• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Tóth: Dolaďujeme formu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Tóth: Dolaďujeme formu

 
news img

Slovenský daviscupový tím je už od uplynulej soboty v kompletnom zložení, k tímu sa po návrate z turnaja v Dubaji pripojili aj Alex Molčan a Filip Polášek. Kapitán Tibor Tóth na utorkovej tlačovej konferencii vyjadril spokojnosť s doterajšou prípravou: "Snažíme sa vyladiť formu a prispôsobovať hráčov k zápasom. Podarilo sa nám postaviť najsilnejší tím, čo svedčí o tom, že chalani chcú hrať. Nálada v tíme je bojovná, všetci chcú prispieť k víťazstvu."

Zatiaľ si netrúfa povedať, kto nastúpi za Talianov vo štvorhre. "Aj Jannik Sinner odohral v minulosti výborné štvorhry, možno sa taliansky kapitán rozhodne pre neho. Necháme sa prekvapiť. My sa sústredíme na to, aby Filip Polášek s Igorom Zelenayom boli v dobrej forme. Štvorhra by mohla rozhodnúť. Ja by som bol rád, keby sa naplnila maximálna možná kapacita. Taliansko je jeden z troch najsilnejších tímov aj bez Berrettiniho a Fogniniho. Ľudia môžu vidieť tenis svetovej úrovne."

Tóth tvrdí, že vlaňajšie víťazstvo nad Čile dodalo tímu sebavedomie. "Noro Gombos podal proti hráčovi z elitnej svetovej dvadsiatky Cristianovi Garinovi dominantný výkon, výborne zahrali aj deblisti. Taliansko však bude ešte silnejší protivník. Ak chceme uspieť, všetci hráči musia podať maximálne výkony." (stz, tasr)

FOTO: tenipo

 

Vložené: 01. 03. 2022       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Vstupenky už v predaji

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davis Cupu reprezentáciu Rumunska. Jeho víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe v marci 2023. Hrať sa bude na antuke v bratislavskej  NTC aréne. Vstupenky na toto stretnutie si možno zakúpiť v sieťach predpredaj.sk ticketportal.sk a na recepcii NTC.

08. 08. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko privíta Rumunsko

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

31. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde