Deti deťom s Nadáciou Jána Korca

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Deti deťom s Nadáciou Jána Korca

TK TENNis FUN Banská Bystrica usporiadal turnaj staršieho žiactva triedy B pod názvom DETI DEŤOM S NADÁCIOU JÁNA KORCA.  O 7. ročníku podujatia, na ktorom štartovalo 62 detí, pre našu stránku napísal Ivan Uram, organizátor turnaja. Uviedlo, že najväčšie poďakovanie patrí Nadácii Jána Korca, ktorá toto podujatie finančne podporuje od jeho vzniku, ale aj firme FOBOS ADVERTISING za krásne diplomy a tričká.

Vo finále chlapcov zvíťazil Michal Novanský  a spolu s M. Gálikom vyhral štvorhru. Vo dvojhre dievčat sa tešila z prvenstva  Yvonna Žuffová, ktorá po boku L. Bérešovej vyhrala aj štvorhru.
Štartovné od detí  + 500 eur od Nadácie Jána Korca  venovalo tým, ktorí to potrebujú. Tohto roku venovalo opäť rekordných 1300 eur.  Peniaze venovali  8-ročnému Samkovi na rehabilitácie a liečbu a PONS o.z. na  integračné tábory pre postihnuté deti. Symbolické šeky prevzali  osobne od organizátorov, manželov Uramovcov a p. Jakála, počas turnaja Samkov otec a MUDr. Oravec, predseda PONS o.z.

Finálové výsledky:

M. Novanský  (TC EMPIRE Trnava) – L. Pokorný  (TK Slávia STU BA) 6/3,6/4

Y. Žuffová  (TA Prešov) -  N. Danišová  (TK Slovan BA ) 6/4, 6/2

M. Novanský, M. Gálik (TK Slovan BA) – L. Pokorný,  M. Karol (ŠK 1928 Blava Jasl.Bohunice) 4/6, 7/5, 10/8

Y. Žuffová, L. Bérešová (TA Prešov)– B.Behúlová (TK Nitra) ,  N. Ďarmatiová (Lieskovský TK – LTC) 3/6, 6/1, 10/8

Štvorica Slovákov v Trnave končí

V stredu sa na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) predstavili v dvojhre štyria domáci hráči. Lukáš Pokorný (na snímke), Tomáš Lánik, Samuel Puškár ani Miloš Karol však nestačili na svojich súperov a so singlovým pavúkom sa rozlúčili. V dvojhre tak zo Slovákov pokračuje iba Michal Krajčí, ktorý sa do druhého kola prebojoval ešte v utorok.

27. 03. 2024
Tenis doma Více zde

Medzinárodný juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany odohrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Kvalifikácia sa odohrá cez víkend 13. a 14. apríla, súťažiť v nej môže až 64 chlapcov a 64 dievčat. Rovnako veľké budú aj pavúky hlavnej súťaže. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

24. 03. 2024

Farkašová so Sevald víťazkami štvorhry na ITF WTT J30 Prešove

Nikola Farkašová s Nikol Sevald získali titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF WTT J30 v Prešove. Tretí nasadený pár si v čisto slovenskom finále poradil s Ester Gonosovou a Nelou Kuriľákovou a vo vyrovnanom zápase ich zdolal 6:3, 6:7(3), 10-6. Farkašová sa v Prešove prebojovala aj do finále dvojhry, v pozícii nasadenej desiatky nestačila v súboji o titul na trojku pavúka Valeriiu Artemevovoú z Ruska a prehrala 4:6, 3:6. V semifinále dvojhry boli z domácich hráčok aj Stella Cinkaničová a Ester Gonosová.

23. 03. 2024

Masaryková finalistkou turnaja TEJT 2 do 14 rokov v Prešove

Laura Masaryková (na snímke) sa prebojovala do finále dvojhry na medzinárodnom turnaji TEJT 2 do 14 rokov v Prešove. V súboji o titul nestačila v pozícii nasadenej päťky na dvanástku pavúka Violettu Skrypovú a podľahla jej 0:6, 5:7. Spolu s Romanou Dekanovou sa Masaryková prebojovala aj do semifinále štvorhry. Ich premožiteľky Nina Košická s Poľkou Alexandrou Zaplawovou sa napokon tešili z turnajového víťazstva.

16. 03. 2024

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J30 v Prešove

V týždni od 18. marca 2024 sa na dvorcoch TA Prešov odohrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J30 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o turnaji na stránke www.itftennis.com.

Melaga vyhral áčko dorastencov v Dunajskej Strede

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) získal titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastencov. Na dvorcoch Hi-Ten TAC Dunajská Streda zvíťazil vo finále nad Filipom Drábom (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:1. Dráb si chuť napravil vo štvorhre, po boku Marka Bekéniho (Tenis team Nové Zámky) zvíťazili v deblovom finále nad Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) s domácim Oliverom Kecskésom 3:6, 6:4, 10-4.