• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Privara: Obohacujúci týždeň

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Privara: Obohacujúci týždeň

 
news img

Úplným nováčikom v slovenskom daviscupovom tíme bol v stretnutí proti Holandsku Peter Benjamín Privara. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra sa do nominácie kapitána Tibora Tótha dostal po tom, ako Igor Zelenay priamo v dejisku stretnutia ochorel a musel opustiť tím. Po skončení stretnutia v Groningene nám Privara porozprával, ako si celé stretnutie užil a čo mu táto nová skúsenosť priniesla.

"Do Groningnenu som cestoval ako šiesty hráč - náhradník. Už z toho som mal radosť, že sa s chlapcami môžem pripravovať. Keď však Igor Zelenay ochorel a musel odcestovať domov, razom som sa dostal do nominácie. Na jednu stranu to bola smola, že tím prišiel o dobrého deblistu, no keď už sa to stalo, mňa nominácia rozhodne potešila," vysvetlil na úvod Privara.

"Celá daviscupová príprava a všetko okolo toho mi naozaj veľa dali. Snažil som sa všímať si, ako dobrí hráči trénujú a hrajú. Alex Molčan aj Lukáš Klein odohrali výborné zápasy, aj keď im to nakoniec tesne ušlo. Určite som sa toho veľa naučil, či už z ich zápasov alebo počas spoločných tréningov. Úžasným zážitkom bol aj slávnostný nástup. Cítil som sa ako súčasť tímu, bavilo ma povzbudzovať chalanov z lavičky a hnať ich k ešte lepším výkonom. V aréne vládla vynikajúca atmosféra. Verím, že aj na Slovensku zažijeme takýchto skvelých fanúšikov," pokračoval Privara.

Príprava s tímom je pre mladých hráčov zvyčajne veľmi obohacujúca aj z pohľadu získavania nových herných skúseností. "Kapitán aj tréneri sa mi veľa venovali. Poradili mi niekoľko dobrých vecí a ja sa budem snažiť ich rady zapracovať. Celkovo to bol veľmi motivačný týždeň na rozvíjanie mojej hry aj hlavy. Všetko teraz záleží v prvom rade odo mňa. Musím byť disciplinovaný a všetko dôsledne dodržiavať. Iba tak sa mi podarí zlepšiť výkonnosť aj mentálnu stránku, ktorá je rovnako dôležitá."

Privara sa od sezóny 2023 stal novým členom tímu Národného tenisového centra. Spolu s Petrom Naďom ich trénuje Lukáš Lacko. "Naša spolupráca je veľmi dobrá. Prvé turnaje mi nevyšli podľa predstáv, všetko je však nové, musím spoznať celý systém. Myslím si, že keď si na seba ešte viac zvykneme a lepšie pochopíme jeden druhého, tak by nám to mohlo ísť veľmi dobre. Som rád, že trénujem aj s Peťom Naďom, je to veľmi dobrý hráč a jeden z mojich najlepších kamarátov. Spolu sme veľmi perspektívni aj do štvorhry, takže aj na toto sa teším," zakončil Privara.

FOTO: Marleen Fouchier

 

Vložené: 07. 02. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

Mečíř: Chlapci si zaslúžia pochvalu

Na stretnutie I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Gréckom a Slovenskom vycestoval do Atén aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Ako prvý olympijský víťaz v tenise pozorne sledoval výkony slovenských hráčov, ktorí proti domácim Grékom nastúpili na magickom mieste - na Panaténskom štadióne, ktorý bol v roku 1896 dejiskom prvých novodobých olympijských hier.

18. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Molčan: Nepodarí sa to každý deň

Na turnajoch už získal skalpy grandslamového šampióna Švajčiara Stana Wawrinku i Kanaďana Felixa Augera-Aliassimea. Daviscupové víťazstvo nad Grékom Stefanosom Tsitsipasom však označil slovenský tenista Alex Molčan za najväčšie v kariére: "Zdolať svetovú päťku v jeho rodných Aténach sa nepodarí každý deň, navyše som získal pre Slovensko rozhodujúci tretí bod. Som rád, že som mohol potešiť všetkých tenisových fanúšikov na Slovensku."

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Veľmi dôležité víťazstvo

Tibor Tóth je kapitánom slovenského daviscupového tímu tretiu sezónu. Počas tohto obdobia sedel na lavičke v piatich stretnutiach, proti Grécku to bolo jeho tretie víťazstvo. Prácu v reprezentačnom družstve pozná veľmi dobre, už predtým pôsobil niekoľko rokov ako tréner národného tímu. Vedel, že stretnutie proti Grécku bude v Aténach nesmierne náročné a veľmi dobre si uvedomoval jeho dôležitosť pre ďalšie smerovanie slovenského tenisu do budúcnosti.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko zdolalo Grécko!

Slovenskí tenisti sa prebojovali do februárovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára. Na harde v Aténach zvíťazili nad domácim Gréckom 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby sa zaslúžil Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal svetovú päťku Stefanosa Tsitsipasa 7:6(6), 5:7, 6:3 za 183 minút.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci po debli vo vedení!

Slovenskí tenisti vedú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára nad domácim Gréckom 2:1. O dôležitý druhý bod pre slovenské farby sa na harde v Aténach zaslúžili Igor Zelenay s Lukášom Kleinom, ktorí vo štvorhre zdolali bratov Petrosa a Stefanosa Tsitsipasovcov 6:3, 6:7(5), 6:3.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Zmena v deblovej nominácii

V zložení gréckeho tímu prišlo pred nedelňajšou štvorhrou duelu I. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Slovensku k zmene. Po boku Petrosa Tsitsipasa nastúpil namiesto Michaila Pervolarakisa najlepší grécky tenista Stefanos Tsitsipas. Slováci poslali na kurt pôvodne nominovanú dvojicu Igor Zelenay, Lukáš Klein. Zápas sa začína o 11.00 SELČ.

17. 09. 2023
Davis Cup Více zde