• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Košičania sa majú na čo tešiť

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Košičania sa majú na čo tešiť

 
news img

NTC Košice sa v druhej polovici mája stane dejiskom dvoch medzinárodných turnajov. Od 18. 5. sa uskutočnia 26. medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien - Slovak Open 2026, od 25. 5. budú kurty patriť mužom, ktorí o titul zabojujú na challengerovom turnaji. Hlavnými ťahákmi oboch podujatí budú slovenskí hráči, mnohí z nich reprezentanti v Davisovom pohári a Pohári Billie Jean Kingovej. 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii k obom týmto turnajom vyjadril veľkú radosť s návratom tenisu do Košíc primátor mesta Jaroslav Polaček: "Dnes slávime druhé výročie, odkedy sme toto centrum uviedli do prevádzky. Je skvelé, že sa nám otvára príležitosť veľkých turnajov. Nebude sa tu už iba trénovať, ale privítame dva veľké významné profesionálne turnaje. Za to som vďačný bývalému generálnemu sekretárovi Slovenského tenisového zväzu pánovi Moškovi, že dodržal slovo a priniesol do Košíc aj profesionálne podujatia. Pamätám si turnaje, ktoré sa organizovali v minulosti na Aničke, ako študent som tam veľmi rád chodil. Ak dokážeme túto atmosféru do Košíc vrátiť, môžeme opäť hovoriť o Košiciach ako o tenisovom meste," vyjadril svoje želanie Polaček a zároveň dodal: "Mesto Košice je spoločníkom celého tohto komplexu, stavali sme ho spoločne s vládou SR a Slovenským tenisovým zväzom. Cez Visit Košice sme aj partnermi podujatia. Pre fanúšikov sú pripravené tribúny a som veľmi rád, že si tak budú môcť tenis vychutnať v pohodlí. Pre všetkých je vstup voľný," 

Šéf organizačného výboru týchto podujatí Igor Moška sa teší, že v Košiciach na oboch turnajoch privítame hráčov z viac ako dvadsiatich krajín sveta. "Som veľmi rád, že v Košiciach nadviažeme na ATP challenger z rokov 1993  - 1998, kedy sa tu hrával špičkový medzinárodný tenis. Tento rok pôjde o siedmy ročník turnaja, ktorý bude niesť názov Košice Open. Okrem mužského turnaja prinesieme do Košíc aj ženský turnaj Slovak Open, ktorý sa tu bude konať vôbec po prvý raz. Veľmi sa tešíme, že aj na východ Slovenska prinesieme fanúšikom kvalitný šport. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska majú veľkú históriu a dokázali ho vyhrať mnohé známe osobnosti svetového tenisu ako Amélie Mauresmová, Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová či Markéta Vondroušová. Aj tento rok tu budeme mať hráčky z viac ako dvadsiatich krajín sveta. Verím, že Košičania si nájdu cestu na tribúny NTC Košice a prídu si vychutnať naživo súboje našich talentov so silnou medzinárodnou konkurenciou. Vstup na turnaj je voľný. Finálové stretnutia sa budú vysielať aj v televízii STVR. Rád by som sa poďakoval Fondu na podporu športu, ktorý významne podporil obe podujatia. Verím, že nadšenie zo strany STZ aj mesta Košice nám zostane a že Košičania sa majú na čo tešiť."

Riaditeľ turnaja Rudolf Horváth oznámil prítomným novinárom obsadenie oboch turnajov. Hneď v úvode však sklamal slovenských fanúšikov správou o neúčasti Mie Pohánkovej. "Som rád, že počas najbližších dvoch týždňov budeme hostiť dva veľké turnaje a hráčov z mnohých krajín sveta. Na ženskom Slovak Open sa predstavia dve hráčky zo svetovej stovky - Argentínčanka Solana Sierrová a Nemka Tamara Korpatschová. Mrzí ma, že zo slovenských hráčok sa musela odhlásiť Mia Pohánková, ktorá žiaľ ochorela a nebude tak môcť na turnaji štartovať. Voľné karty do hlavnej súťaže dostala štvorica  Nina Vargová, Radka Zelníčková, Kali Šupová a Laura Masaryková. V kvalifikácii sa vďaka voľnej karte predstavia Soňa Depešová, Sofia Barháčová, Nikola Farkašová a Romana Čisovská. Na mužskom turnaji bude najvyššie nasadený Jay Clarke z Veľkej Británie, zo Slovákov je priamo v hlavnej súťaži Norbert Gombos. Do hlavnej súťaže dostal kartu po zranení sa vracajúci Jozef Kovalík, ďalej Miloš Karol a Michal Krajčí. V kvalifikácii na základe rebríčka bude štartovať Lukáš Pokorný, na karty sa predstavia Marko Bekéni, Dominik Mačej a Radovan Michalik. Touto cestou by som chcel všetkých fanúšikov pozvať na tribúny NTC KE a verím, že vytvoria pre hráčov príjemnú atmosféru."

FOTO: Peter Jesenský, Tibor Czito

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 14. 05. 2026       Kategória: Tenis doma
 
news img

Dvojhra v Trnave už bez Sloveniek

Nina Vargová (na snímke) nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave (60 000 USD, antuka vonku). Držiteľka voľnej karty nestačila v druhom kole na druhú nasadenú Holanďanku Anouk Koevermansovú (163. WTA) a podľahla jej 6:4, 5:7, 0:6 za viac ako tri hodiny. Dvadsaťročná zverenka trénerky Zuzany de Widt bola posledným slovenským želiezkom v dvojhre na trnavskom turnaji. 

13. 05. 2026
Tenis doma Více zde
 
news img

Marhevka a Demeterová víťazmi regiónu ml. žiactva v Bratislave

Michal Marhevka (TK Slovan Bratislava) získal titul vo dvojhre na regionálnych majstrovstvách mladšich žiakov v Bratislave. Na dvorcoch TK Jednotka si vo finále poradil s Dušanom Popovičom (TK Tennis Classic Bratislava) a hladko ho zdolal 6:0, 6:0. Vo štvorhre patrí titul Patrikovi Rafajovi s Marcom Urvayom (obaja TK Petržalka), ktorí vo finále zvíťazili nad Maximilánom Alexandrom Mackom (TK Slovan Bratislava) s Michalom Marhevkom 6:3, 6:3. 

13. 05. 2026
Tenis doma Více zde
 
news img

Región dorastu na západe pre Fagu a Moussu

Sebastián Faga (TC EMPIRE Trnava) získal titul vo dvojhre na regionálnych majstrovstvách dorastencov na západnom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch TC Topoľčany poradil s Martinom Krahulcom (TK Senica) a zdolal ho 6:1, 6:4. Vo štvorhre sa chlapci z titulu radovali spoločne, vo finále vyhrali 1:6, 6:3, 10-6 nad párom Artur Bartovic, Michal Mikuš (obaja TK Kúpele Piešťany).

13. 05. 2026
Tenis doma Více zde
 
news img

Šiška a Škrabáková víťazmi regiónu mladšieho žiactva na západe

Marek Šiška (TK HSC Piešťany) získal titul vo dvojhre na regionálnych majstrovstvách mladších žiakov na západnom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch TK 77 Skalica poradil s Petrom Kočendom (TK Kúpele Piešťany) a zdolal ho 6:3, 6:3. Chlapci si spoločne vybojovali titul vo štvorhre po finálovom víťazstve 6:2, 6:3 nad párom Sebastián Bohát (TK Slávia SPU Nitra), Markus Markovič (TK HSC Piešťany).

13. 05. 2026
Tenis doma Více zde
 
news img

SO 2026: Oficiálny program

Dvadsiate šieste medzinárodné majstrovstvá Slovenska v tenise žien - Slovak Open 2026 - sa po niekoľkých rokoch opäť odohrajú na antuke. Dejiskom bude premiérovo NTC Košice. Kvalifikácia na turnaj sa začína už v nedeľu 17. mája, hlavná súťaž je na programe od pondelka 18. mája. Turnaj vyvrcholí finálovým zápasom dvojhry v sobotu 23. mája. Všetky dôležité informácie o turnaji vrátane denného programu, pavúkov, rozhovorov s hráčkami a výsledkov nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.slovakopenzeny.sk

13. 05. 2026
Tenis doma Více zde
 
news img

Herman s titulom na regióne dorastu na strednom Slovensku

Richard Herman (TK ZZO Čadca) si vybojoval titul vo dvojhre na regionálnych majstrovstvách dorastencov na strednom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča poradil s Borisom Valuhom (Lieskovský tenisový klub-LTC) a zdolal ho 6:1, 6:3. Vo štvorhre si titul pripísali Filip Čierny s Matúšom Papuščákom (obaja ŠK Pepas Slovenská Ľupča), ktorí vo vyrovnanom finále zdolali Dávida Ondrášika s Borisom Valuhom (obaja Lieskovský tenisový klub-LTC) 6:1, 5:7, 11-9.

12. 05. 2026
Tenis doma Více zde