• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

L. Simon v rozhovoroch o tenise

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory » L. Simon v rozhovoroch o tenise

 
news img

Ladislav Simon, tréner Norberta Gombosa, sa po víťazstve svojho zverenca na veľkom challengeri vo francúzskom Orléanse, podelil v našom pravidelnom rozhovore o tenise o radosť z titulu i skúsenosti z práce s aktuálnou slovenskou jednotkou. Simon, tréner NTC, v našom štúdiu rozprával aj o tohtoročnom prieniku Gombosa do svetovej stovky.

 

Vložené: 09. 10. 2017       Kategória: Rozhovory
 
news img

D. Hrbatý v rozhovoroch o tenise

Dominik Hrbatý absolvuje v týchto dňoch so slovenskými juniormi a juniorkami sústredenie v NTC. Niekdajší dvanásty hráč sveta a dlhoročný daviscupový reprezentant sa do trénerskej práce s mladými pustil s rovnakým nasadením ako hral počas profesionálnej kariéry. A keď rozpráva o tenise a radí ako sa zlepšovať, vie svojim nadšením nakaziť aj svoje okolie. V rámci sústredenia sa stretol aj s rodičmi a trénermi mladých tenistov, aby od nich získal spätnú väzbu. O tom všetkom sa Dominik Hrbatý zmienil v našom rozhovore.

 

17. 10. 2017
Rozhovory Více zde
 
news img

V. Kužmová v rozhovoroch o tenise

Viktória Kužmová, 19-ročná hráčka Národného tenisového centra, sa ako aktuálna slovenská štvorka pýta do fedcupovej reprezentácie Slovenska. Vlani ešte úspešná juniorka, 24. na svete, uzavrela mládežnícku kariéru ako finalistka juniorskej dvojhry na US Open a plynule prešla medzi ženy. V septembri patrilo Košičanke, zverenke trénera Jána Sabovčíka, 131. miesto v rebríčku WTA. V našom rozhovore o tenise sme s Viktóriou Kužmovou prebrali aj tému prechodu z junioriek medzi profesionálky.

02. 10. 2017
Rozhovory Více zde
 
news img

I. Moška v rozhovoroch o tenise

Témou ďalšej časti našich rozhovorov o tenise sú akcie tenisovej jesene. Generálny sekretár STZ Igor Moška sa v štúdiu televízie STZ vrátil ešte k daviscupovému víťazstvu Slovenska nad Poľskom a aj k londýnskemu žrebu, ktorý určil našim reprezentačným tímom súperov pre rok 2018. Slovenský tenis má pred sebou dve tradičné akcie - októbrové finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP a Peugeot Tennis Day, ktorý je súčasťou tohto podujatia už po štvrtý raz. V novembri nasleduje Peugeot Slovak Open – medzinárodný šampionát SR v tenise mužov. Igor Moška v rozhovore potvrdil zvýšenie dotácie a zaradenie PSO do najvyššej kategórie turnajov challengerovej série ATP.

25. 09. 2017
Rozhovory Více zde
 
news img

Gombos o vydarenom víkende

Norbert Gombos získal v stretnutí s Poľskom dva body a veľkou mierou sa zaslúžil o daviscupové víťazstvo Slovenska nad Poľskom 4:1. Po prvý raz bol lídrom tímu a svoju rolu zládol v AEGON aréne výborne, za čo ho chválil aj kapitán Miloslav Mečíř. Gombos bol hosťom v štúdiu televízie STZ v ďalšej časti našich rozhovorov o tenise. Žreb budúceho ročníka Davis Cupu aj Fed Cupu sa uskutoční v stredu 20. septembra v Londýne. Slovensko sa posunulo v daviscupovom rebríčku na 21. miesto a bude tretie nasadené: 1. Česko, 2. Rusko, 3. Slovensko, 4. Portugalsko. V 11-členej I. skupine euro-africkej zóny sú ešte Bielorusko, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Rakúsko, Švédsko, JAR a úspešný z októbrového duelu Rumunsko - Izrael.

18. 09. 2017
Rozhovory Více zde
 
news img

Cibulková pred kamerami

Slovenský tenisový zväz štartuje rozhovormi o tenise svoj televízny projekt STZ TV. Prostredníctvom dialógov sa dozviete viac o hráčoch, tréneroch, v interview s funkcionármi o aktualitách i problémoch v slovenskom trenise. Prvým hosťom pred kamerami v štúdiu STZ TV je najlepšia slovenská tenistka Dominika Cibulková. Iba niekoľko hodín po skončení US Open sme s ňou hovorili aj o novej šampiónke Sloane Stephensovej. Američanka tohto roku v New Yorku zdolala Slovenku v druhom kole. Pozrite si náš rozhovor so svetovou deviatkou Dominikou Cibulkovou.

11. 09. 2017
Rozhovory Více zde
 
news img

Slovenský tenis v roku 2016

Tenis si aj v roku 2016 udržal postavenie jedného z najsledovanejších športov na Slovensku. Výsledkami, popularitou doma i vo svete, patrí do skupiny športov, ktoré sa radia hneď za futbal a hokej, tradične najrozšírenejšie športy.  Témou rozhovoru s generálnym sekretárom STZ Igorom Moškom bolo všetko to, čo je v tenise aktuálne pri bilancovaní roku 2016.

14. 12. 2016
Rozhovory Více zde