• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Poliaci sú v Bratislave optimisti

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Poliaci sú v Bratislave optimisti

 
news img

Poľskí tenisti sú pred zápasom o udržanie sa v I. skupine euro-afirckej zóny Davisovho pohára proti Slovensku (15. - 17. septembra) v optimistickej nálade. Na antuke v bratislavskom NTC chcú napriek neúčasti dlhoročnej tímovej jednotky Jerzyho Janowicza prekvapiť. Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik vyslovil s doterajšou prípravou veľkú spokojnosť.

,,Areál v NTC je krásny, očarení sme aj možnosťou využiť zatiahnutú strechu. Výhoda je, že hotel je hneď pri kurtoch, peši to máme necelé tri minúty. Viacerí naši hráči poznajú prostredie v Bratislave, v minulosti tu hrali turnaje. Pokiaľ ide o neúčasť Janowicza, v uplynulých dvoch daviscupových stretnutiach, bol zranený, takže nemohol nastúpiť. Teraz uprednostnil pred daviscupovým víkendom challenger v Štetíne," uviedol Szymanik.
      Poľskou jednotkou by mal byť Kamil Majchrzak, ktorý minulý týždeň na challengeri získal skalpy kvalitných antukárov Argentínčana Carlosa Berlocqa a Španiela Rubena Ramireza-Hidalga. "Sme pripravení na antuku a hoci Slováci budú doma, rozhodne môžeme zvíťaziť," vyjadril sa Majchrzak. Druhý poľský singlista Hubert Hurkacz si pochvaľoval povrch v NTC: "Páči sa mi antukový kurt, je rýchly, loptičky majú vysoký odskok. Mal by nám vyhovovať."
      Vo štvorhre sa budú Poliaci spoliehať na deblových špecialistov Lukasza Kubota s Marcinom Matkowskim. Kubot je aktuálne svetová štvorka, aj Matkowski bol v minulosti v Top ten. "Slováci majú skúsený tím a budú favoritmi. Norbert Gombos je v elitnej svetovej stovke, dlho bol v nej aj Lukáš Lacko. Slovenský kapitán Miloš Mečíř ešte môže urobiť zmenu v nominácii a dať šancu deblistovi Igorovi Zelenayovi. Napriek sile slovenského tímu však chceme zvíťaziť a udržať sa v I. skupine euro-africkej zóny," zdôraznil Kubot.
      Slováci musia bojovať o záchranu, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a nenastúpi ani v Bratislave. Z poľského tímu boli pri víťazstve Kubot s Matkowskim. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 12. 09. 2017       Kategória: Davis Cup
 
news img

SR v Davis Cupe v apríli

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) vyhovela požiadavke Slovenského tenisového zväzu, aby sa stretnutie 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Bosna a Hercegovina hralo v riadnom termíne 6. - 8. apríla 2018. Slovensko spoznalo súpera minulú stredu počas žrebu v londýnskej centrále ITF. V 1. kole má SR voľný žreb.

25. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Bosna a Hercegovina u nás

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára Bosnu a Hercegovinu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb. Do úvahy prichádzajú termíny 2. - 4. február alebo 6. - 8. apríl.

20. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečířovi padol kameň zo srdca

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř mal pred úvodnou nedeľňajšou dvojhrou zápasu s Poľskom malú dušičku. Obával sa, či Norbert Gombos proti poľskej jednotke Kamilovi Majchrzakovi potvrdí pozíciu lídra. Jeho obavy sa však na antuke Národného tenisového centra v Bratislave rýchlo rozplynuli. Gombos súpera zmietol z kurtu a dovolil mu uhrať iba šesť gemov.

17. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Noro rozhodol, SR - Poľsko 4:1

Slovenskí tenisti sa aj v roku 2018 predstavia v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola play off o udržanie sa v "druhej lige" totiž vyhrávajú nad Poľskom už 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone zdolal Kamila Majchrzaka hladko 6:1, 6:2, 6:4.

17. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Po sobote SR - Poľsko 2:1

Slovenskí tenisti vedú po druhom dni stretnutia 2. kola play off o účasť v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Poľskom 2:1. O prvý bod pre poľské farby sa v sobotňajšej štvorhre zaslúžili Lukasz Kubot s Mateuszom Kowalczykom, ktorí na antuke v AEGON aréne zdolali pár Andrej Martin, Igor Zelenay 6:7 (3), 6:3, 6:3, 6:2. Nedeľňajší program otvorí o 15.00 h súboj tímových jednotiek Norberta Gombosa s Kamilom Majchrzakom.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Emócie prvého dňa

Ešte v piatok večer nemal slovenský kapitán Miloš Mečíř istotu v zložení dvojice do štvorhry, napokon zostavu nechal pôvodnú - v sobotu v AEGON aréne proti páru Lukasz Kubot, Mateusz Kowalczyk nastúpia Andrej Martin, Igor Zelenay. Veríme, že sa všetci aktéri postarajú o podobné emócie aké vám z prvého dňa ponúka objektív fotoreportéra Romana Benického.

16. 09. 2017
Davis Cup Více zde