• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

EXTRALIGA 2023 - ŽENY

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EXTRALIGA 2023 - ŽENY

 
news img

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev žien, sa začala v pondelok 1. mája úvodným kolom. Oproti minulým rokom sa zmenil formát súťaže. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda v skupine odohrá 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B. Družstvá na druhom mieste v skupinách zabojujú proti sebe o celkové 3. miesto, družstvá na 3. mieste v skupinách o celkové 5. miesto a družstvá na poslednom mieste v skupinách o konečné 7. miesto.

Finále, rovnako ako všetky stretnutia o umiestnenie, sú na programe 23. septembra 2023.

Prvenstvo obhajujú hráčky TK Slovan Bratislava. Vlani získali už štrnásty titul a sú najúspešnejším klubom v počte prvenstiev medzi ženami. Na súpiskách jednotlivých tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho aj zahraničného tenisu. Spomedzi slovenských reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej sú to Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, Kristína Kučová či Renáta Jamrichová. Na súpiske úradujúceho majstra Slovana Bratislava nájdeme i aktuálnu svetovú jedenástku rebríčka WTA Švajčiarku Belindu Benčičovú.

VYŽREBOVANIE SÚŤAŽE – ŽENY

1. KOLO (1. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
Lieskovský tenisový klub-LTC – TK Slávia STU Bratislava 1:6
TK Slávia SPU Nitra – TK Slovan Bratislava 2:5
SKUPINA B
TK Kúpele Piešťany – TK Žilina 4:3
TC EMPIRE Trnava – TKM - Tenisový klub Madunice (A) 6:1

2. KOLO (3. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK Slávia STU Bratislava – TK Slávia SPU Nitra 5:2
TK Slovan Bratislava – Lieskovský tenisový klub-LTC 7:0
SKUPINA B
TK Žilina – TC EMPIRE Trnava 3:4
TKM - Tenisový klub Madunice (A) – TK Kúpele Piešťany 1:4

3. KOLO (6. 5. 2023) - VÝSLEDKY:
SKUPINA A
TK Slovan Bratislava – TK Slávia STU Bratislava 3:4
Lieskovský tenisový klub-LTC – TK Slávia SPU Nitra 1:4
SKUPINA B
TKM - Tenisový klub Madunice (A) – TK Žilina 4:1
TK Kúpele Piešťany – TC EMPIRE Trnava 3:4

 

 

Vložené: 03. 05. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Adamča a Bartáková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Žiline

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Ella Bartáková (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Žiline. Adamča si vo finále poradil s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) a zvíťazil hladko 6:1, 6:1. Chlapci sa spolu tešili z deblového titulu, vo finále zdolali pár Michal Krnáč s Mariánom Kurhajcom (obaja TK Slovan Bratislava) 6:2, 6:0.

08. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Víťazi MSR seniorov v jednotlivých kategóriách

Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany sa v termíne 5. a 6. júla konali majstrovstvá Slovenska seniorov. Medzi mužmi sa víťazmi jednotlivých kategórií vo dvojhre stali: 35+ Lukáš Jeleník, 45+ Peter Ondrej, 50+ Vladimír Jaškovič, 55+ Patrik Drozd, 60+ Ján Župa, 65+ Marián Schwarzbacher, 70+ Tomáš Makovický, 75+ Jordán Žufka. Vo štvorhre si titul vybojovali: 35+ Lukáš Jeleník, Juraj Kramár, 45+ Patrik Drozd, Vladimír Jaškovič, 55+ Marián Schwarzbacher, Jaroslav Čierny, 65+ Tomáš Makovický, Vladimír Taraba.

06. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Baranec a Baraniaková víťazmi áčka dospelých v Piešťanoch

Dušan Baranec a Ema Baraniaková (obaja TK Kúpele Piešťany) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dospelých v Piešťanoch. Baranec si vo finále mužov poradil so Samuelom Stolárikom (MŠK Poprad-Tatry) a zdolal ho 6:4, 6:1. Stolárik sa z titulu tešil vo štvorhre, po boku Pavla Keľa (TKM Betliar) vyhrali vo finále nad domácou dvojicou Dušan Baranec, Dominik Mačej 6:3, 6:4.

05. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

TEJT 3 U14 Zvolen Green Grass aj so slovenskými víťazmi

V týždni od 24. júna 2024 sa uskutočnil medzinárodný turnaj kategérie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov pod názvom Zvolen Green Grass 2024. V dievčenskom finále zvíťazila tretia nasadená Riana Rusnačková nad Sophiou Riszdorferovou hladko 6:1, 6:0. Po boku Vivien Čemanovej pridala Rusnačková titul aj vo štvorhre, v čisto slovenskom finále zdolali pár Lara Lenártová, Viktória Neštická 6:1, 6:3. 

01. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Adamča a Janošková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Piešťanoch

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Alexandra Janošková (TK Sparta Považská Bystrica) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji mlašieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Adamča si vo finále poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre po hladkom finálovom víťazstve 6:0, 6:1 nad párom Matúš Piroha (TK Slovan Bratislava), Samuel Zuberec (TK Petržalka).

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde