• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

Vstupenky na SR - Holandsko

Fedcupový tím Slovenska privíta 22. – 23. apríla 2017 v AEGON aréne v Bratislave Holandsko. Tím kapitána Mateja Liptáka hrá o postup medzi 8 najlepších družstiev sveta pre rok 2018 na antukovom dvorci pod strechou NTC. Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk, www.prepredaj.sk a na recepcii NTC.

16. 03. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

S Holandskom na antuke

Stretnutie play off o postup do svetovej skupiny Fed Cupu 2018 Slovensko - Holandsko sa uskutoční 22. - 23. apríla 2017 v AEGON aréne v Bratislave na antuke. Predbežné začiatky, ktoré ešte musí schváliť ITF, sú plánované na oba dni od 13.00 hod. 

 

06. 03. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Žreb nám žičil - Holandsko

Slovenské tenistky privítajú v play off o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie (22.-23. apríla) v bratislavskom NTC Holandsko. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále ITF, pri ktorom Slovenky figurovali spoločne so Španielskom, Ukrajinou a Belgickom medzi nenasadenými tímami.

14. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

V utorok spoznáme súpera

Súpera v play off o postup do svetovej skupiny Fed Cupu spozná Slovensko v utorok 14. februára. Medzi nasadenými sú Francúzsko, Rusko, Nemecko a Holandsko. Okrem Slovenska sú nenasadené Belgicko, Španielsko a Ukrajina. Žrebuje sa v londýnskom sídle Medzinárodnej tenisovej federácie ITF o 11.00 nášho času. V prípade Ruska a Holandska by hralo Slovensko doma, do Francúzska a Nemecka by muselo cestovať. Hrá sa 22. - 23. apríla 2017. Ak dojde k zmene formátu súťaže podľa daviscupového vzoru na 16 tímov svetovej skupiny už od budúceho roku, ako sa o tom už dlho diskutuje, malo by Slovensko bez ohľadu na výsledok istotu účasti medzi elitou.

 

13. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Rebecce sa splnil sen

Hrdinkou stretnutia Taliansko - Slovensko v Pohári federácie sa stala debutantka Rebecca Šramková, aktuálne 118. hráčka svetového rebríčka, ktorej trénerom je otec Jozef Šramka. Jej odvážny prejav a výborná hra na antukovom dvorci vo Forli prekvapili domácich a nadchli slovenských tenisových fanúšikov. Dvadsaťročnú Bratislavčanku sme doma privítali fotomontážou jej tenisových začiatkov spred tucta rokov, keď absolvovala prvé súťažné zápasy v rámci HTO či Detského Fed Cupu. Rebecca s obrazom ochotne zapózovala.

13. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Úspešný tím už doma

Kvalitným talianskym jedlom a pohárom miestneho vína oslávili slovenské tenistky nečakaný, o to však príjemnejší postup cez domáci tím (3:2) v súboji 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie vo Forli. Kapitán slovenskej reprezentácie Matej Lipták na pondelňajšej tlačovej konferencii na pôde STZ po návrate na Slovensko vyzdvihol výkon "kométy" Rebeccy Šramkovej i "stálice" Daniely Hantuchovej. Podrobne tiež priblížil ako sa v skvelej tímovej atmosfére zrodil výborný výsledok jeho zvereniek.

13. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Opäť tenisová radosť

Z víťazstva Slovenska nad Talianskom  vo Fed Cupe sa tešia nielen hráčky a realizačný tím, ktorý sa s nimi vo Forli delil o radosť, ale aj vedenie Slovenského tenisového zväzu a veľa tenisových fanúšikov doma na Slovensku. Igor Moška, generálny sekretár STZ: ,,Zdolať Taliansko, štvornásobného fedcupového šampióna, u nich doma na antuke, to je fantastický výsledok. Blahoželám nášmu tímu, ktorý to vo Forli dokázal. Vynikajúci výkon podala v premiére Rebecca Šramková, jej rýchla hra na súperky platila. Postup do play off o svetovú skupinu, znamenajúci boj o účasť medzi 8 najlešími tímami sveta, je úžasný úspech mladého tímu s podporou skúsenej fedcupovej rekordérky Daniely Hantuchovej."

12. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Skvelé, Slovensko postúpilo!

Slovenské tenistky sa prebojovali do aprílovej baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. V dueli 1. kodla II. svetovej skupiny senzačne zdolali domáceTaliansko 3:2. Definitíva padla po singloch. O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa postarala Rebecca Šramková, ktorá v dueli tímových dvojok zdolala skúsenú Francescu Schiavoneovú hladko 6:2, 6:4. Fedcupová debutantka sa stala hlavnou hrdinkou víkendu v hale PalaGalassi, v sobotu si poradila s talianskou jednotkou Sarou Erraniovou.

12. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Taliansko - Slovensko 1:2

Slovenské tenistky vedú v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie nad domácim Talianskom 2:1. O druhý bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke vo Forli postarala Daniela Hantuchová, ktorá po koncentrovanom výkone deklasovala zdravotne indisponovanú taliansku jednotku Saru Erraniovú 6:2, 6:0.

12. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Výborná Šramková vyrovnala

Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Talianskom nerozhodne 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na antuke vo Forli postarala fedcupová debutantka Rebecca Šramková, ktorá po výbornom výkone zdolala taliansku jednotku Saru Erraniovú 2:6, 6:3, 6:4. V úvodnom singli zvíťazila Francesca Schiavoneová nad Annou Karolínou Schmiedlovou hladko 6:3, 6:1. Slovenská Tenistka roka 2015 nahradila pôvodne nominovanú Janu Čepelovú, ktorá nemohla nastúpiť na dvorec pre žalúdočné problémy spojené s horúčkou.

11. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Taliansko - Slovensko 1:0

Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Talianskom 0:1. O prvý bod pre tím novej kapitánky Tathiany Garbinovej sa na antuke vo Forli zaslúžila Francesca Schiavoneová, talianska dvojka zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:1. Slovenská Tenistka roka 2015 nahradila pôvodne nominovanú Janu Čepelovú, ktorá nemohla nastúpiť na dvorec pre žalúdočné problémy spojené s horúčkou. V druhom singli sa v hale PalaGalassi predstavili Sara Erraniová a slovenská fedcupová debutantka Rebecca Šramková.

11. 02. 2017
Fed Cup Více zde
 
news img

Úvod: Schiavoneová - Čepelová

Talianska dvojka Francesca Schiavoneová a slovenská jednotka Jana Čepelová nastúpia v sobotu o 15.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre zápasu 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie. V druhom singli si na antuke vo Forli zmerajú sily Sara Erraniová a slovenská fedcupová debutantka Rebecca Šramková. Rozhodol o tom piatkový žreb v priestoroch mestskej radnice.

10. 02. 2017
Fed Cup Více zde