• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Klein: Teším sa na domáci turnaj

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Klein: Teším sa na domáci turnaj

 
news img

Na utorkovej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Peugeot Slovak Open 2023 (9. - 15. 10 2023). Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavil grandslamový šampión Dominic Thiem z Rakúska, vlaňajší víťaz turnaja Márton Fucsovics z Maďarska a ďalší šiesti hráči elitnej svetovej stovky. Chýbať nebudú ani daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Alexa Molčana, Lukáša Kleina, Norberta Gombosa i viacerých mladých vychádzajúcich hráčov.

V tomto roku pôjde už o 24. ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať skorší termín pre náš turnaj. Aj vďaka rekordnej dotácii 145 000 eur sme mali garanciu lepších hráčov. Prihlásení tenisti tomu dali za pravdu, akceptačný list ponúka naozaj atraktívne štartové pole. Figurujú v ňom grandslamový šampión Dominic Thiem, vlaňajší víťaz Márton Fucsovics ale aj viacerí mladí hráči, ktorí v tomto roku dosahovali výborné výsledky. Veríme, že diváci si nájdu cestu na tribúny Národného tenisového centra a vytvoria pre hráčov skvelú atmosféru,“ povedal riaditeľ turnaja Igor Moška.

Na hráčov ale i fanúšikov čaká vynovená hala, tenisti na podujatí otestujú úplne nový povrch GreenSet. „Pôjde o prvé oficiálne podujatie s novým povrchom. Hrá sa na ňom väčšina hardových turnajov a verím, že hráčom bude sedieť. Najväčšími slovenskými želiezkami v ohni sú Alex Molčan a Lukáš Klein. Verím, že aj Dominic Thiem bude na turnaji postupovať, s jeho menom by to bolo veľmi dobre turnaj. Samozrejme však nie na úkor domácich hráčov,“ dodal Moška.

Prezident STZ Miloslav Mečíř je zároveň aj šéftrénerom v Národnom tenisovom centre. Slovenských hráčov pozorne sleduje a odkryl aj udelené voľné karty na turnaj: „Podľa aktuálnej akceptácie to vyzerá tak, že voľné karty do hlavnej súťaže dostanú Lukáš Klein a Norbert Gombos. Do kvalifikácie ju udelíme Lukášovi Pokornému, Petrovi Benjamínovi Privarovi a Michalovi Krajčímu. Lukáš Klein je však druhý pod čiarou, má veľkú šancu, že sa dostane priamo. Jeho voľnú kartu do hlavnej súťaže by potom dostal Lukáš Pokorný. Jednu kartu každoročne vymieňame s Českým tenisovým zväzom, inak tomu nebude ani teraz. “

Na tlačovej konferencii bol aj Lukáš Klein, aktuálne druhý slovenský singlista podľa rebríčka ATP. "Veľmi sa na domáci turnaj teším, mám to tu rád. Ešte predtým ma čaká obhajoba titulu v Alicante, potom sa už budem sústrediť na Peugeot Slovak Open. V Národnom tenisovom centre trénujem, takže prostredie dobre poznám. Bolo by skvelé, keby sa na zápasy prišli pozrieť fanúšikovia, hrať pred kulisou je vždy veľmi príjemné. Týmto by som ich na tribúny rád pozval. Obsadenie vyzerá veľmi kvalitne, určite uvidia dobrý tenis," povedal Klein, pre ktorého to bude už siedma účasť na jesennom bratislavskom challengeri. Jeho najlepším výsledkom je doposiaľ semfinále z roku 2020.

 

Vložené: 26. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sloboda a Barháčová víťazmi letných MSR mladšieho dorastu

Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica) a Sofia Barháčová (TK Slovan Galanta) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mladšieho dorastu. Sloboda na dvorcoch 1. TC Humenné zvíťazil vo finále nad Petrom Zavackým (Tenis Komplex Košice) 6:3, 6:3. Vo štvorhre sa z víťazstva tešili Peter Danko (TK Slovan Bratislava) s Michalom Mikušom (TK Baník Prievidza), ktorí zdolali pár Tomáš Glos (TK Kúpele Piešťany), Peter Zavacký vo vyrovnanom finále 6:7(6), 6:4, 10-5.

14. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Štvorka Kovalík víťazom derby

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil v slovenskom derby zápase nad držiteľom voľnej karty Martinom Kližanom a zdolal ho v trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:2 za takmer dve hodiny. Ďalším súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude Španiel Martin Landaluce.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Gombos je vo štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open. Držiteľ voľnej karty zvíťazil v druhom kole nad ruským kvalifikantom Alexejom Zacharovom a zdolal ho 7:6(5), 7:6(5) za 122 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha, Mareka Semjana a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o postup do semifinále proti Portugalčanovi Henriquemu Rochaovi.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde