• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Rozhovory o tenise - T. Macko

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Rozhovory » Rozhovory o tenise - T. Macko

 
news img

S prezidentom Slovenského tenisového zväzu Tiborom Mackom sme sa v relácii Rozhovory o tenise porozprávali o sezóne 2020. Priblížili sme si počínanie Slovákov na medzinárodnom poli, porozprávali sme sa o domácom dianí a o tom, ako pandémia koronavírusu a všetky obmedzenia, ktoré so sebou priniesla, poznačili nedávno skončenú sezónu. Bližšie sme sa spolu pozreli na ekonomické dopady tejto krízy na hospodárenie STZ, ale aj na plnenie záväzkov zväzu voči klubom. V poslednom bode rozhovoru sme sa zamerali na Národné tréningové centrum v Košiciach.

 

Vložené: 10. 12. 2020       Kategória: Rozhovory
 
news img

Rozhovory o tenise - V. Habas

V najnovšom vydaní relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu športový riaditeľ Slovenského tenisového zväzu Vladimír Habas. Témou bol systém fungovania Národného tenisového centra a jeho tímu, hráčske zloženie a jeho veková štruktúra, systém prijímania nových hráčov, výpočet nákladov na ich fungovanie v NTC a vysvetlenie, ako to funguje s následným splácaním týchto nákladov.

26. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - I. Moška

V štúdiu televízie Slovenského tenisového zväzu sme v relácii Rozhovory o tenise tentokrát privítali generálneho sekretára STZ Igora Mošku. Venovali sme sa aktuálnym témam, ktorými sú uvoľnenie opatretní a spustenie domácich súťaží podľa termínovej listiny, mimoriadne navýšenie dotácií pre tenisové kluby, ktoré Výkonný výbor STZ na návrh prezidenta Tibora Macka schválil minulý týždeň na svojom zasadnutí per rollam, ale aj práve sa konajúcemu prvému grandslamovému turnaju roka Australian Open.

19. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - M. Mečíř

S Miloslavom Mečířom, šéftrénerom Národného tenisového centra, sme sa v štúdiu STZ vrátili k zisku ocenenia Športová legenda, ktoré mu na konci vlaňajšieho roka udelil Klub športových redaktorov. Porozprávali sme sa o aktuálnom stave NTC tímu a o jeho novom zložení pre sezónu 2022. Spomenuli sme, ako vníma a v čom podľa neho tkvie výrazný posun Alexa Molčana vo svetovom rebríčku a venovali sme sa aj mladej nastupujúcej generácii v NTC.

12. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Macko

V prvom tohtoročnom dieli relácie Rozhovory o tenise sme privítali prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka. Venovali sme sa bilancovaniu uplynulej sezóny, a to nielen z pohľadu športových výsledkov, ale aj z hľadiska ekonomického a finančného. Pozreli sme sa spoločne na to, čo Slovenský tenisový zväz chystá v aktuálnej sezóne a ako pandémia koronavírusu zasiahla v úvode roka do termínovej listiny domácich turnajov.

05. 01. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - T. Tóth

V predvianočnom štúdiu Slovenského tenisového zväzu sme v relácii Rozhovory o tenise privítali daviscupového kapitána Tibora Tótha. Tento týždeň schválil Výkonný výbor STZ jeho pokračovanie vo funkcii kapitána aj na ďalší rok a tak sme sa v rozhovore venovali nielen tohtoročnému skvelému vystúpeniu slovenských reprezentantov v stretnutí proti Čile, ale porozprávali sme sa aj o najbližšom kvalifikačnom stretnutí o postup na záverečný finálový turnaj Davis Cupu, v ktorom Slovensko privíta v marci silný výber Talianska.

21. 12. 2021
Rozhovory Více zde
 
news img

Rozhovory o tenise - J. Nemček

V ďalšej časti relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu Juraj Nemček, metodik Slovenského tenisového zväzu. Venovali sme sa téme tohtoročného trénerského semináru, ktorý Slovenský tenisový zväz pripravuje a ktorý bude pravdepodobne ako vlani vo forme webináru. Dotkli sme sa témy o školení trénerov prvého a druhého kvalifikačného stupňa ale aj ich ďalšieho vzdelávania a možnostiam, ktoré sa im ponúkajú.

15. 07. 2021
Rozhovory Více zde