• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Slovensko privíta Rumunsko

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Slovensko privíta Rumunsko

 
news img

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

Najlepší z rumunských tenistov Marius Copil figuruje v aktuálnom svetovom singlovom rebríčku až na 257. mieste, ďalšími v poradí sú Filip Cristian Jianu (291.), Nicholas David Ionel (296.) a Bogdan Ionut Apostol (516.). Vo štvorhre je Horia Tecau stále na 18. priečke, hoci ako trojnásobný grandslamový deblový šampión vlani oznámil koniec aktívnej činnosti. V marci tohto roka však ešte nastúpil za Rumunsko v kvalifikácii o finálový turnaj v Španielsku pri prehre 1:3. Mal by sa stať novým kapitánom rumunského ženského tímu v Pohári Billie-Jean Kingovej.

Kapitán Tibor Tóth výsledok žrebu privítal, no zároveň si je vedomý, že sa treba mať na pozore. „Som nesmierne rád, že opäť môžeme hrať doma, pretože atmosféra v posledných dvoch stretnutiach bola vynikajúca. Rumunsko je priaznivý žreb, no v žiadnom prípade nemôžeme nič podceniť. Verím, že sa nám stretnutie aj s podporou fanúšikov podarí zvládnuť a vyhráme. Musíme si ešte sadnúť a porozprávať sa, aký povrch zvolíme,“ povedal Tóth.

"Myslím si, že je to pre nás veľmi príjemný žreb, hlavne keď hráme doma. Rumuni prechádzajú obmenou tímu a verím, že by to mal byť zápas, ktorý zvládneme," uviedol v reakcii na žreb slovenský deblový špecialista Filip Polášek.

Výsledok žrebu s radosťou prijal aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška: „Veľmi sa teším londýnskemu žrebu. Dostali sme síce tradičného súpera, s ktorým sme v minulosti odohrali vyrovnané stretnutia, ale v súčasnej dobe je slovenský tím silnejší ako rumunský. Všetci naši singlisti sú aktuálne v rebríčku vyššie ako rumunská jednotka Marius Copil. Náš tím je jednoznačným favoritom a verím, že v septembri nad Rumunskom zvíťazíme.“

S Rumunskom sa v ére samostatnosti stretli Slováci zatiaľ dvakrát - v roku 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine s ním v Prešove prehrali 1:4, v roku 2015 svojho súpera zdolali v dueli 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny na antuke v Konstanci 3:2. (stz, tasr)

Žreb zápasov I. svetovej skupiny Davisovho pohára:
Rakúsko - Pakistan
Kolumbia - Turecko
Izrael - Česko
Uzbekistan - Japonsko
Ekvádor - Švajčiarsko
Peru - Čile
Portugalsko - Brazília
Nórsko - India
Ukrajina - Maďarsko
SLOVENSKO - Rumunsko
Fínsko - Nový Zéland
Bosna a Hercegovina - Mexiko

 

Vložené: 31. 03. 2022       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenský daviscupový tím hrá po prvom hracom dni kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s výberom Talianska nerozhodne 1:1. V úvodnom zápase podal výborný výkon Norbert Gombos, no napokon ťahal s jedenástym hráčom svetového rebríčka Jannikom Sinnerom za kratší koniec a v napínavom zápase prehral 4:6, 6:4, 4:6. Vyrovnávajúci bod pre slovenské farby získal v druhom singli Filip Horanský, ktorý dokonale zaskočil taliansku dvojku Lorenza Sonega a zvíťazil 7:6(2), 6:3. Prvý hrací deň zachytil objektív Samuela Benického.

04. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský vyrovnal na 1:1!

Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžil Filip Horanský (na snímke), ktorý po výbornom výkone nečakane zdolal taliansku dvojku Lorenza Sonega 7:6(2), 6:3.

04. 03. 2022
Davis Cup Více zde