• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Poliaci sú v Bratislave optimisti

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Poliaci sú v Bratislave optimisti

 
news img

Poľskí tenisti sú pred zápasom o udržanie sa v I. skupine euro-afirckej zóny Davisovho pohára proti Slovensku (15. - 17. septembra) v optimistickej nálade. Na antuke v bratislavskom NTC chcú napriek neúčasti dlhoročnej tímovej jednotky Jerzyho Janowicza prekvapiť. Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik vyslovil s doterajšou prípravou veľkú spokojnosť.

,,Areál v NTC je krásny, očarení sme aj možnosťou využiť zatiahnutú strechu. Výhoda je, že hotel je hneď pri kurtoch, peši to máme necelé tri minúty. Viacerí naši hráči poznajú prostredie v Bratislave, v minulosti tu hrali turnaje. Pokiaľ ide o neúčasť Janowicza, v uplynulých dvoch daviscupových stretnutiach, bol zranený, takže nemohol nastúpiť. Teraz uprednostnil pred daviscupovým víkendom challenger v Štetíne," uviedol Szymanik.
      Poľskou jednotkou by mal byť Kamil Majchrzak, ktorý minulý týždeň na challengeri získal skalpy kvalitných antukárov Argentínčana Carlosa Berlocqa a Španiela Rubena Ramireza-Hidalga. "Sme pripravení na antuku a hoci Slováci budú doma, rozhodne môžeme zvíťaziť," vyjadril sa Majchrzak. Druhý poľský singlista Hubert Hurkacz si pochvaľoval povrch v NTC: "Páči sa mi antukový kurt, je rýchly, loptičky majú vysoký odskok. Mal by nám vyhovovať."
      Vo štvorhre sa budú Poliaci spoliehať na deblových špecialistov Lukasza Kubota s Marcinom Matkowskim. Kubot je aktuálne svetová štvorka, aj Matkowski bol v minulosti v Top ten. "Slováci majú skúsený tím a budú favoritmi. Norbert Gombos je v elitnej svetovej stovke, dlho bol v nej aj Lukáš Lacko. Slovenský kapitán Miloš Mečíř ešte môže urobiť zmenu v nominácii a dať šancu deblistovi Igorovi Zelenayovi. Napriek sile slovenského tímu však chceme zvíťaziť a udržať sa v I. skupine euro-africkej zóny," zdôraznil Kubot.
      Slováci musia bojovať o záchranu, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a nenastúpi ani v Bratislave. Z poľského tímu boli pri víťazstve Kubot s Matkowskim. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 12. 09. 2017       Kategória: Davis Cup
 
news img

DAVISCUPOVÉ EMÓCIE

Stretnutie Slovenska s Bosnou a Hercegovinou bol emotívny súboj ako bývajú daviscupové súboje dvoch vyrovnaných tímov. Postup do play off si vybojovali v NTC hostia. V domácom tíme, ktorý po prvý raz viedol ako kapitán Dominik Hrbatý, zavládol smútok. Tenisové emócie v NTC zachytil Roman Benický.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Po prehre 2:3 SR o záchranu

Slovenskí tenisti budú hrať na jeseň iba o záchranu v l. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Bosnou a Hercegovinou 2:3. O všetkom rozhodla až záverečná dvojhra, v ktorej Jozef Kovalík prehral s bosnianskou dvojkou Mirzom Bašičom 6:7 (0), 6:2, 3:6. Slováci budú bojovať v októbri o záchranu proti neúspešnému zo súboja medzi Ruskom a Bieloruskom. Bosnu a Hercegovinu čaká v septembri baráž o svetovú skupinu.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kližan vyrovnal na 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Martin Kližan, ktorý v dueli tímových jednotiek vo veľmi kvalitnom zápase zdolal Damira Džumhura 6:3, 7:6 (3). O všetkom tak rozhodne až záverečná dvojhra, ktorá určí postupujúceho do septembrovej baráže o svetovú skupinu.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Po štvorhre SR prehráva 1:2

Slovenskí tenisti prehrávajú v stretnutí 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 1:2. O druhý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postarali Mirza Bašič s Tomislavom Brkičom, ktorí po výbornom výkone nečakane zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:2, 6:4. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Martina Kližana a Damira Džumhura.

07. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Kližan vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáci tím sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Martin Kližan, ktorý si poradil s dvojkou hostí Mirzom Bašičom 7:6 (5), 6:1. V úvodnom dejstve odvrátil za stavu 5:6 setbal, v tajbrejku otočil z 3:5. Sobotňajší program odštartuje o 14.00 h štvorhra, v ktorej by mali nastúpiť Andrej Martin s Igorom Zelenayom proti páru Bašič, Tomislav Brkič.

06. 04. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Gombos prehral s Džumhurom

Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Bosnou a Hercegovinou 0:1. O prvý bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Damir Džumhur, ktorý zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa 6:4, 6:1. V druhom piatkovom singli si zmerali sily slovenská jednotka Martin Kližan a bosnianska dvojka Mirza Bašič.

06. 04. 2018
Davis Cup Více zde