• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Klein: Teším sa na domáci turnaj

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Klein: Teším sa na domáci turnaj

 
news img

Na utorkovej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Peugeot Slovak Open 2023 (9. - 15. 10 2023). Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavil grandslamový šampión Dominic Thiem z Rakúska, vlaňajší víťaz turnaja Márton Fucsovics z Maďarska a ďalší šiesti hráči elitnej svetovej stovky. Chýbať nebudú ani daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Alexa Molčana, Lukáša Kleina, Norberta Gombosa i viacerých mladých vychádzajúcich hráčov.

V tomto roku pôjde už o 24. ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať skorší termín pre náš turnaj. Aj vďaka rekordnej dotácii 145 000 eur sme mali garanciu lepších hráčov. Prihlásení tenisti tomu dali za pravdu, akceptačný list ponúka naozaj atraktívne štartové pole. Figurujú v ňom grandslamový šampión Dominic Thiem, vlaňajší víťaz Márton Fucsovics ale aj viacerí mladí hráči, ktorí v tomto roku dosahovali výborné výsledky. Veríme, že diváci si nájdu cestu na tribúny Národného tenisového centra a vytvoria pre hráčov skvelú atmosféru,“ povedal riaditeľ turnaja Igor Moška.

Na hráčov ale i fanúšikov čaká vynovená hala, tenisti na podujatí otestujú úplne nový povrch GreenSet. „Pôjde o prvé oficiálne podujatie s novým povrchom. Hrá sa na ňom väčšina hardových turnajov a verím, že hráčom bude sedieť. Najväčšími slovenskými želiezkami v ohni sú Alex Molčan a Lukáš Klein. Verím, že aj Dominic Thiem bude na turnaji postupovať, s jeho menom by to bolo veľmi dobre turnaj. Samozrejme však nie na úkor domácich hráčov,“ dodal Moška.

Prezident STZ Miloslav Mečíř je zároveň aj šéftrénerom v Národnom tenisovom centre. Slovenských hráčov pozorne sleduje a odkryl aj udelené voľné karty na turnaj: „Podľa aktuálnej akceptácie to vyzerá tak, že voľné karty do hlavnej súťaže dostanú Lukáš Klein a Norbert Gombos. Do kvalifikácie ju udelíme Lukášovi Pokornému, Petrovi Benjamínovi Privarovi a Michalovi Krajčímu. Lukáš Klein je však druhý pod čiarou, má veľkú šancu, že sa dostane priamo. Jeho voľnú kartu do hlavnej súťaže by potom dostal Lukáš Pokorný. Jednu kartu každoročne vymieňame s Českým tenisovým zväzom, inak tomu nebude ani teraz. “

Na tlačovej konferencii bol aj Lukáš Klein, aktuálne druhý slovenský singlista podľa rebríčka ATP. "Veľmi sa na domáci turnaj teším, mám to tu rád. Ešte predtým ma čaká obhajoba titulu v Alicante, potom sa už budem sústrediť na Peugeot Slovak Open. V Národnom tenisovom centre trénujem, takže prostredie dobre poznám. Bolo by skvelé, keby sa na zápasy prišli pozrieť fanúšikovia, hrať pred kulisou je vždy veľmi príjemné. Týmto by som ich na tribúny rád pozval. Obsadenie vyzerá veľmi kvalitne, určite uvidia dobrý tenis," povedal Klein, pre ktorého to bude už siedma účasť na jesennom bratislavskom challengeri. Jeho najlepším výsledkom je doposiaľ semfinále z roku 2020.

 

Vložené: 26. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Dvojhra v Trnave bez Sloveniek

Držiteľky voľnej karty Natália Kročková (na snímke) ani Sára Šarinová nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Kročková nestačila na ôsmu nasadenú Nemku Monu Barthelovú a podľahla jej 1:6, 4:6. Šarinová prehrala s Alexandrou Cadantovou-Ignatikovou z Rumunska 2:6, 3:6. Keďže Katarína Kužmová sa z turnaja musela odhlásiť kvôli chorobe, pavúk dvojhry je už bez slovenského zastúpenia.

29. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Jamrichová po boji vypadla

Renáta Jamrichová (na snímke) nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Šestnásťročná držiteľka voľnej karty nestačila v prvom kole na Rumunku Cristinu-Andreeu Mitovú (226. WTA) a vo vyrovnanom zápase jej podľahla 3:6, 6:4, 4:6 za 129 minút. Zverenka trénera Jána Matúša sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Kataríny Kužmovej.

28. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí: Je to veľká motivácia

Ocenenie Junior roka 2023 získal v tradičnej koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom Michal Krajčí. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra mal veľkú radosť, že ho hlasy tenisových odborníkov vyniesli v hlasovaní na prvé miesto. Ako v rozhovore povedal, aj takéto chvíle sú veľkou motiváciou do budúcnosti a verí, že v nasledujúcich rokoch potvrdí a zužitkuje skvelé juniorské skúsenosti aj v profesionálnom tenise.

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Fotogaléria Tenistu roka 2023

V stredu sme v Národnom tenisovom centre v Bratislave spoznali víťazov 30. ročníka ankety Tenista roka 2023. Na slávnostnom galavečere sa osobne zúčastnili všetci víťazi jednotlivých kategórií. Cenu si postupne prevzali Renáta Jamrichová a Michal Krajčí za najlepších juniorov, Leon Sloboda ako Talent roka, daviscupové družstvo Slovenska (na fotografii) bolo ocenené v kategórii Tím roka. Hlavné ceny večera patrili Alexovi Molčanovi a Anne Karolíne Schmiedlovej. Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Júliusa Bacsóa a Martinu Suchú. Hudobným hosťom bola Katarína Knechtová, hostí počas celého večera sprevádzal moderátor Slávo Jurko.

FOTO: Dušan Barbuš

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

TR 2023: Molčan a Schmiedlová

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Obaja obhájili vlaňajšie prvenstvo. Molčan zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) druhýkrát, Schmiedlová získala ocenenie po piaty raz. Juniorom roka sa stal Michal Krajčí, titul Juniorka roka patrí Renáte Jamrichovej, šampiónke v juniorskej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. Cenu pre Talent do 15 rokov si odniesol Leon Sloboda.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Moška o tenisovej sezóne 2023

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku v roku 2023 potešili výkony reprezentačných tímov i jednotlivcov. Družstvá v Davisovom pohári aj Pohári Billie Jean Kingovej sa udržali v I. svetovej skupine a v roku 2024 budú bojovať v kvalifikácii o postup na finálové turnaje. Z profesionálov vyzdvihol postup Anny Karolíny Schmiedlovej do štvrtého kola na Roland Garros a medzi juniormi výsledky Renáty Jamrichovej, ktorej sa výborne darilo na všetkých štyroch grandslamoch.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde