Deti, vitajte v NTC!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Deti, vitajte v NTC!

Celoslovenské finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP by Tipos napíše cez nadchádzajúci víkend svoju 11. kapitolu. Najlepšie družstvá sa stretávajú v našom reprezentačnom stánku. Deti, vitajte v NTC! Želáme vám štyri dni plné zážitkov,  športovej pohody a víťazstiev. Na celoslovenskom finále v Bratislave 1. - 4. októbra  bude štartovať 108 talentovaných detí z celého Slovenska. Na vyvrcholení súťaže hrá po 12 najlepších družstiev chlapcov a dievčat do 10 rokov. O postup v klubových, oblastných a regionálnych kolách bojovalo tohto roku 1500 detí. Od vzniku sa do projektu zapojilo vyše 16-tisíc detí.

Program celoslovenského finále
1. októbra, štvrtok, zápasy: 14.00 - 20.00
2. októbra, piatok, zápasy: 9.00 – 20.00
3. októbra, sobota, zápasy: 8.00 – 20.00, slávnostné otvorenie 10.00 (Peugeot Tennis Day 10.–14.00)

Méri v Trnave do hlavnej súťaže

Eszter Méri (na snímke) sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Štrnásta nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s krajankou Adelou Polakovičovou, ktorú hladko zdolala 6:0, 6:1 za 81 minút. Zverenka trénera Ivana Košeca stratila v dvoch eliminačných kolách dovedna iba tri gemy. Pre dvadsaťjedenročnú hráčku Národného tenisového centra je to prvá tohtoročná účasť v hlavnej súťaži na podujatí W75.

06. 05. 2024
Tenis doma Více zde

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

05. 05. 2024

Šestica Sloveniek v Trnave o hlavnú

Zo štrnástich slovenských hráčok, ktoré zasiahli do kvalifikácie na ženskom turnaji ITF WTT W75 v Trnave, zabojuje o hlavnú súťaž šestica z nich - Eszter Méri (na snímke), Salma Drugdová, Nina Vargová, Adela Polakovičová, Timea Jarušková a Katarína Strešnáková. Naopak, prvé eliminačné kolo bolo konečnou stanicou pre Lauru Cílekovú, Irinu Balus, Ingrid Vojčinákovú, Karolínu Mrázikovú, Sofiu Milatovú, Lauru Svatíkovú a Gabrielu Naňovú. Tamara Šramková na svoj zápas nenastúpila. Finále kvalifikácie je v Trnave na programe v pondelok 6. mája.

FOTO finálového stretnutia žien

V sobotu vyvrcholil tridsiaty ročník slovenskej extraligy, najvyššej súťaže družstiev mužov a žien v tenise. Medzi ženami sa z titulu tešil už po pätnásty raz TK Slovan Bratislava, ktorý bol v tomto ročníku vedený kapitánom Martinom Zathureckým. Vo finále zdolal TK Kúpele Piešťany 5:2, o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných štvorhrách. Na titulnej fotografii sú zľava Viktória Hrunčáková, Mia Pohánková, Nina Vargová, Martin Zathurecký, Anika Jašková, Anastasia Sobolievová a Nikola Daubnerová.

Fotogaléria stretnutia o bronz medzi Sláviou STU a Trnavou

TK Slávia STU Bratislava obsadil v tridsiatom ročníku ženskej extraligy tretie miesto. Vlaňajší víťaz zvíťazil v súboji o bronz nad TC EMPIRE Trnava 5:2. Body pre víťaza získali vo dvojhrách Irina Balus, Sofia Milatová a Eszter Méri, vo štvorhrách Jarušková s Katarínou Strešnákovou a Balus s Méri. Za Trnavu bodovali Kali Šupová a Lucie Havlíčková. Súboj bol opakovaním vlaňajšieho finále, v ktorom taktiež zvíťazil bratislavský klub.

04. 05. 2024

Ženská extraliga pre TK Slovan BA

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej extralige v ročníku 2024. Tím pod vedením kapitána Martina Zathureckého zdolal vo finále TK Kúpele Piešťany 5:2. Body pre víťaza postupne získali Anika Jašková, Nina Vargová, Anastasia Sobolievová a vo štvorhre páry Sobolievová s Viktóriou Hrunčákovou a Jašková s Vargovou. Za domáci tím bodovali Terézia Mĺkva a Julie Štruplová. Slovan sa zo zisku majstrovského titulu tešil už po pätnásty raz a v ženskej extralige je suverénne najúspešnejším tímom. V jeho tridsaťročnej histórii získal polovicu všetkých titulov.