• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Hrbatý si zahral v extralige

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Hrbatý si zahral v extralige

 
news img

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

Aj keď svoju dvojhru prehral, neúspech ho nemrzí. "Môj bývalý kondičný tréner Ivan Gabovič bude mať o pár dní 60 rokov a sľúbili sme si, že dáme na bicykli 100 kilometrov a toto bolo v rámci prípravy. Bolo to super, užil som si to, a že som prehral, to mi absolútne neprekáža," povedal Hrbatý po zápase.

Bývalej svetovej dvanástke rebríčka ATP skrížil cestu v prvom zápase pondelňajšieho programu 25-ročný tenista, ktorý pôsobí v Bratislave ako tréner. Keďže situácia s pandémiou koronavírusu mu zatiaľ nedovoľuje vrátiť sa do rodnej vlasti, klub z Matúškova ho dopísal na súpisku. Hrbatý začal zápas dvojchybou, no prvý set napokon získal. Ďalšie sa už stali korisťou Federica. "Už mi ruka tak nejde, moje podania boli skôr padajúce listy, aby mi ich súper 'nezabíjal'. Ale som spokojný, zašportoval som si a chcel som si najmä zahrať. Ak by som bol zvíťazil, bol by to len bonus. Súper hral pekne, výborne sa bránil, mne sa z vysokých lôpt nehralo dobre, nemám už paru. Viac som od seba ani nečakal, ale nejaké lopty som takticky mohol zahrať lepšie," dodal Hrbatý.

Argentínčan bol po zápase viditeľne spokojný, extraligový úspech si užíval: "Je to najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Dominika som sledoval, keď som sa dozvedel, že s ním budem hrať, pozeral som aj nejaké videá z jeho hry."

Štyridsaťdvaročný Hrbatý išiel do zápasu najmä s tým, že chce po sebe zanechať posolstvo: "Chcem, aby si mladí tenisti zobrali príklad. Mladí sa boja hrať so svojimi konkurentmi. Ja som sem išiel aj napriek tomu, že mám nejaké meno. Ale jednoducho ja tento šport stále milujem. Srdce hráča vo mne stále je a keď hrám zápas, hrám ho vždy s rešpektom voči súperovi. A je jedno, či hrám zo zábavy, alebo súťažne."

Zápas na kurtoch v Matúškove sledovalo niekoľko zvedavých divákov, ktorí mohli vidieť Hrbatého, ako sa po niektorých vydarených úderoch povzbudzuje. Interakcia Hrbatého s publikom bola v minulosti neoddeliteľnou súčasťou počas zápasov Slovenska na zápasoch v Davisovom pohári. "Patrí to k tomu, to som ja a užívam si to. Povzbudzovali ma aj ostatní hráči, vtedy som si pomyslel, že som už starý dedko, ale mladí aspoň videli, že šport nie je o tom, báť sa prehrať. Človek si musí prejsť kadečím, ale musí najmä bojovať."

Ihneď po zápase odišiel slovenský tenista do Bratislavy, kde ho čakali tréningové hodiny so zverencami. "Vidíte, žiadna regenerácia, musím sa ponáhľať," uzavrel s úsmevom. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 08. 06. 2020       Kategória: Tenis doma
 
news img

Semifinalisti extraligy

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

07. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Víťazi Detského DC a FC

V celoslovenskom finále 16. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v Národnom tenisovom centre chlapci TK Petržalka a dievčatá TK Žilina A. Petržalka zdolala v chlapčenskom finále TK Slávia STU Bratislava 4:1, rovnakým skóre si dievčatá zo Žiliny poradili s TK Slovan Bratislava. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Richard Paluga a Nina Čaplovičová (obaja TK Žilina). O najbojovnejšom hráčovi a hráčke rozhodoval počet vyhratých gemov. V prípade rovnosti u viacerých hráčov potom rozhodoval počet stratených gemov.

02. 10. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Začal sa Detský DC a FC

Celoslovenské finále 16. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP sa začalo v Národnom tenisovom centre vo štvrtok ráno súbojmi predkola. Na podujatí štartuje stovka detí do 10 rokov, ako každoročne po 12 družstiev chlapcov a dievčat, ktoré sa na finálový turnaj prebojovali postupne z oblastných a regionálnych kôl.

Tento rok trvá turnaj tri dni, vyvrcholenie je na programe v sobotu. Žiaľ, kvôli pandémii Covid-19 sa neuskutoční tradičná populárna akcia Peugeot Tennis Day.

FOTO: Dušan Barbuš

30. 09. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský DC a FC do 8 rokov - regionálne kolá objektívom

Cez víkend (25. - 26. septembra) sa uskutočnilo regionálne kolo Detského Davis Cupu a Fed Cupu do 8 rokov. Prinášame vám fotografie z jednotlivých dejísk, ktoré nám zaslali organizátori. SÚPISKY A VÝSLEDKY

27. 09. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR družstiev: Kategóriu 45+ ovládli Kúpele Piešťany

V kategórii 45+ sa z majstrovského titulu družstiev tešil TK Kúpele Piešťany. Vo finále si poradil s domácim TK Elite Team Nové Zámky 3:2. Víťazný tím nastúpil vo finále v zložení Patrik Drozd, Milan Kyseľ, Michael Valek, Richard Nebyla a Andrej Bartovic. Na treťom mieste skončil TK Slávia STU Bratislava, na štvrtom TK Slovan Bratislava.

21. 09. 2021
Tenis doma Více zde