• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BO: Gombos postúpil do 2. kola

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » BO: Gombos postúpil do 2. kola

 
news img

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. Držiteľ voľnej karty zvíťazil v úvodnom kole nad Gerardom Campanom Leeom z Kórejskej republiky a zdolal ho vo vyrovnanom zápase 6:2, 5:7, 6:4 za 141 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s ruským kvalifikantom Alexejom Zacharovom.

"Nezačal som najlepšie, súper ma hneď v druhej hre brejkol. Potom som však odohral veľmi dobrú šnúru bezchybných gemov a pokračoval som v tom aj v druhom sete. Za stavu 4:3 prišiel jeden slabší gem, v ktorom som si prehral servis, Lee tam zahral veľmi dobre. Na konci setu ma trochu rozhodilo, že pred mojím servisom súper požiadal o lekárske ošetrenie, následne medical time zrušil. V tretom sete som sa opäť dokázal dobre skoncentrovať, dôležitý bol brejk za stavu 2:2," uviedol slovenský daviscupový reprezentant.

Po pauze zavinenej zranením výrazne klesol vo svetovom rebríčku, no verí, že sa mu postupne podarí vrátiť na bývalé pozície. "Na kurte sa cítim veľmi dobre. Aj keď to tak podľa rebríčka nevyzerá, myslím si, že hrám stále dobrý tenis. S mojim kondičným trénerom Davidom Olaszom odvádzame skvelú prácu. Chýba mi zápasová prax. Verím, že sa mi podarí uhrať nejaký dobrý výsledok, ktorý ma vyšvihne v rebríčku vyššie."

Na Bratislava Open má tie najkrajšie spomienky. "V roku 2019 som celý turnaj vyhral, stále z toho čerpám. Hrať pred domácim publikom je vždy skvelé, príde ma podporiť rodina. Dúfam, že zostanem v pavúku čo najdlhšie." (stz, tasr)

FOTO: bratislavaopen.com

 

Vložené: 10. 06. 2024       Kategória: Tenis doma
 
news img

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sloboda a Barháčová víťazmi letných MSR mladšieho dorastu

Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica) a Sofia Barháčová (TK Slovan Galanta) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mladšieho dorastu. Sloboda na dvorcoch 1. TC Humenné zvíťazil vo finále nad Petrom Zavackým (Tenis Komplex Košice) 6:3, 6:3. Vo štvorhre sa z víťazstva tešili Peter Danko (TK Slovan Bratislava) s Michalom Mikušom (TK Baník Prievidza), ktorí zdolali pár Tomáš Glos (TK Kúpele Piešťany), Peter Zavacký vo vyrovnanom finále 6:7(6), 6:4, 10-5.

14. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Štvorka Kovalík víťazom derby

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil v slovenskom derby zápase nad držiteľom voľnej karty Martinom Kližanom a zdolal ho v trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:2 za takmer dve hodiny. Ďalším súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude Španiel Martin Landaluce.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Gombos je vo štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open. Držiteľ voľnej karty zvíťazil v druhom kole nad ruským kvalifikantom Alexejom Zacharovom a zdolal ho 7:6(5), 7:6(5) za 122 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha, Mareka Semjana a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o postup do semifinále proti Portugalčanovi Henriquemu Rochaovi.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde