• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Poliaci sú v Bratislave optimisti

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Poliaci sú v Bratislave optimisti

 
news img

Poľskí tenisti sú pred zápasom o udržanie sa v I. skupine euro-afirckej zóny Davisovho pohára proti Slovensku (15. - 17. septembra) v optimistickej nálade. Na antuke v bratislavskom NTC chcú napriek neúčasti dlhoročnej tímovej jednotky Jerzyho Janowicza prekvapiť. Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik vyslovil s doterajšou prípravou veľkú spokojnosť.

,,Areál v NTC je krásny, očarení sme aj možnosťou využiť zatiahnutú strechu. Výhoda je, že hotel je hneď pri kurtoch, peši to máme necelé tri minúty. Viacerí naši hráči poznajú prostredie v Bratislave, v minulosti tu hrali turnaje. Pokiaľ ide o neúčasť Janowicza, v uplynulých dvoch daviscupových stretnutiach, bol zranený, takže nemohol nastúpiť. Teraz uprednostnil pred daviscupovým víkendom challenger v Štetíne," uviedol Szymanik.
      Poľskou jednotkou by mal byť Kamil Majchrzak, ktorý minulý týždeň na challengeri získal skalpy kvalitných antukárov Argentínčana Carlosa Berlocqa a Španiela Rubena Ramireza-Hidalga. "Sme pripravení na antuku a hoci Slováci budú doma, rozhodne môžeme zvíťaziť," vyjadril sa Majchrzak. Druhý poľský singlista Hubert Hurkacz si pochvaľoval povrch v NTC: "Páči sa mi antukový kurt, je rýchly, loptičky majú vysoký odskok. Mal by nám vyhovovať."
      Vo štvorhre sa budú Poliaci spoliehať na deblových špecialistov Lukasza Kubota s Marcinom Matkowskim. Kubot je aktuálne svetová štvorka, aj Matkowski bol v minulosti v Top ten. "Slováci majú skúsený tím a budú favoritmi. Norbert Gombos je v elitnej svetovej stovke, dlho bol v nej aj Lukáš Lacko. Slovenský kapitán Miloš Mečíř ešte môže urobiť zmenu v nominácii a dať šancu deblistovi Igorovi Zelenayovi. Napriek sile slovenského tímu však chceme zvíťaziť a udržať sa v I. skupine euro-africkej zóny," zdôraznil Kubot.
      Slováci musia bojovať o záchranu, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a nenastúpi ani v Bratislave. Z poľského tímu boli pri víťazstve Kubot s Matkowskim. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 12. 09. 2017       Kategória: Davis Cup
 
news img

Bosna a Hercegovina u nás

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára Bosnu a Hercegovinu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb. Do úvahy prichádzajú termíny 2. - 4. február alebo 6. - 8. apríl.

20. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečířovi padol kameň zo srdca

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř mal pred úvodnou nedeľňajšou dvojhrou zápasu s Poľskom malú dušičku. Obával sa, či Norbert Gombos proti poľskej jednotke Kamilovi Majchrzakovi potvrdí pozíciu lídra. Jeho obavy sa však na antuke Národného tenisového centra v Bratislave rýchlo rozplynuli. Gombos súpera zmietol z kurtu a dovolil mu uhrať iba šesť gemov.

17. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Noro rozhodol, SR - Poľsko 4:1

Slovenskí tenisti sa aj v roku 2018 predstavia v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola play off o udržanie sa v "druhej lige" totiž vyhrávajú nad Poľskom už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone zdolal Kamila Majchrzaka hladko 6:1, 6:2, 6:4.

17. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Po sobote SR - Poľsko 2:1

Slovenskí tenisti vedú po druhom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:1. O prvý bod pre poľské farby sa v sobotňajšej štvorhre zaslúžili Lukasz Kubot s Mateuszom Kowalczykom, ktorí na antuke v AEGON aréne zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:7 (3), 6:3, 6:3, 6:2. Nedeľňajší program otvorí o 15.00 h súboj tímových jednotiek Norberta Gombosa s Kamilom Majchrzakom.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Emócie prvého dňa

Ešte v piatok večer nemal slovenský kapitán Miloš Mečíř istotu v zložení dvojice do štvorhry, napokon zostavu nechal pôvodnú - v sobotu v AEGON aréne proti páru Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk nastúpia Andrej Martin, Igor Zelenay. Veríme, že sa všetci aktéri postarajú o podobné emócie aké vám z prvého dňa ponúka objektív fotoreportéra Romana Benického.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř vybral dobre

Slovenský daviscupový kapitán Miloslav Mečíř mal pri voľbe singlistov na daviscupový duel s Poľskom šťastnú ruku. Norbert Gombos s Andrejom Martinom sa mu za dôveru odvďačili víťazstvami a posunuli tím bližšie k záchrane v "druhej lige". Gombos potvrdil pozíciu slovenskej jednotky, Martin zasa v bratislavskom NTC demonštroval, že antuka je jeho najobľúbenejší povrch.

15. 09. 2017
Davis Cup Více zde