• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
« 12345678910 »   1/10
news img

Kapitán o prehre s Bieloruskom

Slovenský kapitán Matej Lipták po fedcupovom stretnutí s Bieloruskom uviedol, že napriek prehre je na hráčky hrdý. ,,Sme smutní, že sme prehrali, pretože sme boli veľmi blízko k postupu medzi elitnú fedcupovú osmičku,” povedal kapitán. Je optimista a verí, že Slovensko sa napriek prehre 2:3 v Bielorusku vo februári 2019 predstaví medzi elitou, kde naposledy účinkovalo v roku 2014. ,,Pevne verím, že príde k zmene formátu súťaže a rozšíreniu svetovej skupiny na 16 tímov. Hovorí sa o tom už pár rokov." Vlani návrh na zmenu odložili, 13.-16. augusta budú o ňom opäť rokovať na valnom zhromaždení ITF v Orlande na Floride. 

22. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Bielorusko - Slovensko 3:2

Slovenské tenistky prehrali v play off o účasť medzi elitnou osmičkou v Pohári federácie v Minsku s domácim Bieloruskom 2:3. O všetkom rozhodla až záverečná štvorhra, v ktorej pár Vera Lapková, Lidia Morozovová zdolal tandem Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4.

22. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová vyrovnala na 2:2

Slovenské tenistky hrajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 2:2. O vyrovnávajúci bod pre družstvo kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Aleksandrou Sasnovičovou 6:1, 7:6 (3). O víťazovi duelu v aréne Čižovka tak rozhodne až záverečná štvorhra.

22. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Bielorusko - Slovensko 2:1

Slovenské tenistky prehrávajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:2. O druhý bod pre bieloruské farby sa na harde v Minsku postarala Arina Sobolenková, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:4. V záverečnom singli sa mali v aréne Čižovka predstaviť Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová. 

22. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová vyrovnala na 1:1

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:1. O dôležitý vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá po výbornom bojovnom výkone zdolala bieloruskú jednotku Arinu Sobolenkovú 6:2, 2:6, 7:6 (5). V tajbrejku tretieho setu otočila z 3:5.

21. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

SR v Minsku prehráva 0:1

Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie v Bielorusku 0:1. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v Minsku postarala Aleksandra Sasnovičová, ktorá zdolala Janu Čepelovú 7:6 (6), 7:5. V druhom dejstve otočila z 1:5. Čepelová nahradila v úvodnom singli zdravotne indisponovanú Annu Karolínu Schmiedlovú. V druhej dvojhre si v aréne Čižovka zmerali sily bieloruská jednotka Arina Sobolenková a slovenská dvojka Viktória Kužmová.

21. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Schmiedlová otvára v Bielorusku

Stretnutie play off o postup do svetovej skupiny Pohára federácie Bielorusko – Slovensko otvorí v sobotu v Minsku o 12.00 SELČ súboj domácej tímovej dvojky Aleksandry Sasnovičovej proti tímovej jednotke Slovenska Karolíne Schmiedlovej. Potom nasleduje dvojhra Arina Sobolenková – Viktória Kužmová. V nedeľu je v aréne Čižovka začiatok o 11.00 SELČ.

20. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Domáce budú pod tlakom

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták mal v stredu v bieloruskom Minsku k dispozíci už kompletné kvarteto tenistiek. Do dejiska víkendovej baráže o účasť vo svetovej skupine dorazili aj Jana Čepelová a víťazka antukového turnaja WTA v kolumbijskej Bogote Anna Karolína Schmiedlová. Podľa Liptáka môže v úvodných sobotňajších dvojhrách na harde v aréne Čižovka nastúpiť ktorákoľvek z nominovanej štvorice.

18. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Minsk je vyľudnený

V Minsku, dvojmiliónovom dejisku víkendového fedcupového play off o postup do svetovej skupiny Bielorusko - Slovensko, nie je v týchto dňoch veľmi rušno. ,,Mesto je vyľudnené, Bielorusi majú trojdňové voľno, majú sviatok podobný ako sú naše dušičky, a tak vycestovali na svoje chaty. Organizátori preto nevedia odhadnúť, koľko divákov príde na stretnutie," hlási z Minska vedúci slovenskej výpravy Ľubomír Páleník.

17. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Minska dnes len dve hráčky

Do Minska na víkendové stretnutie s Bieloruskom letia dnes iba dve hráčky - Viktória Kužmová a Rebecca Šramková. Na rannom odchode na viedenské letisko v tíme kapitána Mateja Liptáka chýbali Jana Čepelová, ktorá by mala cestovať v utorok a Karalína Schmiedlová, víťazka turnaja v Bogote. Tá bude tím nasledovať v stredu.

16. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

Do Minska bez Rybárikovej

Kvarteto slovenských tenistiek Viktória Kužmová, Jana Čepelová, Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková figuruje v nominácii fedcupového kapitána Mateja Liptáka na zápas v Bielorusku. Baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie sa uskutoční 21.-22. apríla na tvrdom povrchu Rebound Ace Synpave v Minsku. Slovenky nastúpia v aréne Čižovka bez svetovej sedemnástky Magdalény Rybárikovej i bez Dominiky Cibulkovej. Bývalá štvorka rebríčka WTA odôvodnila svoju neúčasť nedávnou chorobou i tým, že sa hrá na harde a ona už odštartovala prípravu na antukovú časť sezóny.

11. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
news img

V stredu určí Lipták nomináciu

V stredu na tlačovej konferencii v NTC (10.30) oznámi kapitán fedcupovej reprezentácie Slovenska Matej Lipták nomináciu na stretnutie play off o postup do svetovej skupiny s Bieloruskom, ktoré sa uskutoční 21.-22. apríla na tvrdom porchu v osemtisícovej aréne Čižovka v Minsku. V Liptákovej menovke určite bude chýbať jeho osobná zverenka Dominika Cibulková, ktorá sa zotavuje po zápale čriev a už sa pripravuje na antuke.

10. 04. 2018
Fed Cup Více zde
 
« 12345678910 »   1/10