• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Hrbatý si zahral v extralige

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Hrbatý si zahral v extralige

 
news img

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

Aj keď svoju dvojhru prehral, neúspech ho nemrzí. "Môj bývalý kondičný tréner Ivan Gabovič bude mať o pár dní 60 rokov a sľúbili sme si, že dáme na bicykli 100 kilometrov a toto bolo v rámci prípravy. Bolo to super, užil som si to, a že som prehral, to mi absolútne neprekáža," povedal Hrbatý po zápase.

Bývalej svetovej dvanástke rebríčka ATP skrížil cestu v prvom zápase pondelňajšieho programu 25-ročný tenista, ktorý pôsobí v Bratislave ako tréner. Keďže situácia s pandémiou koronavírusu mu zatiaľ nedovoľuje vrátiť sa do rodnej vlasti, klub z Matúškova ho dopísal na súpisku. Hrbatý začal zápas dvojchybou, no prvý set napokon získal. Ďalšie sa už stali korisťou Federica. "Už mi ruka tak nejde, moje podania boli skôr padajúce listy, aby mi ich súper 'nezabíjal'. Ale som spokojný, zašportoval som si a chcel som si najmä zahrať. Ak by som bol zvíťazil, bol by to len bonus. Súper hral pekne, výborne sa bránil, mne sa z vysokých lôpt nehralo dobre, nemám už paru. Viac som od seba ani nečakal, ale nejaké lopty som takticky mohol zahrať lepšie," dodal Hrbatý.

Argentínčan bol po zápase viditeľne spokojný, extraligový úspech si užíval: "Je to najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Dominika som sledoval, keď som sa dozvedel, že s ním budem hrať, pozeral som aj nejaké videá z jeho hry."

Štyridsaťdvaročný Hrbatý išiel do zápasu najmä s tým, že chce po sebe zanechať posolstvo: "Chcem, aby si mladí tenisti zobrali príklad. Mladí sa boja hrať so svojimi konkurentmi. Ja som sem išiel aj napriek tomu, že mám nejaké meno. Ale jednoducho ja tento šport stále milujem. Srdce hráča vo mne stále je a keď hrám zápas, hrám ho vždy s rešpektom voči súperovi. A je jedno, či hrám zo zábavy, alebo súťažne."

Zápas na kurtoch v Matúškove sledovalo niekoľko zvedavých divákov, ktorí mohli vidieť Hrbatého, ako sa po niektorých vydarených úderoch povzbudzuje. Interakcia Hrbatého s publikom bola v minulosti neoddeliteľnou súčasťou počas zápasov Slovenska na zápasoch v Davisovom pohári. "Patrí to k tomu, to som ja a užívam si to. Povzbudzovali ma aj ostatní hráči, vtedy som si pomyslel, že som už starý dedko, ale mladí aspoň videli, že šport nie je o tom, báť sa prehrať. Človek si musí prejsť kadečím, ale musí najmä bojovať."

Ihneď po zápase odišiel slovenský tenista do Bratislavy, kde ho čakali tréningové hodiny so zverencami. "Vidíte, žiadna regenerácia, musím sa ponáhľať," uzavrel s úsmevom. (tasr)
      

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 08. 06. 2020       Kategória: Tenis doma
 
news img

Na M SR aj s prezidentom STZ

Slovenský tenisový zväz pozýva všetkých rodičov, trénerov a fanúšikov, aby sa prišli pozrieť a podporiť súťažiace deti na majstrovstvá Slovenska. Už od pondelka 23. mája sú na programe prvé dve kategórie. Na dvorcoch TK Žilina budú medzi sebou súťažiť starší dorastenci, TK Kúpele Piešťany budú hostiť mladších žiakov.

23. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Livestream a livescore z M SR

Majstrovstvá Slovenska môžete aj tento rok sledovať naživo. Prinášame vám livestream zo štyroch kurtov v kategórii STARŠIEHO DORASTU, ktorá sa hrá na dvorcoch TK Žilina a rovnako zo štyroch kurtov kategórie MLADŠIEHO ŽIACTVA z TK Kúpele Piešťany. Zároveň môžete sledovať livescore zo všetkých kurtov v oboch kategóriách - STARŠÍ DORAST aj MLADŠIE ŽIACTVO. Obe kategórie sa odohrajú v týždni od 23. mája, finále je na programe v piatok 27. mája.

21. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Titul na LMR staršieho žiactva v Bratislave pre Križana a Kočišovú

Richard Križan (TK LOVE 4 tennis Bratislava) sa stal víťazom letných regionálnych majstrovstiev starších žiakov v Bratislave. Vo finále zdolal Lukáša Chrena (TK Slávia STU Bratislava) 7:5, 6:3. Chren spolu s klubovým spoluhráčom Petrom Dankom vybojovali titul vo štvorhre, keď vo finále hladko zdolali Andreja Adamovića s Maxom Lörinčíka (obaja TK Petržalka) 6:0, 6:1.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Zavacký a Cinkaničová víťazmi LMR staršieho žiactva na východe

Peter Zavacký (Tenis Komplex Košice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiakov na východe. Vo finále si poradil so Šimonom Dióssym (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:4. Dióssy sa z prvenstva tešil vo štvorhre spolu s Martinom Šuchterom (TK DRANaM Košice). Vo finále zdolali Zavackého s Tomášom Maruščákom (TK Mladosť Košice) 6:3, 4:6, 10-8.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Farkašová zvíťazila medzi staršími žiačkami na strednom Slovensku

Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík Banská Bystrica) získala titul na letných regionálnych majstrovstvách starších žiačok na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Žilina zdolala vo finále Deanu Tatiersku (TK Sparta Považská Bystrica) 6:2, 7:5. Vo štvorhre sa z titulu tešili Sofia Pauková (TK Rajec) s Kristínou Kubalovou (TK Žilina), ktoré vo vyrovnanom súboji o titul zdolali Nikolu Farkašovú s Dominikou Petríkovou (TC BASELINE Banská Bystrica) 2:6, 6:4, 10-8.

17. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

TEJT 1 U14 v Piešťanoch: Titul pre Pohánkovú

Mia Pohánková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Tretia nasadená hráčka si v slovenskom finále poradila s dvojkou pavúka Soňou Depešovou a zdolala ju 6:4, 6:4. Pohánková si okrem singlového titulu pripísala na dvorcoch TK Kúpele v sobotu aj deblový titul.

VIAC INFORMÁCIÍ O TURNAJI

15. 05. 2022
Tenis doma Více zde