• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

EXTRALIGA 2023 - MUŽI

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EXTRALIGA 2023 - MUŽI

 
news img

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev mužov, sa úvodným kolom rozbehla v pondelok 1. mája. Oproti minulým rokom sa odohrá v zmenenom formáte. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda odohrá v skupine 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

Finále, rovnako ako všetky stretnutia o umiestnenie, sú na programe 23. septembra 2023.

Prvenstvo obhajujú muži MŠK Poprad-Tatry. Tí vlani získali svoj druhý titul v najvyššej súťaži. Na súpiskách jednotlivých tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho aj zahraničného tenisu. Spomedzi domácich hráčov je treba spomenúť slovenských daviscupových reprezentantov Alexa Molčana, Norberta Gombosa, Lukáša Kleina, Jozefa Kovalíka či Lukáša Pokorného.

VYŽREBOVANIE SÚŤAŽE – MUŽI

1. KOLO (1. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
MŠK Poprad-Tatry (A) – TK LOVE 4 TENNIS Bratislava 2:5
TC BASELINE Banská Bystrica – TC DRACI Matúškovo (A) 4:3
SKUPINA B
TK Slávia STU Bratislava (A) – TK Slovan Bratislava (A) 6:1
TK Kúpele Piešťany (A) – ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) 2:5

2. KOLO (6. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK LOVE 4 TENNIS Bratislava – TC BASELINE Banská Bystrica 4:3
TC DRACI Matúškovo (A) – MŠK Poprad-Tatry (A) 1:6
SKUPINA B
TK Slovan Bratislava (A) – TK Kúpele Piešťany (A) 4:3
ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) – TK Slávia STU Bratislava (A) 4:3

3. KOLO (8. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TC DRACI Matúškovo (A) – TK LOVE 4 TENNIS Bratislava 2:5
MŠK Poprad-Tatry (A) – TC BASELINE Banská Bystrica 4:3
SKUPINA B
ŠK Blava 1928 J. Bohunice (A) – TK Slovan Bratislava (A) 6:1
TK Slávia STU Bratislava (A) – TK Kúpele Piešťany (A) 7:0

 

Vložené: 01. 05. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Titul pre Kročkovú s Mihalíkovou

Natália Kročková s Terezou Mihalíkovou získali titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). V pozícii páru štartujúceho na voľnú kartu zdolali vo vyrovnanom finálovom zápase druhú nasadenú francúzsko-českú dvojicu Estelle Cascinová, Jesika Malečková 7:6(7), 7:5 za 124 minút. Pre pätnásťročnú Kročkovú je to vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF, skúsená deblistka Mihalíková ich má na svojom konte už rovnú dvadsiatku. Okrem toho sa z víťazstva tešila aj na jednom turnaji WTA 250 a troch podujatiach WTA125.

FOTO: tcempire.sk

02. 12. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Dvojhra v Trnave bez Sloveniek

Držiteľky voľnej karty Natália Kročková (na snímke) ani Sára Šarinová nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Kročková nestačila na ôsmu nasadenú Nemku Monu Barthelovú a podľahla jej 1:6, 4:6. Šarinová prehrala s Alexandrou Cadantovou-Ignatikovou z Rumunska 2:6, 3:6. Keďže Katarína Kužmová sa z turnaja musela odhlásiť kvôli chorobe, pavúk dvojhry je už bez slovenského zastúpenia.

29. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Jamrichová po boji vypadla

Renáta Jamrichová (na snímke) nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Šestnásťročná držiteľka voľnej karty nestačila v prvom kole na Rumunku Cristinu-Andreeu Mitovú (226. WTA) a vo vyrovnanom zápase jej podľahla 3:6, 6:4, 4:6 za 129 minút. Zverenka trénera Jána Matúša sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Kataríny Kužmovej.

28. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí: Je to veľká motivácia

Ocenenie Junior roka 2023 získal v tradičnej koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom Michal Krajčí. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra mal veľkú radosť, že ho hlasy tenisových odborníkov vyniesli v hlasovaní na prvé miesto. Ako v rozhovore povedal, aj takéto chvíle sú veľkou motiváciou do budúcnosti a verí, že v nasledujúcich rokoch potvrdí a zužitkuje skvelé juniorské skúsenosti aj v profesionálnom tenise.

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Fotogaléria Tenistu roka 2023

V stredu sme v Národnom tenisovom centre v Bratislave spoznali víťazov 30. ročníka ankety Tenista roka 2023. Na slávnostnom galavečere sa osobne zúčastnili všetci víťazi jednotlivých kategórií. Cenu si postupne prevzali Renáta Jamrichová a Michal Krajčí za najlepších juniorov, Leon Sloboda ako Talent roka, daviscupové družstvo Slovenska (na fotografii) bolo ocenené v kategórii Tím roka. Hlavné ceny večera patrili Alexovi Molčanovi a Anne Karolíne Schmiedlovej. Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Júliusa Bacsóa a Martinu Suchú. Hudobným hosťom bola Katarína Knechtová, hostí počas celého večera sprevádzal moderátor Slávo Jurko.

FOTO: Dušan Barbuš

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

TR 2023: Molčan a Schmiedlová

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Obaja obhájili vlaňajšie prvenstvo. Molčan zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) druhýkrát, Schmiedlová získala ocenenie po piaty raz. Juniorom roka sa stal Michal Krajčí, titul Juniorka roka patrí Renáte Jamrichovej, šampiónke v juniorskej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. Cenu pre Talent do 15 rokov si odniesol Leon Sloboda.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde