• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Tóth: V Číne sme hrať nechceli

 
news img

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

Kapitána slovenskej lavičky Tibora Tótha tak výsledok žrebu vôbec nepotešil. "Hlavne sme nechceli hrať v Číne, lebo naši fanúšikovia by to mali ďaleko, no bohužiaľ to tak vyšlo. Súperov sme si veľmi vyberať nemohli. Všetky tímy disponujú výbornými tenistami. Hrá sa hneď po skončení US Open, takže možno niektoré tímy do Číny nedoletia v najsilnejších zostavách. Je to však až o pol roka, uvidíme, v akej forme budú vtedy naši hráči. Myslím si, že Lukáš Klein prenikne do prvej svetovej stovky. Od Australian Open podáva výborné výkony. Dúfam, že aj ostatní chalani sa chytia na turnajoch," uviedol Tóth.

Ani generálnemu sekretárovi Slovenského tenisového zväzu Igorovi Moškovi sa nesplnilo želanie. "Priali sme si hrať v Európe, ktorá by bola pre našich fanúšikov dostupnejšia ako Čína. Z druhého koša nám vyžrebovali najsilnejšieho súpera. Američania majú výborných singlistov i deblistov. O druhé postupové miesto by sme sa mali pobiť s Nemcami a Čiľanmi. Uvidíme, či Nemci nastúpia aj s Alexandrom Zverevom. Bude sa to odvíjať od toho, ako ďaleko sa Sascha dostane na US Open. Lukáš Klein s ním však dokázal odohrať na Australian Open úplne vyrovnaný zápas a na hardoch sa mu darí, čo potvrdil aj v Indian Wells," povedal Moška. (stz, tasr)

 

Vložené: 19. 03. 2024       Kategória: Davis Cup
 
news img

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde