• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/26
news img

Slovenky na finálový turnaj!

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Na opačný koniec zemegule však napokon cestovať nemusia. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji.

14. 03. 2022
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Turnaj ovládli Rusky, vo finále zdolali Švajčiarsko

Ruské tenistky sa stali víťazkami Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe. O triumfe nad Švajčiarskom v sobotnom finále rozhodli už vo dvojhrách. Prvý bod pre výber Ruskej tenisovej federácie (RTF) vybojovala v O2 aréne Daria Kasatkinová, ktorá za 80 minút zdolala Jil Teichmannovú 6:2, 6:4. V druhom singli si Ľudmila Samsonovová poradila s Belindou Benčičovou 3:6, 6:3, 6:4 za 147 minút.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták: Bude to náročné

Sobotňajší žreb v pražskej O2 aréne prisúdil Slovensku do budúcoročnej kvalifikácie o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej naoazj ťažkého súpera. Austrália ako najvyššie nasadený tím bude na domácej pôde veľkou výzvou pre tím kapitána Mateja Liptáka. Nielen kvalita súpera ale aj vzdialený kontinent a aprílový termín budú tvrdým orieškom.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenky proti Austrálii

Slovenské tenistky sa v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2022 predstavia v Austrálii. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Prahe. Hrať sa bude 15.-16. apríla, postup si zabezpečia víťazi deviatich kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti - hráčky Ruskej tenisovej federácie a Švajčiarky.

06. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Slovenkám ušiel postup

Slovenské tenistky už odohrali obe svoje stretnutia v C skupine finálového turnaja Billie Jean Kingovej v Prahe. V úvodný hrací deň podľahli tesne Španielkam, v utorok senzačne zdolali USA. Ani toto víťazstvo im však nestačilo na postup do semifinále. Hoci skupina ešte nie je odohratá a dnes je na programe stretnutie Španielska s USA, Slovensko už medzi štvoricu najlepších postúpiť z prvého miesta nemôže. Do semifinále postupujú iba víťazi všetkých štyroch skupín, z tej našej to bude Španielsko alebo USA.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Viki zbožňuje tímové súťaže

Viktória Kužmová odohrala oba zápasy na pozícii singlovej dvojky a získala v nich dva body. Práve otázka tímovej dvojky bola pred štartom finálového turnaja Billie Jean Kingovej vari najväčším orieškom pre kapitána Mateja Liptáka. Nakoniec vložil dôveru do Kužmovej a tá sa mu odvďačila víťazstvami. Okrem toho pridala spolu s Terezou Mihalíkovou aj rozhodujúci bod vo štvorhre proti Amerike, čím zabezpečili Slovensku cenné víťazstvo v celom stretnutí.

03. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Skvelé! Slovenky zdolali USA

Slovenské tenistky vyhrali vo svojom druhom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe nad USA 2:1 a zostali v hre o postup do semifinále. Vo štvorhre sa o rozhodujúci bod postarali Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková, ktoré zdolali tandem Caroline Dolehideová, CoCo Vandewegheová 6:2, 6:7(5), 12-10. O víťazovi skupiny a postupujúcom medzi elitné kvarteto definitívne rozhodne stredajší záverečný duel v skupine medzi USA a Španielskom.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

SR - USA 1:1 po dvojhrách

Slovenské tenistky hrajú vo svojom druhom stretnutí C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe s USA po dvojhrách nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre americké farby sa v súboji tímových jednotiek postarala Danielle Collinsová, ktorá zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú hladko v dvoch setoch 6:3, 6:2 za 68 minút. O víťazovi tak rozhodne záverečná štvorhra, v ktorej by mali Slovenky nastúpiť s tandemom Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Lipták hodnotí prvé stretnutie

V prvom stretnutí finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe podľahli Slovenky Španielsku 1:2. Po skvelom úvodnom bode Kužmovej nepridala druhý v súboji jednotiek Schmiedlová a rozhodovalo sa v záverečnej štvorhre. Tá bola počas celého priebehu otvorená, no v supertajbrejku boli nakoniec úspešnejšie Španielky, ktoré Kužmovú s Mihalíkovou zdolali. Kapitán Matej Lipták zhodnotil dianie úvodného dňa.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovenky podľahli Španielsku

Slovenské tenistky prehrali v úvodom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:2. O všetkom rozhodla záverečná štvorhra, v ktorej pár Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková podľahol dvojici Carla Suarezová Navarrová, Sara Sorribesová Tormová 6:4, 2:6, 7-10 za 89 minút. V utorok o 17.00 h nastúpia Slovenky proti USA a ak chcú pomýšľať na postup do semifinále, musia zvíťaziť.

02. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Schmiedlová prehrala, 1:1

Slovenské tenistky hrajú v zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre španielske farby sa postarala Sara Sorribesová Tormová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:2 za 166 minút. O všetkom sa tak rozhodne v záverečnej štvorhre, do ktorej kapitán Matej Lipták nominoval dvojicu Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

01. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
news img

Kužmová získala prvý bod!

Slovenské tenistky vedú v úvodnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe nad Španielskom 1:0. O úvodný bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Viktória Kužmová, ktorá zdolala Carlu Suarezovú Navarrovú 6:2, 3:6, 6:3 za 110 minút. Na druhú dvojhru nastúpili tímové jednotky Anna Karolína Schmiedlová a Sara Sorribesová Tormová.

01. 11. 2021
Fed Cup Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/26