• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

EXTRALIGA 2023 - MUŽI

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EXTRALIGA 2023 - MUŽI

 
news img

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev mužov, sa úvodným kolom rozbehla v pondelok 1. mája. Oproti minulým rokom sa odohrá v zmenenom formáte. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda odohrá v skupine 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

Finále, rovnako ako všetky stretnutia o umiestnenie, sú na programe 23. septembra 2023.

Prvenstvo obhajujú muži MŠK Poprad-Tatry. Tí vlani získali svoj druhý titul v najvyššej súťaži. Na súpiskách jednotlivých tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho aj zahraničného tenisu. Spomedzi domácich hráčov je treba spomenúť slovenských daviscupových reprezentantov Alexa Molčana, Norberta Gombosa, Lukáša Kleina, Jozefa Kovalíka či Lukáša Pokorného.

VYŽREBOVANIE SÚŤAŽE – MUŽI

1. KOLO (1. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
MŠK Poprad-Tatry (A) – TK LOVE 4 TENNIS Bratislava 2:5
TC BASELINE Banská Bystrica – TC DRACI Matúškovo (A) 4:3
SKUPINA B
TK Slávia STU Bratislava (A) – TK Slovan Bratislava (A) 6:1
TK Kúpele Piešťany (A) – ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) 2:5

2. KOLO (6. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK LOVE 4 TENNIS Bratislava – TC BASELINE Banská Bystrica 4:3
TC DRACI Matúškovo (A) – MŠK Poprad-Tatry (A) 1:6
SKUPINA B
TK Slovan Bratislava (A) – TK Kúpele Piešťany (A) 4:3
ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) – TK Slávia STU Bratislava (A) 4:3

3. KOLO (8. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TC DRACI Matúškovo (A) – TK LOVE 4 TENNIS Bratislava 2:5
MŠK Poprad-Tatry (A) – TC BASELINE Banská Bystrica 4:3
SKUPINA B
ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) – TK Slovan Bratislava (A) 6:1
TK Slávia STU Bratislava (A) – TK Kúpele Piešťany (A) 7:0

 

Vložené: 01. 05. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska pokračujú od pondelka 5. júna vekovou kategóriou staršieho žiactva. Turnaj chlapcov aj dievčat sa hrá na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 9. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

06. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých štyroch vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na  ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2023 (12. - 17. 6. 2023). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Krajčí a Šramková víťazmi v kategórii dorastu

Michal Krajčí (TK Mladosť Košice) a Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska dorastencov. Na dvorcoch TK Žilina zdolal Krajčí vo finále dvojhry Tomáša Talajku (TK Kúpele Piešťany) 6:4, 6:1. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra pridal k singlovému titulu aj deblový. Spolu s Marekom Naňom (TC EMPIRE Trnava) potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zdolali Xaviera Jakuboviča (JH Tenis Akadémia Bratislava) s Bencem Tóthom (TKM Betliar) 6:1, 6:3.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Lörinčík a Dekanová víťazmi mladších žiakov

Max Lörinčík (TK Petržalka) a Romana Dekanová (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska v kategórii mladšieho žiactva. Lörinčík si vo finále dvojhry poradil s klubovým spoluhráčom Andrejom Adamovićom, ktorého zdolal 6:0, 4:6, 7:5. Chlapci spolu na dvorcoch TK Humenné získali aj deblový titul, v súboji o titul zvíťazili nad Michalom Gallom (1. TK Rožňava) so Sebastiánom Jandom (TJT Michalovce) 6:3, 7:5.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska v plnom prúde...

Letné majstrovstvá Slovenska sa rozbehli v pondelok 29. mája dvomi kategóriami - mladšie žiactvo a starší dorast. Na dvorcoch TK Humenné bojujú mladší žiaci, ktorí si na úvod užili aj slávnostný nástup a tóny slovenskej hymny. Prinášame niekoľko fotografií z nástupu i zo zápolenia mladých talentovaných tenistov a tenistiek v ceste za vytúženým titulom.

FOTO: tenipo

30. 05. 2023
Tenis doma Více zde