• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Slovensko privíta Taliansko

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Slovensko privíta Taliansko

 
news img

Slovenskí tenisti privítajú v marcovom kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára výber Talianska. To je výsledok nedeľňajšieho žrebu v Madride. Slovensko bolo pri žrebe nenasadené, Taliansko figurovalo na siedmej pozícii medzi nasadenými tímami. Hrať sa bude 4. a 5. marca 2021. Pôjde už o deviate stretnutie za sebou, ktoré odohrá Slovensko pred domácimi divákmi, druhé pod vedením kapitána Tibora Tótha. V doposiaľ jedinom vzájomnom stretnutí v marci 2009 na antuke v Cagliari zvíťazili Taliani 4:1.

„Taliansko bolo jedným z najťažších súperov, ktorého sme mohli dostať. Aktuálne majú dvoch hráčov v Top 10 - Mattea Berretiniho a Jannika Sinnera. V marci privítame jeden z najlepších tímov na svete, bude to rozhodne sviatok tenisu na Slovensku. Je skvelé, že budeme hrať doma. Na stretnutie sa veľmi teším, chlapci nemajú čo stratiť. Verím, že to bude skvelý tenis,“ uviedol bezprostredne po žrebe generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Aj Polášek považuje Taliansko za veľmi náročného protivníka. "Taliani majú podľa mňa najlepšiu nastupujúcu generáciu na svete na čele s Berrettinim, Sinnerom a Musettim. Skúsime však zabojovať a uvidíme, ako to dopadne," povedal deblový špecialista, aktuálne 9. hráč rebríčka ATP.

Na finálový turnaj sa prebojujú víťazi dvanástich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti Chorvátsko s Ruskom i Veľká Británia a Srbsko, ktorí dostali od Medzinárodnej tenisovej federácie voľnú kartu. (stz, tasr)

 

Vložené: 05. 12. 2021       Kategória: Davis Cup
 
news img

Slovensko privíta Rumunsko

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

31. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenský daviscupový tím hrá po prvom hracom dni kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s výberom Talianska nerozhodne 1:1. V úvodnom zápase podal výborný výkon Norbert Gombos, no napokon ťahal s jedenástym hráčom svetového rebríčka Jannikom Sinnerom za kratší koniec a v napínavom zápase prehral 4:6, 6:4, 4:6. Vyrovnávajúci bod pre slovenské farby získal v druhom singli Filip Horanský, ktorý dokonale zaskočil taliansku dvojku Lorenza Sonega a zvíťazil 7:6(2), 6:3. Prvý hrací deň zachytil objektív Samuela Benického.

04. 03. 2022
Davis Cup Více zde