Hodnotenie halových M SR

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Hodnotenie halových M SR

Najvýznamnejšími domácimi podujatiami v halovej sezóne boli tradične i tohto roku halové majstrovstvá Slovenska jednotlivcov v jednotlivých kategóriách. Najúspešnejším klubom podľa zisku medailí je TC Empire Trnava. Halové majstrovstvá hodnotí športový riaditeľ STZ Vladimír Habas (na obr.).

V kategórii chlapcov do 12 rokov sa v Trnave predstavili všetci najlepší hráči tejto vekovej kategórie. Do finále sa po zásluhe prebojovali 2 najvyššie nasadení hráči K.Vlčko z TK Nová Dubnica a N. Marošík z Lieskovského tenisového klubu. Vo finále bol tentoraz úspešnejší Marošík, ktorý sa stal halovým majstrom SR. K titulu vo dvojhre navyše pridal i titul vo štvorhre, keď jeho partnerom bol P. Naď z TK Mladosť Košice. Hoci sa hráči ročníka 2005 do záverečných kôl neprebojovali, viacerí naznačili, že už v lete sa budú chcieť pobiť o medaily.
Medzi dievčatami do 12 rokov v Piešťanoch vcelku jednoznačne dominovala najvyššie nasadená R. Zelenayová z EMPIRE Trnava. Finálovou súperkou jej bola K. Šašková z TK Tvrdošín. Z ročníka 2005 sa vo dvojhre najviac presadila E. Tóthová zo Slovana Bratislava, ktorá sa prebojovala až do semifinále. Ešte viac sa mladšie dievčatá presadili vo štvorhre, kde vo finále boli všetky hráčky z r. 2005. Titul získali už spomínaná Tóthová so Šarinovou z TA Prešov.

V kategórii chlapcov do 14 rokov, ktorá sa hrala v Bratislave v klube Slávia Agrofert STU, úlohu papierových favoritov potvrdili J. Kaťuch z Mladosti Košice a L. Palovič z TA Prešov, ktorých finálový súboj priniesol kvalitný tenis s úspešným koncom pre Kaťucha. Obidvaja finalisti spolu jasne dominovali i vo štvorhre. Z mladších hráčov sa najviac presadil F. Žilkay z TC EMPIRE Trnava, ktorý sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry.
Aj M SR dievčat do 14 rokov sa hrali v Bratislave a to v klube Slovan Bratislava. Titul získala najväčšia favoritka R. Čisovská z TK Vysoké Tatry. Jej finálová o rok mladšia súperka z domáceho klubu A. Jašková, patrila k najpríjemnejším prekvapeniam M SR. Jediná zobrala favorizovanej Čisovskej vo finále set a na ceste do finále vyradila 2. nasadenú Stankovskú i 3. nasadenú Suchánkovú. Vo štvorhre získali titul hráčky TC EMPIRE Stankovská, Kmošková.

V Stredoslovenskom regióne sa hrali HM SR v kategórii do 16 rokov. V Púchove získal titul po zásluhe D. Čierny z EMPIRE Trnava, ktorý vo finále porazil J. Krošláka zo Slávie Agrofert STU Bratislava. Najvyrovnanejší zápas odohral víťaz už v 1. kole s o rok mladším klubovým spoluhráčom J. Feketem. Z mladšieho ročníka sa najviac presadil K. Minárik z TK Jednotka, keď sa vo dvojhre prebojoval do semifinále. Minárik s Feketem potom spolu získali titul vo štvorhre.

V Žiline, kde hrali dievčatá, sa do finále bez problémov dostali najvyššie nasadené hráčky TC EMPIRE L. Stará a A. Šenkárová. Vo finále po zásluhe dominovala L. Stará. Z mladších hráčok sa najďalej do semifinále dostala M. Kadlečková z TK Tennis Fun Banská Bystrica. Titul vo štvorhre si po dramatickom finálovom boji vybojovala dvojica A. Šenkárová a P. Junasová z ŠK 1928 Blava J. Bohunice.

Dorastenci do 18 rokov súperili o titul vo Vysokých Tatrách. I tu sa do finále prebojovali najvyššie nasadení hráči – domáci R. Turzák a hráč TC EMPIRE Trnava D. Brna. Vo finále po trojsetovom boji bol úspešnejší Trnavčan. Ďalšími semifinalistami boli o rok mladší M. Fekiač z domáceho klubu a o 2 roky mladší K. Kurtin zo Slávie Agrofert STU Bratislava. Vo štvorhre si titul vybojoval pár Turzák, Unčovský (Slávia Agrofert STÚ Bratislava).
Dorastenky do 18 rokov súperili o titul v Piešťanoch. Do finále sa prebojovali hráčky TC EMPIRE – najvyššie nasadená T. Kupková a o 2 roky mladšia 3. nasadená L. Stará. Z víťazstva sa radovala nakoniec L. Stará, ktorá navyše s klubovou spoluhráčkou T. Pavličkovou získala titul i vo štvorhre.

Z celkového pohľadu jednoznačne najúspešnejšou hráčkou halových M SR bola L. Stará z TC EMPIRE Trnava, ktorá si vybojovala 3 zlaté a 1 striebornú medailu.
Čo sa týka úspešnosti klubov, tak jednoznačne najúspešnejším klubom, podľa počtu získaných medailí je TC EMPIRE Trnava a vysokú kvalitu potvrdili i Mladosť Košice a Vysoké Tatry, ktoré v medailovom hodnotení obsadili 2. a 3.miesto.

Krajčí v Trnave prehral v 2. kole

Michal Krajčí (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Držiteľ voľnej karty nestačil v druhom kole na štvrtého nasadeného Jakuba Nicoda z Českej republiky a podľahol mu 3:6, 2:6 za 73 minút. Devätnásťročný zverenec trénera Mareka Semjana v NTC bol posledným slovenským zástupcom v dvojhre na trnavskom turnaji.

28. 03. 2024
Tenis doma Více zde

Štvorica Slovákov v Trnave končí

V stredu sa na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) predstavili v dvojhre štyria domáci hráči. Lukáš Pokorný (na snímke), Tomáš Lánik, Samuel Puškár ani Miloš Karol však nestačili na svojich súperov a so singlovým pavúkom sa rozlúčili. V dvojhre tak zo Slovákov pokračuje iba Michal Krajčí, ktorý sa do druhého kola prebojoval ešte v utorok.

27. 03. 2024

Medzinárodný juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany odohrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Kvalifikácia sa odohrá cez víkend 13. a 14. apríla, súťažiť v nej môže až 64 chlapcov a 64 dievčat. Rovnako veľké budú aj pavúky hlavnej súťaže. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

24. 03. 2024

Farkašová so Sevald víťazkami štvorhry na ITF WTT J30 Prešove

Nikola Farkašová s Nikol Sevald získali titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF WTT J30 v Prešove. Tretí nasadený pár si v čisto slovenskom finále poradil s Ester Gonosovou a Nelou Kuriľákovou a vo vyrovnanom zápase ich zdolal 6:3, 6:7(3), 10-6. Farkašová sa v Prešove prebojovala aj do finále dvojhry, v pozícii nasadenej desiatky nestačila v súboji o titul na trojku pavúka Valeriiu Artemevovoú z Ruska a prehrala 4:6, 3:6. V semifinále dvojhry boli z domácich hráčok aj Stella Cinkaničová a Ester Gonosová.

23. 03. 2024

Masaryková finalistkou turnaja TEJT 2 do 14 rokov v Prešove

Laura Masaryková (na snímke) sa prebojovala do finále dvojhry na medzinárodnom turnaji TEJT 2 do 14 rokov v Prešove. V súboji o titul nestačila v pozícii nasadenej päťky na dvanástku pavúka Violettu Skrypovú a podľahla jej 0:6, 5:7. Spolu s Romanou Dekanovou sa Masaryková prebojovala aj do semifinále štvorhry. Ich premožiteľky Nina Košická s Poľkou Alexandrou Zaplawovou sa napokon tešili z turnajového víťazstva.

16. 03. 2024

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J30 v Prešove

V týždni od 18. marca 2024 sa na dvorcoch TA Prešov odohrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J30 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o turnaji na stránke www.itftennis.com.