Kližan a Cibulková hviezdy večera

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Kližan a Cibulková hviezdy večera

V 25. ročníku ankety STZ Tenista roka 2018 zvíťazili Martin Kližan a Dominika Cibulková. Pre aktuálnu ženskú slovenskú jednotku je to už 8. prvenstvo v ankete, čím sa dostala na prvé miesto v historickej štatistike pred trojicu Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová, ktorí majú po 7 víťazstiev. Za nimi nasleduje Kližan, od štvrtkového slávnostného galavečera už 6-násobný Tenista roka. Cibulková ovládla aj anketu popularity. V nej o obľúbenosti tenistov rozhodujú v internetovom hlasovaní fanúšikoviana. Aj v tejto ankete Dominika vyhrala po ôsmy raz. Rekordérkou kategórie Talent roka sa stala Romana Čisovská so štvrtým prvenstvom. Členka Tímu roka sa stala aj Juniorka roka.

Do Siene slávy slovenského tenisu slávnostne uviedli Janette Husárovú a Jána Krošláka. Husárová je víťazka Pohára federácie z roku 2002, šampiónka WTA vo štvorhre po boku Rusky Jeleny Dementievovej a bývalá svetová deblová trojka. Krošlák bol v roku 2000 členom víťazného tímu Slovenska na Svetovom pohári v nemeckom Düsseldorfe. Cenu za rozvoj tenisu dostali Peter Habán, Jozef Maras st., Ladislav Schragge a Michal Varmus.

Hlasy víťazov

Dominika Cibulková: ,,Víťazstvo v ankete ma teší o to viac, že je rekordné ôsme. Dúfam, že ho obhájim. Rok 2018 bol dobrý, no mohol byť aj lepší nebyť zranení, ktoré ma prenasledovali dva-tri mesiace. Verím, že vďaka tvrdej práci sa vrátim na pozície, na ktoré patrím.”
  Martin  Kližan: ,,Čím som starší, tým sa cítim na kurte lepšie. Som v najlepšej fáze kariéry a verím, že nová sezóna bude pre mňa ešte úspešnejšia ako táto. Chcem sa poďakovať celému tímu - môjmu trénerovi Dominovi Hrbatému, kondičnému koučovi Kristiánovi Cupákovi, psychológovi Martinovi Babíkovi, rodičom i sestre.” (stz, tasr)

Norbert Gombos                    1

NAJPOPULÁRNEJŠIA SLOVENSKÁ TENISTKA 2018 PODĽA INTERNETOVÉHO HLASOVANIA NA STRÁNKE www.stz.sk: Dominika Cibulková
Počet platných hlasov 487: 1. D. Cibulková 130, 2. L. Lacko 84, 3. M. Kližan 78

PREHĽAD VÍŤAZOV ANKETY POPULARITY 2005 - 2018
Dominika Cibulková (2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018)

Masaryková finalistkou turnaja TEJT 2 do 14 rokov v Prešove

Laura Masaryková (na snímke) sa prebojovala do finále dvojhry na medzinárodnom turnaji TEJT 2 do 14 rokov v Prešove. V súboji o titul nestačila v pozícii nasadenej päťky na dvanástku pavúka Violettu Skrypovú a podľahla jej 0:6, 5:7. Spolu s Romanou Dekanovou sa Masaryková prebojovala aj do semifinále štvorhry. Ich premožiteľky Nina Košická s Poľkou Alexandrou Zaplawovou sa napokon tešili z turnajového víťazstva.

16. 03. 2024
Tenis doma Více zde

Medzinárodný juniorský turnaj ITF J30 v Prešove

V týždni od 18. marca 2024 sa na dvorcoch TA Prešov odohrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J30 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o turnaji na stránke www.itftennis.com.

Melaga vyhral áčko dorastencov v Dunajskej Strede

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) získal titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastencov. Na dvorcoch Hi-Ten TAC Dunajská Streda zvíťazil vo finále nad Filipom Drábom (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:1. Dráb si chuť napravil vo štvorhre, po boku Marka Bekéniho (Tenis team Nové Zámky) zvíťazili v deblovom finále nad Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) s domácim Oliverom Kecskésom 3:6, 6:4, 10-4.

13. 03. 2024

Barháčová víťazkou áčka dorasteniek v Žiline

Sofia Barháčová (TK Slovan Galanta) získala titul vo dvojhre aj štvorhre na áčkovom turnaji dorasteniek. Na dvorcoch TK Žilina zvíťazila v singlovom finále nad Teréziou Mĺkvou (TK Kúpele Piešťany) 7:6(3), 6:4. Vo štvorhre sa tešila po boku Dominiky Pirohovej (TK Slovan Bratislava) po víťazstve nad Stellou Cinkaničovou (TK DRANaM Košice) s Teréziou Mĺkvou 6:3, 7:5.

12. 03. 2024

Zomrel Marek Novák, šéftréner TC BASELINE Banská Bystrica

Vo veku 50 rokov zomrel v sobotu 9. marca Marek Novák, dlhoročný tréner v Banskej Bystrici, srdciar a večný optimista. Viedol tenisovú školu na BASELINE, organizoval turnaje a pôsobil aj ako rozhodca. Ako tréner sa pravidelne zúčastňoval regionálnych sústredení.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 14. marca 2024 v obradnej sieni Krematória v Banskej Bystrici - Kremničke. Česť jeho pamiatke!

11. 03. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 2 do 14 rokov v Prešove

V týždni od 11. marca 2024 sa na dvorcoch TA Prešov odohrá medzinárodný turnaj kategórie TEJT 2 chlapcov a dievčat do 14 rokov.