EMPIRE má 20 medailí

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EMPIRE má 20 medailí

Vrcholom domácej halovej sezóny boli halové majstrovstvá SR jednotlivých mládežníckych kategórií. Spolu bolo možno vidieť 8 šampionátov v kategóriách do 12, 14, 16 i 18 rokov, na ktorých sa predstavila slovenská špička v jednotlivých kategóriách.

V kategórii chlapcov do 12 rokov sa majstrovstvá uskutočnili v Trnave. Darilo sa favoritom, keď sa do semifinále prebojovali 4 najvyššie nasadení hráči. Titul získal suverénnym spôsobom hráč domáceho klubu TC EMPIRE F. Žilkay, ktorý stratil na svojej ceste za titulom len 14 hier. Rovnako suverénne do finále postúpil i R. Michalík z Mladosti Košice, ktorému tak patrilo striebro. Bronz si vybojovali O. Dao z Agrofertu BA a A. Almási z EMPIRE Trnava. Štvorhrový titul získali spolu obaja finalisti dvojhry.
Kategória dievčat do 12 rokov sa predstavila na dvorcoch Slovana Bratislava. I tu sa do semifinále prebojovali 4 najvyššie nasadené hráčky. Do finále sa podľa očakávania suverénne dostali domáce slovanistky S. Suchánková a A. Jašková, ktorých finálový zápas bol vrcholom šampionátu. Úspešnejšia v ňom bola napokon Suchánková. Bronzové medaily získali M. Gondorová z TC Humenné a N. Slabá z EMPIRE Trnava. Štvorhru suverénne ovládli obe finalistky dvojhry.

Starší žiaci bojovali o titul na dvorcoch Agrofertu Bratislava. Zaslúženým a suverénnym víťazom sa stal J. Fekete z EMPIRE Trnava, ktorý zdolal hneď v prvom kole jedného zo spolufavoritov šampionátu L. Paloviča a vo finále jeho klubového kolegu D. Obertu. Ten v semifinále trošku prekvapujúco, ale zaslúžene zdolal papierovú dvojku K. Minárika z Jednotky. Popri ňom sa do semifinále prebojoval tiež 3. nasadený hráč A .Behúň z TA Prešov. Takže tiež i v tejto kategórii boli v semifinále 4 najvyššie nasadení hráči. Štvorhrový titul podľa očakávania získala už favorizovaná dvojica Fekete, Minárik.
U 14 ročných dievčat úlohu najväčšej favoritky zvládla hráčka Akademiku Košice K. Kužmová, ktorú v semifinále v trojsetovom boji potrápila S. Kovačičová z Pezinka. Vo finále si Kužmová poradila s o rok mladšou hráčkou TK Vysoké Tatry R. Čisovskou. Tá na ceste do finále vyradila vo štvrťfinále 2. nasadenú K. Ondrejčeková z EMPIRE Trnava i 3. nasadenú N. Stankovskú z rovnakého klubu.
Majsterkami SR vo štvorhre sa po dramatickom finále stali M. Kadlečková z TENNis FUN Banská Bystrica a K. Ondrejčeková.

Mladší dorastenci sa predstavili v Púchove. Do finále sa tiež dostali papieroví favoriti M. Fekiač z Agrofertu Ba a D. Hrunčák zo Slovana Ba. Vo finále bol úspešnejší Fekiač, ktorý za celý turnaj stratil v piatich dvojhrách len 16 hier. Do semifinále sa prebojovali dvaja o rok mladší hráči, minuloroční najlepší slovenskí starší žiaci V. Bánczi z EMPIRE Trnava a D. Čierny z Lieskovský LTC. Štvorhrový titul si vybojovala dvojica z Bratislavy M. Fekiač a F. Áč zo Slovana.
Mladšie dorastenky súperili o titul v novovybudovanej hale TK Žilina. Víťazkou šampionátu sa stala A. Šenkárová, hráčka EMPIRE Trnava, ktorá obhájila minuloročný titul, ktorý získala ešte ako len staršia žiačka. Najvyrovnanejšou súperkou víťazky bola B. Matúšová z Agrofertu Ba. Do finále sa trošku prekvapujúco dostala K.Kuzmová z TA Prešov, ktorá v semifinále porazila 3. nasadenú hráčku V.Surovú z TK Vysoké Tatry
Vo štvorhre sa z titulu tešila nasadená dvojica hráčok Slovana Ba M. Krausková a R. Moravcová.

Starší dorastenci bojovali o titul na dvorcoch Slovana Ba. Pri neúčasti reprezentantov Molčana, Nému a Kleina, ktorým šampionát kolidoval s medzinárodným programom, sa víťazom zaslúžene stal 1. nasadený hráč T. Líška. Šampionát zvládol vcelku suverénne bez straty setu. Vo finále sa stretol s J. Behúňom z EMPIRE Trnava, ktorý si predtým v semifinále poradil s klubovým spoluhráčom V. Kurekom. I druhé semifinále bolo klubovým derby, keď súperom T. Líšku bol M. Selecký.
Štvorhrový titul získala dvojica Líška, Kurek.

Staršie dorastenky bojovali o titul v Piešťanoch, v klube TK Kúpele. Majsterkou SR sa stala T. Kupková z EMPIRE Trnava, ktorá však o titul musela v závere tvrdo bojovať a v dramatických zápasoch si v semifinále poradila s najvyššie nasadenou N. Dolákovou z TK Vysoké Tatry a vo finále s klubovou kolegyňou A. Šenkárovou. Bronz si tiež trošku prekvapujúco, ale zaslúžene vybojovala L. Maluniaková z ŠK 1928 Blava J. Bohunice.
Štvorhrový titul získali N. Doláková a B. Matúšová.

Celkovo priniesli šampionáty zaujímavé boje, kde bolo vo väčšine kategórii vidieť kompletnú slovenskú špičku. Najviac kvalitných hráčov chýbalo tradične v kategórii staršieho dorastu.
Medaily z majstrovstiev získali hráči z 25 klubov. Najúspešnejším klubom sa stal vcelku suverénne EMPIRE Trnava a vysokú kvalitu potvrdili i bratislavské kluby Agrofert a STU, ktoré v medailovom hodnotení obsadili 2. a 3.miesto. Poradie 12 najúspešnejších klubov podľa zisku medailí je v nasledujúcej tabuľke:

Vložené: 24. 02. 2015       Kategória: Tenis doma

Mojmír Mihal oslávil jubileum, blahoželáme!

V stredu 15. mája oslávil krásne životné jubileum 70 rokov Ing. Mojmír Mihal. Predsedovi Bratislavského tenisového zväzu, bývalému kapitánovi slovenskej reprezentácie vo Fed Cupe a trénerovi mnohých vynikajúcich hráčov počnúc Miloslavom Mečířom, Mariánom Vajdom, Karolom Kučerom, Dominikom Hrbatým či  Magdalénou Rybárikovou želáme najmä veľa zdravia, šťastia, súkromných aj pracovných úspechov a životného elánu do ďalších rokov!

17. 05. 2024
Tenis doma Více zde

Valentová víťazkou LMR mladších žiačok na strednom Slovensku

Lea Valentová (Lieskovský tenisový klub - LTC) získala titul vo dvojhre aj štvorhre na letných regionálnych majstrovstvách mladších žiačok na strednom Slovensku. Vo finále na dvorcoch TC BASELINE Banská Bystrica zvíťazila nad domácou hráčkou Natáliou Kutejovou hladko 6:2, 6:1. Z deblového titulu sa tešila po boku Viktórie Hankovej (TK Baník Prievidza), vo finále zdolali pár Ela Mojžišová, Hanka Kašparová (obe TC BASELINE Banská Bystrica) 6:2, 7:5.

Ivaško a Sevald víťazmi LMR dorastu v Bratislave

Maksym Ivaško (TK Slávia STU Bratislava) a Nikol Sevald (OZ Talent NiZa Bratislava) získali titul na letných regionálnych majstrovstvách dorastu v Bratislave. Ivaško vo finále zdolal na domácich kurtoch spoluhráča Oskara Beniana 7:5, 6:1. K singlovému titulu pridal aj deblový po boku Petra Danka (TK Slovan Bratislava). Vo finále vyhrali nad párom Benian, Nicholas Volník (TK KPSF 92 Bernolákovo) 6:4, 6:4.

16. 05. 2024

Lapšanský a Vatlavicová víťazmi LMR dorastu na západe

Alex Lapšanský (TK Kúpele Piešťany) a Monika Vatlavicová (TK 77 Skalica) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dorastu na západnom Slovensku. Na dvorcoch TK 77 Sklalica nastúpil Lapšanský na finále proti Dominikovi Guzmickému (TC EMPIRE Trnava), no súper po troch gemoch zápas skrečoval. Vo štvorhre si titul vybojovali Pavol Bíly (TC EMPIRE Trnava) s Markom Bekénim (Tenis team Nové Zámky) po finálovom víťazstve 6:4, 6:2 nad párom Martin Bobšík (TK Kúpele Piešťany), Radovan Kriško (TK Nová generácia Nové mesto nad Váhom).

Kral a Gonosová víťazmi LMR dorastu na východnom Slovensku

Elias Kral a Ester Gonosová (obaja Tenisová akadémia Prešov) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dorastu na východnom Slovensku. Kral si na domácich kurtoch vo finále poradil so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) a zdolal ho 6:4, 6:3. Chlapci sa spoločne tešili z deblového titulu po finálovom víťazstve 6:0, 5:7, 10-6 nad párom Martin Šuchter (TK DRANaM Košice), Matúš Vateha (TK 1901 Spišská Nová Ves).

Polak a Sabovčíková víťazmi LMR mladšieho žiactva na východe

Róbert Polak (Tenis Komplex Košice) sa stal víťazom dvojhry aj štvorhry na letných regionálnych majstrovstvách mladšieho žiactva na východnom Slovensku. Vo finále zdolal domáceho hráča Samuela Salugu (TK 1901 Spišská Nová Ves) 6:4, 2:6, 6:2. V debli spolu s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) vyrhali nad párom Saluga, Alessandro Thern (TKM Betliar) 6:2, 6:4.