• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Gombos mieri na challengery

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory » Gombos mieri na challengery

 
news img

Hráč NTC Norbert Gombos (22 r.), zverenec trénera Borisa Borgulu, má za sebou v tejto sezóne päť turnajov kategórie futures. Aktuálne 354. tenista svetového rebríčka sa teraz pripravuje na mexické challengery, na ktorých by si chcel zlepšiť postavenie v počítači.

Čakali ste viac od účinkovania na prvých tohtoročných turnajoch?
Začiatok roka je vždy ťažký. Počas zimnej prípravy človek vypadne z turnajového rytmu. Na prvom turnaji v Eilate som bol v semifinále, v ktorom som prehral ťažký trojsetový súboj s Čechom Veselým. Nevyužil som zopár šancí. Na ďalších dvoch izraelských turnajoch kategórie futures som vystúpenie trochu podcenil – vypadol som v druhom kole a vo štvrťfinále. Iróniou bolo, že som aj ďalšie zápasy prehral s českými kamarátmi – Pavláskom a Jebavým. Chýbalo mi viac agresivity.
Napokon aj na ďalšom turnaji, v Kazachstane, ste podľahli dobre známemu súperovi Marekovi Semjanovi...
V Kazachstane som bol na dvoch futuresoch a na oboch som prehral so súpermi, ktorí sa stali turnajovými víťazmi. Najprv to bolo v semifinále s Číňanom Čangom a potom vo štvrťfinále s Marekom Semjanom.
Predčasom ste boli skokanom roka, keď ste sa výrazne posúvali v rebríčku o stovky miest. Čím ste vyššie, tým je posúvanie ťažšie.
Je to tým, že som hral na malých turnajoch. Pravda, odvtedy, čo som v NTC, som bodový zisk zdvojnásobil. Mohol by som si zlepšiť aj postavenie, lebo teraz ma čakajú už podujatia challengerovej série. Pôjdem na štyri turnaje do Mexika. Mal by som byť v kvalifikáciách nasadený.
Čo vám chýba?
Silnejšia mentalita, aby som lepšie zvládal ťažké situácie, pri ktorých bývam kŕčovitý. Často som v hre zbrklý. Niekedy riskujem priveľa, niekedy zasa priveľa uberiem. Musím nájsť zlatý stred.
Rozoberáte to so psychológom?
Spolupracoval som s Ľubomírom Oherom, ale teraz som s ním dlhšie kvôli cestovaniu nebol v kontakte.
Tento týždeň sa pripravujete v hale na tvrdom povrchu, ale v Mexiku budete hrať vonku a hneď na antuke. Ste prispôsobivý?
Ja s tým problém nemám, začnem na antuke a potom prejdem na tvrdé povrchy. Viem sa rýchlo adaptovať.
V NTC máte podmienky – trénera, kurty, lopty... Ste sebestačný pri účasti na turnajoch?
Niečo si zarobím, keď uhrám výsledky, čo dávam späť do tenisu. Ale s financovaním leteniek mi musí ešte pomôcť otec.
(zw)
 

 

Vložené: 12. 03. 2013       Kategória: Rozhovory
 
news img

Strešnákovej sa v USA darí

Aktuálne najlepšou slovenskou univerzitnou tenistkou v USA je Katarína Strešnáková (na obr. v strede), ktorá pred odchodom na štúdium bola členkou bratislavského Slovana. V najnovšom rebríčku prvej divízie je na 23. mieste, čo je skvelé postavenie študentky Oklahoma State University patriacej do  TOP 10 v prvej divízii v USA. Katarína spojila tenis so štúdiom a z jej rozprávania cítiť, že to bolo dobré rozhodnutie.

16. 04. 2019
Rozhovory Více zde
 
news img

S Moškom o NTC Košice

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška sa po prvý raz od minuloročných komunálnych volieb stretol s novými predstaviteľmi Košíc. Hlavnou témou rokovania bol stav projektu NTC Košice. V našom rozhovore Igor Moška hovorí o genéze vzniku projektu a súčasnom stave jeho realizácie.

28. 01. 2019
Rozhovory Více zde
 
news img

Moška v rozhovoroch o tenise

Augustové valné zhromaždenie Medzinárodnej tenisovej federácie v Orlande prinieslo prelomové rozhodnutie o zmene formátu Davisovho pohára. Generálny sekretár Igor Moška, ktorý zastupoval STZ na Floride, priblížil v našom rozhovore atmosféru zhromaždenia. Hovoril aj o aktivite nášho zväzu a snahe iniciovať zmeny prijateľné pre slovenský tenis i pre tenisové federácie ďalších krajín, ktoré mali negatívny postoj k návrhu ITF. Radikálne zmeny však v hlasovaní valné zhromaždenie prijalo a už v roku 2019 uvidíme, čo prinesú pre Davisov pohár, ktorý má vyše storočnú tradíciu.

28. 08. 2018
Rozhovory Více zde
 
news img

Horanský v rozhovoroch o tenise

Filip Horanský sa od novembra pripravuje v NTC v skupine vedenej trénermi Karolom Kučerom a Ľubomírom Kurhajcom. V našom rozhovore 25-ročný hráč, ktorý tenisovo rástol v Piešťanoch, hovorí o zlepšení svojej hry v tejto sezóne. To viedlo k vzostupu v rebríčku a ku kariérnemu maximu (255.). Minulý týždeň sa Filip prvý raz prebojoval do challengerového semifinále, predtým sa prvý raz kvalifikoval do hlavného turnaja ATP. Šampión juniorskej štvorhry na Australian Open 2011 by rád rozšíril čiastkové úspechy aj o účasť v kvalifikácii US Open, premiérovej grandslamovej v profesionálnej kariére. Či sa mu to podarí ukážu najbližšie dni.

19. 07. 2018
Rozhovory Více zde
 
news img

Molčan v rozhovoroch o tenise

Alex Molčan, 20-ročný hráč NTC, má za sebou zložité obdobie. Podstúpil operáciu ľavého zápästia, potrápil sa s bolesťami chrbta i brušného svalstva. Od lanského októbra skúšal prvý raz v apríli hrať na turnaji, ale zdravotná pauza sa ešte natiahla a až teraz sa chystá opäť naskočiť do kolotoča. Pred tromi rokmi najlepší slovenský junior, 18. na svete v tejto kategórii, člen víťazného tímu SR v Galea Cupe a vlani už tenista TOP 500, v našom dialógu hovorí o svojej aktuálnej situácii a fakte súvisiacom s pádom v rebríčku.

26. 06. 2018
Rozhovory Více zde
 
news img

Moška v rozhovoroch o tenise

Igor Moška, generálny sekretár STZ, každoročne sleduje v Paríži zápasy slovenských tenistov. Počas Roland Garros má možnosť stretnúť sa aj s vedúcimi predstaviteľmi Medzinárodnej tenisovej federácie i s partnermi z iných federácií. Témou nášho aktuálneho rozhovoru pred záverom parížskeho antukového šampionátu bolo hodnotenie vystúpenia našich hráčov a informácie o zmenách v tímových súťažiach, ktoré sa dotýkajú slovenských reprezentácií v Davis Cupe a Fed Cupe.

08. 06. 2018
Rozhovory Více zde