• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Slovenky podľahli Španielsku

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup » Slovenky podľahli Španielsku

 
news img

Slovenské tenistky prehrali v úvodom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:2. O všetkom rozhodla záverečná štvorhra, v ktorej pár Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková podľahol dvojici Carla Suarezová Navarrová, Sara Sorribesová Tormová 6:4, 2:6, 7-10 za 89 minút. V utorok o 17.00 h nastúpia Slovenky proti USA a ak chcú pomýšľať na postup do semifinále, musia zvíťaziť.

Španielska kapitánka Anabel Medinová urobila pred štvorhrou zmenu v nominácii a na kurt poslala obe singlistky. Do stavu 3:3 si všetky aktérky držali svoje podanie. Potom však prišli o servis Sorribesová Tormová, Mihalíková i Suarezová Navarrová. Za stavu 5:4 prehrávali Slovenky pri podaní Kužmovej 30:40, no odvrátili dva brejkbaly a prvý set dotiahli do úspešného konca. V druhom dejstve mal navrch španielsky pár, ktorému vychádzali prebehnutia na sieti a ťažil aj z početných nevynútených chýb Mihalíkovej. Rozhodnutie tak padlo až v supertajbrejku, v ktorom mali navrch Suarezová Navarrová so Sorribesovou Tormovou. Slovenky za stavu 3:9 odvrátili štyri mečbaly, no piaty už Španielky premenili.

Na tvárach oboch hráčok bolo na pozápasovej tlačovej konferencii vidieť obrovské sklamanie, k zápasu sa im ťažko vyjadrovalo. „Bola to smutná prehra. Veľmi ťažký zápas od začiatku,“ zhrnula Mihalíková a Kužmová sa k nej pridala:  „Bol to ťažký zápas a určite sme obidve veľmi smutné, pretože sme veľmi bojovali. Bolo to tesné, rozhodlo pár lôpt, takže nám je to veľmi ľúto.“

„Sme smutní, myslím si, že šance boli. Určite sme mohli v tom zápase vyhrať. Možno dve-tri lopty keby sa zišli spolu v nejakom momente, zápas mohol dopadnúť opačne. Chýbalo nám dnes trošku aj športové šťastie, aj keď na toto sa nechcem vyhovárať,“ povedal  k záverečnej štvorhre Lipták. (stz, tasr)

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej:
C-skupina:
SLOVENSKO - Španielsko 1:2

Viktória Kužmová - Carla Suarezová Navarrová 6:2, 3:6, 6:3
Anna Karolína Schmiedlová - Sara Sorribesová Tormová 3:6, 6:3, 2:6
Kužmová, Tereza Mihalíková - Suarezová Navarrová, Sorribesová Tormová 6:4, 2:6, 7-10

 

Vložené: 02. 11. 2021       Kategória: Fed Cup
 
news img

BJKC: Slovenky privítajú Argentínu

Slovenské tenistky nastúpia v novembrovej baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej doma proti Argentíne. Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Víťaz duelu postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj 2024. Slovenky boli pri žrebe najvyššie nasadené. Okrem Argentíny ešte mohli dostať za súpera Rakúsko, Kolumbiu, Maďarsko, Kórejskú republiku, Holandsko, Srbsko alebo Švédsko.

24. 05. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Fotogaléria druhého dňa

Slovenské tenistky boli krôčik od toho, aby sa aj v roku 2023 predstavili na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. Po vynikajúcich singlových výkonoch Anny Karolíny Schmiedlovej a Viktórie Hrunčákovej dokázali Slovenky v sobotu vyrovnať stav stretnutia na 2:2 a o všetkom sa rozhodovalo až v záverečnej štvorhre.

16. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Garbinová sa bála o víťazstvo

Tathiane Garbinovej po víťazstve talianskych tenistiek nad Slovenskom v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej spadol kameň zo srdca. Kapitánka hosťujúceho tímu priznala, že v sobotu mala v bratislavskom NTC malú dušičku a na lavičke zostarla o niekoľko rokov. Jej zverenky totiž takmer prehrali stretnutie, v ktorom po úvodnom dni viedli 2:0.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: SR podľahlo Taliansku

Slovenské tenistky nepostúpili na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3. O rozhodujúci tretí bod pre talianske farby sa postarali Martina Trevisanová s Elisabettou Cocciarettovou, ktoré v záverečnej štvorhre zdolali pár Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková 6:4, 4:6, 7:5.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Hrunčáková vyrovnala!

Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3, 7:6(2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde
 
news img

BJKC: Schmiedlová znížila na 1:2

Slovenské tenistky prehrávajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie Jean Kingovej s Talianskom 1:2. O prvý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá v úvodnej sobotňajšej dvojhre zdolala Jasmine Paoliniovú 6:1, 4:6, 6:4. V treťom sete otočila slovenská jednotka nepriaznivý stav 0:3.

15. 04. 2023
Fed Cup Více zde