• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Mečíř: Na chlapcov som hrdý

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Mečíř: Na chlapcov som hrdý

 
news img

Na kvalifikačné stretnutie Davisovho pohára, ktoré Slováci odohrali na pôde Holandska, vycestoval aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. V Groningene pozorne sledoval výkony jednotlivých hráčov, no stihol absolvovať aj viaceré stretnutia s poprednými predstaviteľmi holandského zväzu. Po skončení stretnutia nám bližšie porozprával, aké obzory mu táto pracovná cesta otvorila a ako ju hodnotí.

"Po dlhšej dobe som opäť vycestoval na Davis Cup, tentoraz však v rozličnej funkcii. Mal som iné povinnosti ako predtým v pozícii kapitána. Bolo to pre mňa oveľa uvoľnenejšie a mohol som si viac užiť celé stretnutie, ktoré sa nieslo v priateľskej atmosfére a zároveň bolo veľmi inšpiratívne. Stretol som sa s holandským prezidentom a pracovníkmi sekretariátu. Vymenili sme si vzájomné poznatky o fungovaní našich zväzov. Celé stretnutie a jeho organizácia boli na vysokej úrovni. Určite sa niektoré získané poznatky budeme snažiť zapracovať aj u nás, aby sa Davis Cup stal zaujímavejším a zábavnejším pre divákov," povedal na úvod Mečíř.

Slovenskí hráči síce prehrali stretnutie krutým pomerom 0:4, no výsledok sa vôbec nerodil tak ľahko. "Som rád, že hráči prišli s radosťou reprezentovať a že držali pokope ako tím. Na kurte sa snažili odviesť maximum, prvé dva zápay boli na vynikajúcej úrovni. Ľudia v hľadisku boli nadšení. Oba zápasy boli veľmi dramatické. Žiaľ, ich výsledky pre nás nedopadli podľa predstáv. Všetci sme si želali, aby naši hráči vyhrali. Ja som však na chlapcov hrdý. Myslím si, že ich reprezentácia Slovenska bola skvelým vzorom pre mladých hráčov. Aj keď nováčikovia do hry tentoraz nezasiahli, verím, že to budú pre nich cenné skúsenosti, ktoré v ďalších fázach svojej kariéry zúročia. Bližšie hodnotenie športových výkonov by som rád prenechal kapitánovi," pokračoval Mečíř.

V Groningene išlo už o štvrý pokus Slovákov prebojovať sa na finálový turnaj Davisovho pohára. "Každé takéto stretnutie je dôležité. Je vrcholom nášho snaženia. Boli by sme radšej, keby sa nám podarilo postúpiť na finálový turnaj, no taký je šport. Vyhrať môže iba jeden. Rád by som aj touto cestou poblahoželal Holanďanom k víťazstvu. Sami domáci predstavitelia hovorili, že Van Rijthoven podal v zápase proti Molčanovi životný výkon. Jeho servis v treťom sete bol na úrovni špičkových hráčov. Počas víkendu som si prišiel na svoje nielen po športovej, ale aj po organizačnej stránke. Bodaj by takýchto stretnutí bolo čo najviac, len so šťastnejším koncom pre nás," povzdychol si Mečíř.

Celé stretnutie sa odohrávalo pred fantastickou fanúšikovskou kulisou. Na tribúnach v Martini Plaza bolo štyritisíc ľudí, ktorí neustále skandovali a tenisom sa celé dva dni zabávali. "Fanúšikovia boli prvotriedni. Hnali svojich hráčov vpred a tí to dokázali naplno využiť! Tak to už v týchto tímových súťažiach chodí," zakončil Mečíř.

 

Vložené: 06. 02. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

Na stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Gréckom a Slovenskom vycestoval do Atén aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Ako prvý olympijský víťaz v tenise pozorne sledoval výkony slovenských hráčov, ktorí proti domácim Grékom nastúpili na magickom mieste - na Panaténskom štadióne, ktorý bol v roku 1896 dejiskom prvých novodobých olympijských hier.

18. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Molčan: Nepodarí sa to každý deň

Na turnajoch už získal skalpy grandslamového šampióna Švajčiara Stana Wawrinku i Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea. Daviscupové víťazstvo nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom však označil slovenský tenista Alex Molčan za najväčšie v kariére: "Zdolať svetovú päťku v jeho rodných Aténach sa nepodarí každý deň, navyše som získal pre Slovensko rozhodujúci tretí bod. Som rád, že som mohol potešiť všetkých tenisových fanúšikov na Slovensku."

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Veľmi dôležité víťazstvo

Tibor Tóth je kapitánom slovenského daviscupového tímu tretiu sezónu. Počas tohto obdobia sedel na lavičke v piatich stretnutiach, proti Grécku to bolo jeho tretie víťazstvo. Prácu v reprezentačnom družstve pozná veľmi dobre, už predtým pôsobil niekoľko rokov ako tréner národného tímu. Vedel, že stretnutie proti Grécku bude v Aténach nesmierne náročné a veľmi dobre si uvedomoval jeho dôležitosť pre ďalšie smerovanie slovenského tenisu do budúcnosti.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko zdolalo Grécko!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. Na harde v Aténach zvíťazili nad domácim Gréckom 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6(6), 5:7, 6:3 za 183 minút.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci po debli vo vedení!

Slovenskí tenisti vedú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 2:1. O dôležitý druhý bod pre slovenské farby sa na harde v Aténach zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí vo štvorhre zdolali bratov Petrosa a Stefanosa Tsitsipasovcov 6:3, 6:7(5), 6:3.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Zmena v deblovej nominácii

V zložení gréckeho tímu prišlo pred nedelňajšou štvorhrou duelu I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Slovensku k zmene. Po boku Petrosa Tsitsipasa nastúpil namiesto Michaila Pervolarakisa najlepší grécky tenista Stefanos Tsitsipas. Slováci poslali na kurt pôvodne nominovanú dvojicu Igor Zelenay, Lukáš Klein. Zápas sa začína o 11.00 SELČ.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde