• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Moška trafil - Švajčiarsko!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Moška trafil - Švajčiarsko!

 
news img

,,Želal by som si Švajčiarsko doma," vyslovil prianie pred dnešným daviscupovým žrebom generálny sekretár STZ Igor Moška. Vyšlo mu to! Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Švajčiarsko. To je výsledok stredajšieho žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe vo februári 2020.

,,Teším sa! Predovšetkým preto, že opäť hráme doma, ale Švajčiarsko je atraktívny súper a keby prišiel jeden z ich velikánov Federer alebo Wawrinka, bol by to mimoriadny súboj," hovorí Moška. ,,Verím, že v domácom prostredí, ak budú naši hráči zdraví, máme šancu udržať sa medzi najlepšími a vybojovať postup do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj 2020."

Dominik Hrbatý, kapitán Slovenska: ,,Je to ťažký, ale zároveň aj prijateľný žreb. Závisí od toho, či sa Federer s Wawrinkom rozhodnú hrať. Ak by nehrali, bol by to prijateľný súper."

Bude to už šieste stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, štvrté pod vedením kapitána Dominika Hrbatého. Rozhodnutie o dejisku a povrchu musí zväz oznámiť ITF do 25. júna.

Stretnutia I. skupiny euroafrickej zóny sa uskutočnia 13. a 14. (piatok, sobota) alebo 14. a 15. septembra 2019 (sobota, nedeľa).
Bosna a Hercegovina - Česko
Švédsko - Izrael
Fínsko - Rakúsko
Maďarsko - Ukrajina
SLOVENSKO - Švajčiarsko
Bielorusko - Portugalsko

 

Vložené: 06. 02. 2019       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Slováci prehrali 2:3

Slovenskí tenisti prehrali v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. V záverečnej štvorhre zvíťazili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom nad párom Jiří Veselý, Lukáš Rosol 2:6, 6:2, 11:9.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Martin prehral, Česi vedú 2:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa postaral Zdeněk Kolář, ktorý na antuke Sparty deklasoval Andreja Martina 6:0, 6:2. V záverečnom singli si zmerajú sily Jonáš Forejtek a Filip Horanský.

05. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Gombos vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni priateľského stretnutia daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre slovenské farby sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal českú dvojku Lukáša Rosola hladko 6:3, 6:2. V úvodnej dvojhre zvíťazil Jiří Veselý nad Lukášom Kleinom 7:5, 3:6, 7:5.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Klein na úvod prehral

Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

04. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: V singli Gombos a Klein

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

03. 07. 2020
Davis Cup Více zde
 
news img

Hrbatého derniéra s Čechmi?

Na pondelkovej tlačovej konferencii k nomináciam Slovenska a Česka o Pohár priateľstva naznačil Dominik Hrbatý možnosť, že stretnutie v Prahe bude jeho posledným na daviscupovej kapitánskej stoličke. V septembri mal viesť tím v domácom dueli s Čile, no ten preložili kvôli nebezpečnej situácii spojenej s pandémiou koronavírusu na rok 2021.

29. 06. 2020
Davis Cup Více zde