• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Poliaci sú v Bratislave optimisti

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Poliaci sú v Bratislave optimisti

 
news img

Poľskí tenisti sú pred zápasom o udržanie sa v I. skupine euro-afirckej zóny Davisovho pohára proti Slovensku (15. - 17. septembra) v optimistickej nálade. Na antuke v bratislavskom NTC chcú napriek neúčasti dlhoročnej tímovej jednotky Jerzyho Janowicza prekvapiť. Kapitán poľského tímu Radoslaw Szymanik vyslovil s doterajšou prípravou veľkú spokojnosť.

,,Areál v NTC je krásny, očarení sme aj možnosťou využiť zatiahnutú strechu. Výhoda je, že hotel je hneď pri kurtoch, peši to máme necelé tri minúty. Viacerí naši hráči poznajú prostredie v Bratislave, v minulosti tu hrali turnaje. Pokiaľ ide o neúčasť Janowicza, v uplynulých dvoch daviscupových stretnutiach, bol zranený, takže nemohol nastúpiť. Teraz uprednostnil pred daviscupovým víkendom challenger v Štetíne," uviedol Szymanik.
      Poľskou jednotkou by mal byť Kamil Majchrzak, ktorý minulý týždeň na challengeri získal skalpy kvalitných antukárov Argentínčana Carlosa Berlocqa a Španiela Rubena Ramireza-Hidalga. "Sme pripravení na antuku a hoci Slováci budú doma, rozhodne môžeme zvíťaziť," vyjadril sa Majchrzak. Druhý poľský singlista Hubert Hurkacz si pochvaľoval povrch v NTC: "Páči sa mi antukový kurt, je rýchly, loptičky majú vysoký odskok. Mal by nám vyhovovať."
      Vo štvorhre sa budú Poliaci spoliehať na deblových špecialistov Lukasza Kubota s Marcinom Matkowskim. Kubot je aktuálne svetová štvorka, aj Matkowski bol v minulosti v Top ten. "Slováci majú skúsený tím a budú favoritmi. Norbert Gombos je v elitnej svetovej stovke, dlho bol v nej aj Lukáš Lacko. Slovenský kapitán Miloš Mečíř ešte môže urobiť zmenu v nominácii a dať šancu deblistovi Igorovi Zelenayovi. Napriek sile slovenského tímu však chceme zvíťaziť a udržať sa v I. skupine euro-africkej zóny," zdôraznil Kubot.
      Slováci musia bojovať o záchranu, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3. Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a nenastúpi ani v Bratislave. Z poľského tímu boli pri víťazstve Kubot s Matkowskim. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 12. 09. 2017       Kategória: Davis Cup
 
news img

O povrchu na DC neskôr

Slovenský tenisový zväz požiadal Medzinárodnú tenisovú federáciu o odklad rozhodnutia voľby povrchu na stretnutie 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára proti Bosne a Hercegovine v bratislavskom NTC 6.-7. apríla. Oficiálny termín oznámenia povrchu je 5. február, ITF však súhlasila s odkladom do 15. 2. 2018. STZ žiadal odklad vzhľadom na skutočnosť, že v apríli je aj fedcupový termín (21. – 22. 4.), v ktorom by mohlo hrať Slovensko doma.

 

 

29. 01. 2018
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth bude trénerom v DC

Novým trénerom daviscupového tímu Slovenska bude Tibor Tóth, ktorý nahradí doterajšieho Karola Kučeru. Vybral si ho nový kapitán Dominik Hrbatý. Tóth bol Hrbatého tenisovým trénerom v závere aktívnej kariéry, v súčasnosti je koučom Ukrajinca Marčenka. V období 24-ročného kapitánskeho pôsobenia, pri jedinej absencii Miloša Mečířa zo zdravotných dôvodov, ho práve Tóth zastúpil v roku 2006 na výjazde v Čile. V minulosti si ako Stachovského osobný tréner vyskúšal trénerskú rolu aj v ukrajinskej daviscupovej reprezentácii.

21. 12. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Šampióni na čele, SR 21.

Daviscupoví šampióni Francúzska sú na čele rebríčka najprestížnejšej tímovej tenisovej súťaže pred vlaňajším víťazom DC Argentínou a Belgickom, ktoré vo víkendovom finále prehralo s Francúzskom 2:3. Slovensku patrí v aktuálnom daviscupovom rebríčku 21. miesto ( k 27. 11. 2017).

28. 11. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

SR v Davis Cupe v apríli

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) vyhovela požiadavke Slovenského tenisového zväzu, aby sa stretnutie 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára Slovensko - Bosna a Hercegovina hralo v riadnom termíne 6. - 7. apríla 2018. Slovensko spoznalo súpera minulú stredu počas žrebu v londýnskej centrále ITF. V 1. kole má SR voľný žreb.

25. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Bosna a Hercegovina u nás

Slovenskí tenisti privítajú v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny budúcoročného Davisovho pohára Bosnu a Hercegovinu. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), pri ktorom bolo Slovensko medzi nasadenými tímami spoločne s Českom, Ruskom a Portugalskom. V 1. kole budú mať Slováci voľný žreb. Do úvahy prichádzajú termíny 2. - 4. február alebo 6. - 8. apríl.

20. 09. 2017
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečířovi padol kameň zo srdca

Kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř mal pred úvodnou nedeľňajšou dvojhrou zápasu s Poľskom malú dušičku. Obával sa, či Norbert Gombos proti poľskej jednotke Kamilovi Majchrzakovi potvrdí pozíciu lídra. Jeho obavy sa však na antuke Národného tenisového centra v Bratislave rýchlo rozplynuli. Gombos súpera zmietol z kurtu a dovolil mu uhrať iba šesť gemov.

17. 09. 2017
Davis Cup Více zde