• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kučová v Trnave do semifinále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Kučová v Trnave do semifinále

 
news img

Kristína Kučová (na snímke) sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Vo štvrťfinále si poradila s Češkou Terezou Smitkovou a zdolala ju 6:4, 4:6, 6:4 za 128 minút. Tridsaťdvaročná slovenská reprezentantka nastúpi v dueli o postup do finále proti Rumunke Jacqueline Cristianovej. Do finále štvorhry sa prebojovala Radka Zelníčková, ktorá v Trnave nastupuje po boku mladej Grékyňe Sapfo Sakellaridiovej.

Kučová prehrávala v rozhodujúcom sete 1:4, no aj za nepriaznivého stavu verila, že zápas so Smitkovou ešte môže otočiť. "Prestala som myslieť na skóre, išla som loptičku za loptičkou. Snažila som sa byť dobre na nohách, stále som verila, že môžem vyhrať. Clara Tausonová mala vo štvrtok proti Cristianovej sedem mečbalov, no napokon prehrala. Najväčšie problémy mi robilo Terezino podanie. Keď jej padal prvý servis, nemala som šancu, dávala veľa es. Hrala veľmi nízko nad sieťou. Som rada, že napokon idem ďalej. Ráno som bola trochu rozbitá, ale počas zápasu som sa cítila dobre. V sobotu pôjdem do toho naplno a zabojujem o finále. S Cristianovou sme spolu už viackrát trénovali, je to kvalitná súperka," citovala Kučovú oficiálna stránka turnaja. (stz, tasr)

FOTO: tasr

 

Vložené: 03. 03. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 16 rokov v Slovenskej Ľupči

V týždni od 1. júla 2024 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

19. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Kovalík o titul nezabojuje

Jozef Kovalík nepostúpil do finále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Štvrtý nasadený hráč nestačil v sobotnom semifinále na Portugalčana Henriqueho Rochu a podľahol mu 3:6, 4:6 za 91 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka si za semifinálovú účasť v Bratislave pripísal do rebríčka ATP 25 bodov a v onlajn renkingu poskočil o štyri priečky vyššie na 115. miesto.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Karol s Lánikom bez titulu

Miloš Karol s Tomášom Lánikom nezískali titul vo štvorhre na challengerovom turnaji Bratislava Open. Vo finále nestačili na nemeckú dvojicu Jakob Schnaitter, Mark Wallner a podľahli jej 4:6, 4:6 za 74 minút. Hoci sa im nepodarilo získať titul, finálová účasť je doposiaľ ich najväčším úspechom medzi mužmi. Obaja hráči si do deblového rebríčka ATP pripíšu 60 bodov a posunú sa o vyše 100 miest nahor. Karol v onlajn renkingu figuruje na 306. pozícii, Lánik je 386.

15. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sloboda a Barháčová víťazmi letných MSR mladšieho dorastu

Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica) a Sofia Barháčová (TK Slovan Galanta) získali titul vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska v kategórii mladšieho dorastu. Sloboda na dvorcoch 1. TC Humenné zvíťazil vo finále nad Petrom Zavackým (Tenis Komplex Košice) 6:3, 6:3. Vo štvorhre sa z víťazstva tešili Peter Danko (TK Slovan Bratislava) s Michalom Mikušom (TK Baník Prievidza), ktorí zdolali pár Tomáš Glos (TK Kúpele Piešťany), Peter Zavacký vo vyrovnanom finále 6:7(6), 6:4, 10-5.

14. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Štvorka Kovalík víťazom derby

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil v slovenskom derby zápase nad držiteľom voľnej karty Martinom Kližanom a zdolal ho v trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:2 za takmer dve hodiny. Ďalším súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude Španiel Martin Landaluce.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

BO: Gombos je vo štvrťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open. Držiteľ voľnej karty zvíťazil v druhom kole nad ruským kvalifikantom Alexejom Zacharovom a zdolal ho 7:6(5), 7:6(5) za 122 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha, Mareka Semjana a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o postup do semifinále proti Portugalčanovi Henriquemu Rochaovi.

13. 06. 2024
Tenis doma Více zde