• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

 
news img

Stankovič hodnotí turnaj

Riaditeľom turnaja Bratislava Open 2020 bol Branislav Stankovič. Dlhoročný organizátor challengerových turnajov na Slovensku však tentoraz neviedol challenger, ale v čase pozastavenej tenisovej sezóny sa jeho turnaj zaradil do série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Ako celé podujatie zhodnotil si môžete pozrieť v rozhovore.

 
news img

Fotogaléria finálového dňa

Bratislava Open, prvý turnaj zo série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, vyvrcholil v pondelok finálovými zápasmi mužov a žien vo dvojhre i štvorhre. Víťazmi sa stali Lukáš Klein, Švajčiarka Belinda Benčičová (po boku Aniky Jaškovej vyhrala aj štvohru) a Filip Polášek s Igorom Zelenayom. Pozrite si fotogalériu finálových zápasov zachytených objektívom Dušana Barbuša.  

 
news img

Benčičová s Jaškovou víťazne

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová si po víťazstve v dvojhre pripísala na turnaji Bratislava Open aj titul vo štvohre. Po boku mladej Slovenky Aniky Jaškovej zdolali sesterské duo Viktória a Katarína Kužmové hladko 6:2, 6:1. Obe hráčky majú v pláne štart aj na druhom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, kde by spolu v debli rady opäť zvíťazili. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

V debli Polášek so Zelenayom

Najvyššie nasadený pár Filip Polášek s Igorom Zelenayom získal titul na turnaji Bratislava Open 2020. Vo finále si poradil so štvrtou nasadenou dvojicou Lukáš Klein, Norbert Gombos vo vyrovnanom zápase 3:6, 7:6(4), 11-9. Diváci sledovali vyrovnaný a napínavý zápas až do poslednej loptičky. Po víťazstve vo dvojhre tak Kleinovi o vlások unikol druhý titul na Bratislava Open. Z víťazstva sa napokon tešili turnajové jednotky. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

Kužmová najlepšou Slovenkou

Najvyššie nasadenou spomedzi slovenských hráčok bola na turnaji Bratislava Open trojka podujatia Viktória Kužmová. Na prvom zo série piatich turnajov pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna sa prebojovala do finále. Postupne zdolala Romanu Čisovskú, mladšiu sestru Katarínu Kužmovú a v semifinále vyradila nasadenú hráčku číslo dva Annu Blinkovovú z Ruska. V súboji o titul narazila na jednotku turnaja - Švajčiarku Belindu Benčičovú, ktorej podľahla 2:6, 3:6. Viki nastúpila na finále s cieľom podať čo najlepší výkon, no favoritke dokázala vzdorovať iba v úvode setov. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

Benčičová získala titul

Belinda Benčičová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Bratislava Open. Vo finále ako turnajová jednotka zdolala tretiu nasadenú Slovenku Viktóriu Kužmovú hladko 6:2 a 6:3. Svetová osmička získala odmenu 3000 eur a do hodnotenia série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna si pripísala 20 bodov.

 
news img

Klein víťazom Bratislava Open

Lukáš Klein získal titul vo dvojhre na prvom z pätice turnajov série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna. Šiesty nasadený hráč zdolal vo finálovom zápase Bratislava Open Alexa Molčana 2:6, 6:2, 6:2 . Za víťazstvo mu patrí odmena 3 000 eur a do rebríčka série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna si pripíše 20 bodov. Dvadsaťdvaročný Klein, zverenec trénera Tomáša Krupu a kondičného trénera Dávida Olasza, sa predstaví aj vo finále štvorhry. Po boku Norberta Gombosa si zmeria sily s najvyššie nasadeným párom Filip Polášek, Igor Zelenay. Zápas je na programe od 17.00 h. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk

 
news img

Finálové zápasy DNES

Dnes sa na dvorcoch TK Slovan Bratislava odohrá finále mužskej i ženskej dvojhry a štvorhry turnaja Bratislava Open. Od 14.00 h je na programe mužské finále medzi Lukášom Kleinom a Alexom Molčanom, nie skôr ako o 17.00 h finále ženského singla, na ktoré nastúpia Viktória Kužmová so Švajčiarkou Belindou Benčičovou. Víťazi získajú odmenu 3000 eur a do hodnotenia Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna si pripíšu 20 bodov.

 
news img

FINÁLE PRELOŽENÉ

Z dôvodu nepriaznivého počasia v Bratislave sa sobotňajšie finálové duely turnaja Bratislava Open 2020 prekladajú na pondelok. Rozhodli o tom organizátori turnaja po dohode s hráčmi a hlavnou rozhodkyňou. Pondelňajší program otvorí o 14.00 finále mužov medzi Alexom Molčanom a Lukášom Kleinom. O 17.00 sa na dvorci predstavia aktérky ženského finále Belinda Benčičová a Viktória Kužmová. Vzhľadom k tomu, že Klein, Benčičová aj Kužmová hrajú aj finále štvorhry, časy týchto zápasov budú upresnené podľa priebehu. Celý program si môžete pozrieť TU.

 
news img

Finále v sobotu od 13.00

Prvý turnaj zo série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna sa pomaly blíži ku koncu. V sobotu sú na programe posledné štyri zápasy - finálové. Na dvorcoch TK Slovan Bratislava odštartuje program zápasom o titul v mužskej dvojhre medzi dvomi hráčmi NTC - Lukášom Kleinom a Alexom Molčanom. Obaja sa dobre poznajú a často spolu aj v rámci tréningov hrávajú. Následne na dvorec nastúpi Viktória Kužmová, ktorá si zmeria sily s najvyššie nasadenou Belindou Benčičovou zo Švajčiarska.