• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

 
news img

Na stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Gréckom a Slovenskom vycestoval do Atén aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Ako prvý olympijský víťaz v tenise pozorne sledoval výkony slovenských hráčov, ktorí proti domácim Grékom nastúpili na magickom mieste - na Panaténskom štadióne, ktorý bol v roku 1896 dejiskom prvých novodobých olympijských hier.

Slovákom sa podarilo Grékov zdolať 3:1, čo Mečířa veľmi potešilo. „Je to pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Aj keď ako športovci nikdy nejdeme prehrať, Gréci boli v tomto stretnutí určite papieroví favoriti. Som veľmi rád, že chlapcom sa to podarilo vyhrať. Bol to pre Slovensko veľmi dôležitý zápas, aby aj naďalej hralo v I. svetovej skupine. Všetci chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. Alex zasa ukázal, že dokáže zdolať aj svetových hráčov. Verím, že aj budúci rok nám toto družstvo, zasa s väčšími skúsenosťami, urobí radosť a podarí sa mu prebojovať sa na finálový turnaj.“

Ktoré momenty považoval prezident STZ za kľúčové? „V Davis Cupe je každý zápas veľmi dôležitý. Alex nás hladko dostal do vedenia, bolo vidieť, že grécka dvojka bola o niečo slabšia. Výborný zápas zahral Lukáš Klein, siahal k prekvapeniu, no žiaľ, kvôli kŕčom a teplu to nedokázal dohrať do konca. Stefanos Tsitsipas opäť ukázal, že aj keď nemal úplne najlepšiu formu, dokázal ten zápas vybojovať. Kľúčová bola štvorhra, bolo to napínavé do poslednej chvíle, no v koncovke boli Lukáš s Igorom lepší a priklonili misky váh na slovenskú stranu. To, čo potom predviedol Alex v súboji tímových jednotiek, bolo fantastické. Všetka česť, ako zvládol zápas proti svetovej päťke Tsitsipasovi,“

Stretnutie sa odohralo na historicky veľmi významnom mieste, ktoré Mečíř, prvý olympijský víťaz v tenise, navštívil vôbec po prvý raz. „Panaténsky štadión je naozaj prekrásny. Predtým som ho videl iba v televízii. V Aténach som bol s našimi hráčmi na OH v roku 2004, ale celý tenisový turnaj sa vtedy odohral na inom mieste. Bola to pre mňa teraz nová skúsenosť. Ten štadión je naozaj jedinečný, dýcha z neho história. Celé to na mňa veľmi dobre zapôsobilo. Na tento moment, ako sme tu Grékov zdolali, budem rád spomínať," dodal na záver víťaz zlatej medaily zo Soulu v roku 1988.

 

Vložené: 18. 09. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde