• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

EXTRALIGA 2023 - ŽENY

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EXTRALIGA 2023 - ŽENY

 
news img

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev žien, sa začala v pondelok 1. mája úvodným kolom. Oproti minulým rokom sa zmenil formát súťaže. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda v skupine odohrá 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

Finále, rovnako ako všetky stretnutia o umiestnenie, sú na programe 23. septembra 2023.

Prvenstvo obhajujú hráčky TK Slovan Bratislava. Vlani získali už štrnásty titul a sú najúspešnejším klubom v počte prvenstiev medzi ženami. Na súpiskách jednotlivých tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho aj zahraničného tenisu. Spomedzi slovenských reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej sú to Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Kristína Kučová či Renáta Jamrichová. Na súpiske úradujúceho majstra Slovana Bratislava nájdeme i aktuálnu svetovú jedenástku rebríčka WTA Švajčiarku Belindu Benčičovú.

VYŽREBOVANIE SÚŤAŽE – ŽENY

1. KOLO (1. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
Lieskovský tenisový klub-LTC – TK Slávia STU Bratislava 1:6
TK Slávia SPU Nitra – TK Slovan Bratislava 2:5
SKUPINA B
TK Kúpele Piešťany – TK Žilina 4:3
TC EMPIRE Trnava – TKM - Tenisový klub Madunice (A) 6:1

2. KOLO (3. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK Slávia STU Bratislava – TK Slávia SPU Nitra 5:2
TK Slovan Bratislava – Lieskovský tenisový klub-LTC 7:0
SKUPINA B
TK Žilina – TC EMPIRE Trnava 3:4
TKM - Tenisový klub Madunice (A) – TK Kúpele Piešťany 1:4

3. KOLO (6. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK Slovan Bratislava – TK Slávia STU Bratislava 3:4
Lieskovský tenisový klub-LTC – TK Slávia SPU Nitra 1:4
SKUPINA B
TKM - Tenisový klub Madunice (A) – TK Žilina 4:1
TK Kúpele Piešťany – TC EMPIRE Trnava 3:4

 

 

Vložené: 03. 05. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska pokračujú od pondelka 5. júna vekovou kategóriou staršieho žiactva. Turnaj chlapcov aj dievčat sa hrá na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 9. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

06. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých štyroch vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na  ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2023 (12. - 17. 6. 2023). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Krajčí a Šramková víťazmi v kategórii dorastu

Michal Krajčí (TK Mladosť Košice) a Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska dorastencov. Na dvorcoch TK Žilina zdolal Krajčí vo finále dvojhry Tomáša Talajku (TK Kúpele Piešťany) 6:4, 6:1. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra pridal k singlovému titulu aj deblový. Spolu s Marekom Naňom (TC EMPIRE Trnava) potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zdolali Xaviera Jakuboviča (JH Tenis Akadémia Bratislava) s Bencem Tóthom (TKM Betliar) 6:1, 6:3.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Lörinčík a Dekanová víťazmi mladších žiakov

Max Lörinčík (TK Petržalka) a Romana Dekanová (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska v kategórii mladšieho žiactva. Lörinčík si vo finále dvojhry poradil s klubovým spoluhráčom Andrejom Adamovićom, ktorého zdolal 6:0, 4:6, 7:5. Chlapci spolu na dvorcoch TK Humenné získali aj deblový titul, v súboji o titul zvíťazili nad Michalom Gallom (1. TK Rožňava) so Sebastiánom Jandom (TJT Michalovce) 6:3, 7:5.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska v plnom prúde...

Letné majstrovstvá Slovenska sa rozbehli v pondelok 29. mája dvomi kategóriami - mladšie žiactvo a starší dorast. Na dvorcoch TK Humenné bojujú mladší žiaci, ktorí si na úvod užili aj slávnostný nástup a tóny slovenskej hymny. Prinášame niekoľko fotografií z nástupu i zo zápolenia mladých talentovaných tenistov a tenistiek v ceste za vytúženým titulom.

FOTO: tenipo

30. 05. 2023
Tenis doma Více zde