• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

 
news img

Na stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Gréckom a Slovenskom vycestoval do Atén aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Ako prvý olympijský víťaz v tenise pozorne sledoval výkony slovenských hráčov, ktorí proti domácim Grékom nastúpili na magickom mieste - na Panaténskom štadióne, ktorý bol v roku 1896 dejiskom prvých novodobých olympijských hier.

Slovákom sa podarilo Grékov zdolať 3:1, čo Mečířa veľmi potešilo. „Je to pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Aj keď ako športovci nikdy nejdeme prehrať, Gréci boli v tomto stretnutí určite papieroví favoriti. Som veľmi rád, že chlapcom sa to podarilo vyhrať. Bol to pre Slovensko veľmi dôležitý zápas, aby aj naďalej hralo v I. svetovej skupine. Všetci chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. Alex zasa ukázal, že dokáže zdolať aj svetových hráčov. Verím, že aj budúci rok nám toto družstvo, zasa s väčšími skúsenosťami, urobí radosť a podarí sa mu prebojovať sa na finálový turnaj.“

Ktoré momenty považoval prezident STZ za kľúčové? „V Davis Cupe je každý zápas veľmi dôležitý. Alex nás hladko dostal do vedenia, bolo vidieť, že grécka dvojka bola o niečo slabšia. Výborný zápas zahral Lukáš Klein, siahal k prekvapeniu, no žiaľ, kvôli kŕčom a teplu to nedokázal dohrať do konca. Stefanos Tsitsipas opäť ukázal, že aj keď nemal úplne najlepšiu formu, dokázal ten zápas vybojovať. Kľúčová bola štvorhra, bolo to napínavé do poslednej chvíle, no v koncovke boli Lukáš s Igorom lepší a priklonili misky váh na slovenskú stranu. To, čo potom predviedol Alex v súboji tímových jednotiek, bolo fantastické. Všetka česť, ako zvládol zápas proti svetovej päťke Tsitsipasovi,“

Stretnutie sa odohralo na historicky veľmi významnom mieste, ktoré Mečíř, prvý olympijský víťaz v tenise, navštívil vôbec po prvý raz. „Panaténsky štadión je naozaj prekrásny. Predtým som ho videl iba v televízii. V Aténach som bol s našimi hráčmi na OH v roku 2004, ale celý tenisový turnaj sa vtedy odohral na inom mieste. Bola to pre mňa teraz nová skúsenosť. Ten štadión je naozaj jedinečný, dýcha z neho história. Celé to na mňa veľmi dobre zapôsobilo. Na tento moment, ako sme tu Grékov zdolali, budem rád spomínať," dodal na záver víťaz zlatej medaily zo Soulu v roku 1988.

 

Vložené: 18. 09. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

Molčan: Nepodarí sa to každý deň

Na turnajoch už získal skalpy grandslamového šampióna Švajčiara Stana Wawrinku i Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea. Daviscupové víťazstvo nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom však označil slovenský tenista Alex Molčan za najväčšie v kariére: "Zdolať svetovú päťku v jeho rodných Aténach sa nepodarí každý deň, navyše som získal pre Slovensko rozhodujúci tretí bod. Som rád, že som mohol potešiť všetkých tenisových fanúšikov na Slovensku."

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Veľmi dôležité víťazstvo

Tibor Tóth je kapitánom slovenského daviscupového tímu tretiu sezónu. Počas tohto obdobia sedel na lavičke v piatich stretnutiach, proti Grécku to bolo jeho tretie víťazstvo. Prácu v reprezentačnom družstve pozná veľmi dobre, už predtým pôsobil niekoľko rokov ako tréner národného tímu. Vedel, že stretnutie proti Grécku bude v Aténach nesmierne náročné a veľmi dobre si uvedomoval jeho dôležitosť pre ďalšie smerovanie slovenského tenisu do budúcnosti.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko zdolalo Grécko!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. Na harde v Aténach zvíťazili nad domácim Gréckom 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6(6), 5:7, 6:3 za 183 minút.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci po debli vo vedení!

Slovenskí tenisti vedú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 2:1. O dôležitý druhý bod pre slovenské farby sa na harde v Aténach zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí vo štvorhre zdolali bratov Petrosa a Stefanosa Tsitsipasovcov 6:3, 6:7(5), 6:3.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Zmena v deblovej nominácii

V zložení gréckeho tímu prišlo pred nedelňajšou štvorhrou duelu I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Slovensku k zmene. Po boku Petrosa Tsitsipasa nastúpil namiesto Michaila Pervolarakisa najlepší grécky tenista Stefanos Tsitsipas. Slováci poslali na kurt pôvodne nominovanú dvojicu Igor Zelenay, Lukáš Klein. Zápas sa začína o 11.00 SELČ.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého hracieho dňa

Po prvom hracom dni je stav stretnutia I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Gréckom a Slovenskom nerozhodný 1:1. Prvý bod získal pre slovenské farby Alex Molčan, vyrovnanie pre Grékov zabezpečil po skreči Lukáša Kleina Stefanos Tsitsipas.

FOTO: Kostas Kominis
17. 09. 2023
Davis Cup Více zde