• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Volandri: Ideme podľa plánu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Volandri: Ideme podľa plánu

 
news img

Kapitán talianskeho daviscupového tímu Filippo Volandri si pochvaľuje doterajšiu prípravu na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára proti tenistom Slovenska (4. - 5. marca). Spokojný je s povrchom i kurtom v bratislavskom NTC. "V mene celého tímu sa chcem poďakovať za vrelé privítanie v Bratislave. Povrch v NTC je podobný ako na turnajoch ATP, moji hráči sú na ňom zvyknutí hrať. Zatiaľ ide všetko podľa plánu," uviedol šéf talianskej lavičky, ktorému budú chýbať Matteo Berrettini i Fabio Fognini.

Volandri tak musí vyriešiť dilemu, koho postaví po boku Simoneho Bolelliho do štvorhry. "Strata Fabia Fogniniho je citeľná. V tíme však máme šikovných hráčov, ktorí ho môžu nahradiť. V dobrom svetle sa ukazuje Stefano Travaglia. Simone Bolelli je vo výbornej forme, čo je pozitívny signál. Budeme sa snažiť zostaviť čo najsilnejší tandem, pretože štvorhra je v Davis Cupe vždy veľmi dôležitá a vieme o tom, že Slováci majú výborného debla."

Taliansky kapitán pozorne sledoval slovenských hráčov na Australian Open i na ďalších turnajoch. "Súčasťou mojej práce je byť dobre pripravený na každé stretnutie. Urobili sme s tímom dôsledný skauting. Norberta Gombosa poznám ešte z hráčskych čias. Verím, že v silách nášho tímu je vyhrať tento zápas aj bez Fogniniho a Berrettiniho.

Volandri zažil daviscupové stretnutia aj v pozícii hráča. V pozícii kapitána Talianov od minulého roku, premiéru si odkrútil na finálovom turnaji. "Na daviscupovej lavičke cítim väčšiu zodpovednosť ako počas hráčskej kariéry. Je to stresujúcejšie. Robím však všetko pre to, aby v tíme vládla dobrá atmosféra," dodal na záver štyridsaťročný rodák z Livorna. (stz, tasr)

FOTO: tenipo

 

Vložené: 01. 03. 2022       Kategória: Davis Cup
 
news img

DC: Vstupenky už v predaji

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davis Cupu reprezentáciu Rumunska. Jeho víťaz postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj, ktorá je na programe v marci 2023. Hrať sa bude na antuke v bratislavskej  NTC aréne. Vstupenky na toto stretnutie si možno zakúpiť v sieťach predpredaj.sk ticketportal.sk a na recepcii NTC.

08. 08. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko privíta Rumunsko

Slovenskí tenisti privítajú v septembrovom dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára reprezentáciu Rumunska. To je výsledok štvrtkového žrebu v londýnskej centrále ITF. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj. Slovensko figurovalo pri žrebe medzi nasadenými tímami, Rumunsko bolo nenasadené. Hrať sa bude 16. - 17.  resp. 17. - 18. septembra 2022. Pôjde už o desiate stretnutie, ktoré Slovensko odohrá pred domácimi fanúšikmi, tretie pod taktovkou kapitána Tibora Tótha.

31. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: ITF oznámila dejiská finálových skupín

Hamburg bude 14.-18. septembra hostiť jednu zo skupín finálového turnaja Davisovho pohára. Nemeckí tenisti by sa mali v areáli Rothenbaum predstaviť v najsilnejšom zložení aj s Alexandrom Zverevom. Ako informovala agentúra DPA, práve olympijský šampión z OH 2020 v Tokiu sa zasadzoval o to, aby sa jedna zo skupín hrala v Nemecku.

17. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenskí tenisti po tretí raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a neodplatili súperom prehru z roku 2009 z antuky v sardínskom Cagliari. Norbert Gombos v rozhodujúcej dvojhre podľahol Lorenzovi Musettimu, hoci úvodný set vyhral v tajbrejku. Fotograf Samuel Benický takto zachytil rozhodujce momenty druhého hraciaho dňa.

06. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Horanský prehral, stav 2:2

Slovenskí tenisti hrajú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre hostí sa na harde v bratislavskom NTC postaral líder talianskeho tímu Jannik Sinner, ktorý zdolal za 91 minút Filipa Horanského (na snímke) 7:5, 6:4. O všetkom tak rozhodne záverečná dvojhra, v ktorom doma vyzve Norbert Gombos hosťujúceho Lorenza Musettiho.

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko vedie 2:1!

Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6(3).

05. 03. 2022
Davis Cup Více zde