Poľsko - Slovensko 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Poľsko - Slovensko 1:1

Po piatkových dvojhrách stretnutia Poľsko - Slovensko v play off o postup do svetovej skupiny Davis Cupe je stav v Gdyni 1:1. Prvý bod vybojoval Martin Kližan po výhre nad Michalom Przysieznym, prvý hráč domácich Jerzy Janowicz vyrovnal, keď zdolal Norberta Gombosa 7:6(1), 6:4, 6:7(5), 6:2. Zápas trval 3 hodiny 37 minút.

Gombos (121. ATP) mal na začiatku zápasu za stavu 2:1 k dispozícii brejkbal, Janowicz (61. ATP) ho však odvrátil a o osude prvého setu rozhodol tajbrejk, v ktorom dominoval vďaka delovému servisu a nevynúteným chybám súpera poľský dlháň. Wimbledonský semifinalista 2013 sa dostal na koňa a na začiatku druhého dejstva po rýchlom brejku odskočil Gombosovi na 3:0. Víťaz tohtoročných challengerov v Cherbourgu a Prahe nezložil zbrane, po brejku v deviatom geme znížil na 4:5, no koncovka patrila Janowiczovi. Poliak po strhujúcej výmene zakončenej skvelým stopvolejom išiel do vedenia 30:15 a následne profitoval z dvoch chýb Gombosa.
V treťom dejstve prehrával Gombos 3:5 a Janowicz išiel podávať na víťazstvo. Slovenský reprezentant však skvele zabojoval, vyrovnal na 5:5, v dvanástom geme odvrátil tri mečbaly a vynútil si tajbrejk. V ňom prehrával 1:3, no následne otočil na 4:3 a po famóznom forhendovom obhodení z ťažkej pozície za stavu 6:5 získal tretí set vo svoj prospech. Hneď na začiatku štvrtého však prišiel o servis, za stavu 2:4 opäť neudržal podanie a Janowicz už dotiahol zápas do úspešného konca. V ôsmom geme premenil v poradí štvrtý mečbal.

Norbert Gombos: ,,Začal som celkom dobre, pomáhal som si servisom i údermi od základnej čiary, Boli tam dlhé výmeny, držal som s nim krok a mal som aj brejkbal. Škoda, že mi ušiel začiatok tajbrejku, v druhom sete som si hneď prehral servis. Dával som stále do toho všetko, v treťom sete som odvrátil tri mečbaly a súper znervóznel. Škoda, že v úvode štvrtého setu mi po dlhšej pauze odišlo tempo. Zbytočne som si prehral servis, čo Janowicz využil, dostal sa na koňa, o triedu lepšie podával a už to doklepol. Cítim sa celkom fajn, dúfam, že do nedele dobre zregenerujem."

Jerzy Janowicz: ,,Zo strany Gombosa to bol super zápas. Hral agresívne, blízko čiar. Dobre returnoval môj servis. Jeho renking absolútne nezodpovedá výkonu, ktorý dnes predviedol. V prvých troch setoch to bol veľmi vysoký level. Každý fiftín som si musel tvrdo vybojovať, ťažko som sa dostával do správneho tempa." (tasr, stz)

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.