• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Tóth: Hrať aspoň na 100 percent

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Tóth: Hrať aspoň na 100 percent

 
news img

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok nedeľňajšieho žrebu kvalifikačných stretnutí Davisovho pohára príliš nepotešil. Jeho tím pocestuje vo februári budúceho roka do Srbska, ktorého lídrom je svetová jednotka Novak Djokovič. Tóth si uvedomuje silu súperovho tímu, považuje ho za jeden z najťažších na svete. Srbsko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými krajinami na druhej priečke, vyššie už bola iba Kanada.

„Včera som pozeral semifinálové stretnutie Srbov proti Taliansku, ako smolne nepostúpili do finále. A dnes nám ich vyžrebovali do nadchádzajúceho stretnutia. Myslím si, že to takmer ani nepotrebuje komentár. Je to jeden z najťažších tímov na svete. Platí to aj v prípade, ak by nehral Djokovič. Aj bez svetovej jednotky majú stále troch hráčov v prvej svetovej päťdesiatke. Mrzí ma, že keď máme takto atraktívneho súpera, že nehráme doma, pre tenisových fanúšikov by to bol určite veľký zážitok. Budeme sa musieť čo najlepšie pripraviť a hrať minimálne na 100 percent, aby sa nám tam podarilo zvíťaziť. V Davis Cupe je však možné všetko a ja pevne verím, že chalani budú všetci zdraví. Základom je, aby sme nastúpili v plnej sile a v dobrej forme, v takom prípade by sa nám tam mohlo podariť uspieť,“ povedal k ťažkému žrebu daviscupový kapitán Tibor Tóth.

O sile súpera vie aj slovenská singlová jednotka Alex Molčan. „Je to naozaj ťažký žreb. Ak Srbi nastúpia na čele so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom, bude to mimoriadne ťažké. Aj bez neho sú veľmi silní, no naša šanca by bola v tomto prípade vyššia. Tento rok sme v Grécku ukázali, že vieme hrať s každým, podarilo sa nám zdolať silný domáci tím s lídrom Stefanosom Tsitsipasom. V Srbsku k tomu budeme pristupovať rovnako a urobíme všetko čo bude v našich silách, aby sme dokázali uspieť aj tam,“ povedal Molčan, ktorý si práve v Aténach pripísal skalp svetovej päťky Tsitsipasa.

 

Vložené: 26. 11. 2023       Kategória: Davis Cup
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Na chalanov som veľmi hrdý

Tibor Tóth sedí na lavičke daviscupového tímu Slovenska od roku 2021. Tým, ako jednotlivé zápasy prežíva, si okamžite získal obľubu tenisových fanúšikov. K stretnutiam pristupuje so srdcom a z lavičky posiela hráčom množstvo dobrých rád a energie. Tentoraz sa však situácia zmenila. Tesne pred začiatkom stretnutia v Kraljeve ochorel a na lavičke ho musel zastúpiť Ľubomír Kurhajec. Tóth celé stretnutie sledoval iba z postele hotelovej izby a ako sám povedal, bolo to oveľa náročnejšie ako množstvo výskokov a krokov na kurte.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Motivácia potiahnuť to do septembra

V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný. Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko dobylo srbskú pevnosť

Pre srbských daviscupových reprezentantov bolo Kraljevo nedobytnou pevnosťou. Slovenskí tenisti však v hale Ibar uštedrili piatemu tímu rebríčka jednu z najkrutejších domácich prehier. Po triumfe 4:0 si premiérovo zahrajú v skupinovej fáze finálového turnaja, Srbov čaká v septembri baráž o udržanie sa v prvej svetovej skupine.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 so Slovenskom

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 s tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:

Blic: "Srbi utrpeli v dueli proti Slovensku v Kraljeve debakel. Natíska sa otázka, čo by bolo so srbským tenisom, keby nemal Novaka Djokoviča. Podľahnúť 0:4 tímu, ktorý nemá ani jedného hráča v prvej svetovej stovke, je blamáž."

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde