• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kučová v Trnave do semifinále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Kučová v Trnave do semifinále

 
news img

Kristína Kučová (na snímke) sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Vo štvrťfinále si poradila s Češkou Terezou Smitkovou a zdolala ju 6:4, 4:6, 6:4 za 128 minút. Tridsaťdvaročná slovenská reprezentantka nastúpi v dueli o postup do finále proti Rumunke Jacqueline Cristianovej. Do finále štvorhry sa prebojovala Radka Zelníčková, ktorá v Trnave nastupuje po boku mladej Grékyňe Sapfo Sakellaridiovej.

Kučová prehrávala v rozhodujúcom sete 1:4, no aj za nepriaznivého stavu verila, že zápas so Smitkovou ešte môže otočiť. "Prestala som myslieť na skóre, išla som loptičku za loptičkou. Snažila som sa byť dobre na nohách, stále som verila, že môžem vyhrať. Clara Tausonová mala vo štvrtok proti Cristianovej sedem mečbalov, no napokon prehrala. Najväčšie problémy mi robilo Terezino podanie. Keď jej padal prvý servis, nemala som šancu, dávala veľa es. Hrala veľmi nízko nad sieťou. Som rada, že napokon idem ďalej. Ráno som bola trochu rozbitá, ale počas zápasu som sa cítila dobre. V sobotu pôjdem do toho naplno a zabojujem o finále. S Cristianovou sme spolu už viackrát trénovali, je to kvalitná súperka," citovala Kučovú oficiálna stránka turnaja. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Vložené: 03. 03. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska staršieho žiactva

Letné majstrovstvá Slovenska pokračujú od pondelka 5. júna vekovou kategóriou staršieho žiactva. Turnaj chlapcov aj dievčat sa hrá na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Podujatie vyvrcholí v piatok 9. júna finálovými zápasmi. Celé dianie môžete sledovať naživo prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAMU.

06. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte majstrovstvá Slovenska

Letné majstrovstvá Slovenska môžete opäť sledovať aj NAŽIVO. Vo všetkých štyroch vekových kategóriách (mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast) prinášame livescore zo všetkých zápasov a livestream zo štyroch kurtov. Využite šancu sledovať mladé talenty na  ceste za titulom majstra Slovenska a buďte pri tom.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 2 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni odohrá medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov 1st Alibaba Cup U12 2023 (12. - 17. 6. 2023). Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

04. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Krajčí a Šramková víťazmi v kategórii dorastu

Michal Krajčí (TK Mladosť Košice) a Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska dorastencov. Na dvorcoch TK Žilina zdolal Krajčí vo finále dvojhry Tomáša Talajku (TK Kúpele Piešťany) 6:4, 6:1. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra pridal k singlovému titulu aj deblový. Spolu s Marekom Naňom (TC EMPIRE Trnava) potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zdolali Xaviera Jakuboviča (JH Tenis Akadémia Bratislava) s Bencem Tóthom (TKM Betliar) 6:1, 6:3.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR: Lörinčík a Dekanová víťazmi mladších žiakov

Max Lörinčík (TK Petržalka) a Romana Dekanová (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska v kategórii mladšieho žiactva. Lörinčík si vo finále dvojhry poradil s klubovým spoluhráčom Andrejom Adamovićom, ktorého zdolal 6:0, 4:6, 7:5. Chlapci spolu na dvorcoch TK Humenné získali aj deblový titul, v súboji o titul zvíťazili nad Michalom Gallom (1. TK Rožňava) so Sebastiánom Jandom (TJT Michalovce) 6:3, 7:5.

02. 06. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Letné majstrovstvá Slovenska v plnom prúde...

Letné majstrovstvá Slovenska sa rozbehli v pondelok 29. mája dvomi kategóriami - mladšie žiactvo a starší dorast. Na dvorcoch TK Humenné bojujú mladší žiaci, ktorí si na úvod užili aj slávnostný nástup a tóny slovenskej hymny. Prinášame niekoľko fotografií z nástupu i zo zápolenia mladých talentovaných tenistov a tenistiek v ceste za vytúženým titulom.

FOTO: tenipo

30. 05. 2023
Tenis doma Více zde