• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

DC: Klein na úvod prehral

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Klein na úvod prehral

 
news img

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

Klein (300. vo svetovom rebríčku ATP) sa pri debute v daviscupovom drese nezľakol hráča elitnej stovky. Vo štvrtom geme prelomil podanie Veselého a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 4:1. Líder českej ekipy robil vo výmenách priveľa nevynútených chýb, nevedel sa dostať do tempa. V ďalších minútach Veselý vyrovnal na 4:4, no v desiatom geme čelil setbalu. Odvrátil ho esom, čo ho výrazne povzbudilo. Získal tri hry za sebou a prvý set sa stal napokon jeho korisťou.

Klein sa rýchlo otriasol a v druhom dejstve začal predvádzať tenis, ktorý mu v júni vyniesol triumf na turnaji Bratislava Open. Mal navrch vo výmenách, na jeho konto pribúdali víťazné údery. V šiestom geme po výbornom bekhendovom obhodení zobral Veselému servis a výhodu brejku pretavil v zisk setu. V úvode rozhodujúceho dejstva na kurte dominoval Veselý, pridal na agresivite a rýchlo odskočil Kleinovi na 4:0. Slovenský reprezentant nezložil zbrane, v desiatom geme odvrátil dva mečbaly a vyrovnal na 5:5. Koncovka však patrila Veselému, ktorý v dvanástej hre premenil po úspešnom obhodení štvrtý mečbal a odplatil Kleinovi prehru z vlaňajšieho challengeru Peugeot Slovak Open v Bratislave. (tasr, photo by pavellebeda@sportpics.cz)

Priateľské stretnutie daviscupových tímov
Česko - Slovensko 1:0 po úvodnej dvojhre
Jiří Veselý - Lukáš Klein 7:5, 3:6, 7:5
nasleduje Lukáš Rosol - Norbert Gombos

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 04. 07. 2020       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Zmeny okolo Madridu

Finálový turnaj Davisovho pohára sa v tomto roku odohrá až počas jedenástich dní. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predĺžila podujatie z pôvodných siedmich dní a zvažuje, že ho usporiada v troch mestách namiesto jedného dejiska v Madride. Zúčastní sa na ňom osemnásť krajín v termíne od 25. novembra do 5. decembra 2021.

18. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Proti Čile v septembri

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok rozhodla, že daviscupové stretnutie Slovenska proti Čile sa kvôli nepriaznivej pandemickej situácii prekladá na september. Pôvodný marcový termín bol stále ohrozený kvôli pretrvávajúcej vážnej situácii spôsobenej ochorením Covid-19. Nový termín stretnutia je 17. – 18. september 2021 v AXA aréne NTC.

15. 01. 2021
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci prehrali 2:3

Slovenskí tenisti prehrali v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. V záverečnej štvorhre zvíťazili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom nad párom Jiří Veselý, Lukáš Rosol 2:6, 6:2, 11:9.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin prehral, Česi vedú 2:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa postaral Zdeněk Kolář, ktorý na antuke Sparty deklasoval Andreja Martina 6:0, 6:2. V záverečnom singli si zmerajú sily Jonáš Forejtek a Filip Horanský.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Gombos vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni priateľského stretnutia daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal českú dvojku Lukáša Rosola hladko 6:3, 6:2. V úvodnej dvojhre zvíťazil Jiří Veselý nad Lukášom Kleinom 7:5, 3:6, 7:5.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: V singli Gombos a Klein

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

03. 07. 2020
Davis Cup Více zde