• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Tóth: Taliansko je ťažký súper

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Tóth: Taliansko je ťažký súper

 
news img

Nedeľňajší žreb v Madride prisúdil slovenskému daviscupovému tímu silný výber Talianska. Siedmy nasadený tím z Apeninského polostrova má vo svojom strede hneď dvoch hráčov z elitnej svetovej desiatky - Mattea Berretiniho a Jannika Sinnera. Pre výber kapitána Tibora Tótha bude Taliansko výzvou, pre divákov rozhodne veľkým lákadlom.

Tibor Tóth bude na lavičke tímu sedieť už druhú sezónu. Pod jeho vedením zvíťazilo v septembri Slovensko nad Čile a zabezpečilo si účasť v budúcoročnej kvalifikácii (4. - 5. marec 2022). "Taliansko je ťažký súper, má vo svojom tíme dvoch hráčov z prvej svetovej desiatky - Berretini je akutálne siedmy, Sinnerovi patrí desiata priečka. Aj to napovedá o sile súpera. Hráme však o postup do finálovej skupiny Davisovho pohára a tam už slabé tímy nie sú," zareagoval Tóth. "Teší ma, že budeme hrať doma. Dúfam, že sa bude hrať pred divákmi, ktorí budú mať šancu vidieť tenis svetovej úrovne. Spravíme všetko pre to, aby sa nám aj s podporou divákov podarilo Talianov zdolať a postúpiť do finálovej skupiny Davis Cupu."

Žreb príliš nepotešil ani Norberta Gombosa: "Je to veľmi ťažký los. Dostali sme jedného zo súperov, ktorého sme nechceli. Taliani majú dvoch hráčov vo svetovej Top 10 a ďalších v prvej stovke. Uvidíme, aký povrch zvolíme a či Taliani prídu do Bratislavy v plnej sile. Jednoznačne sú papieroví favoriti, my však máme výhodu domáceho prostredia."

 

Vložené: 05. 12. 2021       Kategória: Davis Cup
 
news img

Slovensko privíta Rumunsko

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

31. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenský daviscupový tím hrá po prvom hracom dni kvalifikačného stretnutia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s výberom Talianska nerozhodne 1:1. V úvodnom zápase podal výborný výkon Norbert Gombos, no napokon ťahal s jedenástym hráčom svetového rebríčka Jannikom Sinnerom za kratší koniec a v napínavom zápase prehral 4:6, 6:4, 4:6. Vyrovnávajúci bod pre slovenské farby získal v druhom singli Filip Horanský, ktorý dokonale zaskočil taliansku dvojku Lorenza Sonega a zvíťazil 7:6(2), 6:3. Prvý hrací deň zachytil objektív Samuela Benického.

04. 03. 2022
Davis Cup Více zde