• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Fed Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Fed Cup

 
news img

Fed Cup: SR 15. na svete

V aktuálnom fedcupovom rebríčku k 18. aprílu 2016 patrí Slovensku 15. miesto, na ktoré zo 17. poskočilo po víkendovom víťazstve nad Kanadou. Reprezentantky Česka sú stále suverénne na čele pred Francúzskom, ktoré bude Češky hostiť v novembri vo finále. Pred žrebom fedcupového roku 2017 v Záhrebe 20. júna teda Slovensko nebude v II. svetovej skupine nasadené. Nasadení: Rusko, Taliansko, Austrália, Rumunsko. Nenasadení: Slovensko, Ukrajina, Belgicko, Taiwan. Slovensko by malo domáce prostredie ak by mu žreb prisúdil Rusko. V prípade Austrálie by hralo vonku a o výhode domáceho prostredia v prípade Talianska alebo Rumunska by rozhodoval dodatočný žreb.

18. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Boli ste na tenise? Ste tam!

V AEGON aréne strávili diváci dve víkendové popoludnia a aj keď sa hľadisko nezaplnilo tak ako vo februári na stretnutí Slovenska s Austráliou, aj súboj Slovensko - Kanada mal skvelú atmosféru. Diváci si tenis, ako to prezrádzajú snímky Romana Benického, naozaj užívali.

17. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Debut mladej šampiónky

Tereza Mihalíková, šampiónka juniorskej dvojhry na Australian Open 2015 a štvorhry 2016, má za sebou fedcupový debut. Po boku Jany Čepelovej síce nie víťazný, ale súboj s Kanadou bol už rozhodnutý, a tak si 17-ročná najlepšia slovenská juniorka vyskúšala aké je to pripravovať sa a hrať medzi profesionálkami.

17. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková rozhodla - 3:2

Slovenské tenistky budú aj v roku 2017 účinkovať v II. svetovej skupine Pohára federácie. V barážovom stretnutí o účasť v druhej najlepšej osmičke zvíťazili nad Kanadou už 3:2. O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postarala Dominika Cibulková, ktorá v záverečnej dvojhre po kvalitnom výkone deklasovala Aleksandru Wozniakovú 6:2, 6:0.

 

17. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Kanaďanky získali bod

Slovenské tenistky vedú v barážovom stretnutí o účasť v II. svetovej skupiny Pohára federácie nad Kanadou už iba 2:1. O prvý bod pre kanadské farby sa postarala Francoise Abandová, ktorá na antuke v AEGON aréne zdolala Janu Čepelovú 7:5, 6:2. 

17. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Zmena: Čepelová proti Abandovej

Na tretiu dvojhru fedcupového súboja Slovensko - Kanada nastúpi v nedeľu o 13.00 proti Francoise Abandovej v domácom tííme namiesto jednotky Karolíny Schmiedlovej Jana Čepelová. Slovensko vedie 2:0 a ak bude Košičanka úspešná, získa rozhodujúci bod, vďaka ktorému sa SR udrží v II. svetovej skupine.

17. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko vedie 2:0!

V play off o II. svetovú skupinu Fed Cupu pre rok 2017 je v AEGON aréne po prvom dni stav stretnutia Slovensko - Kanada 2:0. Prvý bod na antuke získala Dominika Cibulková, druhý Karolína Schmiedlová po výhre nad Aleksandrou Wozniakovou 6:4, 4:6, 6:4. K záchrane chýba už len bod.

16. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

SR - Kanada 1:0 po prvej dvojhre

Po prvej dvojhre stretnutia play off o II. svetovú skupinu Fed Cupu pre rok 2017 Slovensko - Kanada vedie na antuke AEGON arény domáci tím 1:0 zásluhou Dominiky Cibulkovej, ktorá zdolala Francoise Abandovú 4:6, 6:3, 6:1. Foto: Roman Benický

16. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Cibulková začína ako prvá

 Slovenská tenisová dvojka Dominika Cibulková a kanadská tímová jednotka Francoise Abandová nastúpia v sobotu o 12.00 proti sebe v úvodnej dvojhre barážového stretnutia o účasť v I1. svetovej skupiny Pohára federácie. V druhom singli si na antuke v AEGON aréne zmerajú sily Karolína Schmiedlová a Alexandra Wozniaková. Rozhodol o tom piatkový žreb.

15. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Slovensko v gala

 Fedcupový tím Slovenska sa predstavil vo štvrtok večer na bankete v gala s milou posilou - garde kapitánovi Matejovi Liptákovi a jeho hráčkam robil syn Matej, talentovaný karatista. 

14. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Banket SR - Kanada objektívom

 Štvrtkový banket pred stretnutím Slovensko - Kanada bol bezstarostným vstupom do víkendového stretnutia o zotrvanie vo fedcupovej II. svetovej skupiny v AEGON aréne. Na bankete dostala priestor podľa zvyku aj krátka reč debutantky slovenského tímu Terezy Mihalíkovej (na obr.).
FOTO: Roman Benický

14. 04. 2016
Fed Cup Více zde
 
news img

Kanada chce vyhrať aj bez jednotky

 Kapitán kanadského tímu je pred barážovým stretnutím o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie proti Slovensku optimistom. Sylvain Bruneau tvrdí, že jeho zverenky môžu na antuke v bratislavskom Národnom tenisovom centre zvíťaziť aj napriek absencii Eugenie Bouchardovej.

13. 04. 2016
Fed Cup Více zde