Kučová v Trnave do semifinále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Kučová v Trnave do semifinále

Kristína Kučová (na snímke) sa prebojovala do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave. Vo štvrťfinále si poradila s Češkou Terezou Smitkovou a zdolala ju 6:4, 4:6, 6:4 za 128 minút. Tridsaťdvaročná slovenská reprezentantka nastúpi v dueli o postup do finále proti Rumunke Jacqueline Cristianovej. Do finále štvorhry sa prebojovala Radka Zelníčková, ktorá v Trnave nastupuje po boku mladej Grékyňe Sapfo Sakellaridiovej.

Kučová prehrávala v rozhodujúcom sete 1:4, no aj za nepriaznivého stavu verila, že zápas so Smitkovou ešte môže otočiť. "Prestala som myslieť na skóre, išla som loptičku za loptičkou. Snažila som sa byť dobre na nohách, stále som verila, že môžem vyhrať. Clara Tausonová mala vo štvrtok proti Cristianovej sedem mečbalov, no napokon prehrala. Najväčšie problémy mi robilo Terezino podanie. Keď jej padal prvý servis, nemala som šancu, dávala veľa es. Hrala veľmi nízko nad sieťou. Som rada, že napokon idem ďalej. Ráno som bola trochu rozbitá, ale počas zápasu som sa cítila dobre. V sobotu pôjdem do toho naplno a zabojujem o finále. S Cristianovou sme spolu už viackrát trénovali, je to kvalitná súperka," citovala Kučovú oficiálna stránka turnaja. (stz, tasr)

Vložené: 03. 03. 2023       Kategória: Tenis doma

Petráško finalistom dvojhry na TEJT 3 U16 v Slovenskej Ľupči

V termíne 1. - 7. júla 2024 sa v Slovenskej Ľupči uskutočnil medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Najúspešnejším zo slovenských reprezentatov bol Matúš Petráško (druhý zľava), ktorý sa prebojoval do finále dvojhry. V tom nestačil na siedmeho nasadeného Poliaka Wiktora Ježa a podľahol mu 1:6, 4:6. Vo štvorhre chlapcov sa do semifinále dostali dva slovenské páry - Filip Čierny s Dominikom Gibalom a Adam Andel s Martinom Bobošíkom.

24. 07. 2024
Tenis doma Více zde

Kvalifikačná skupina ME U18 chlapčenských družstiev v Piešťanoch

Kvalifikačná skupina majstrovstiev Európy chlapčenských družstiev hráčov do 18 rokov sa už tradične uskutoční na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. V termíne 31. júla - 2. augusta si tu šesť tímov (Rakúsko, Francúzsko, Malta, Slovensko, Španielsko a Ukrajina) zmeria sily o postup do finálovej skupiny ME (5. - 7. august, Lyon, Francúzsko). Slovensko reprezentujú Jakub Medveď, Nikolas Paulovič a Filip Poklemba pod vedením kapitána Lukáša Lacka.

Kováčik víťazom turnaja TEJT 3 do 14 rokov v Žiline

Juraj Kováčik získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 3 hráčov do 14 rokov v Žiline. V slovenskom finále si poradil s najvyššie nasadeným Andrejom Adamovićom, ktorého zdolal 6:3, 6:2. Do semifinále sa zo Slovákov dostal ešte Lukas Siqueira. Vo štvorhre bojovali vo finále Filip Čierny s Tomášom Maruščákom, nad ich sily bola poľská dvojica Bartnik, Lipka, ktorej podľahli 6:2, 4:6, 4-10.

Čierny a Kužilová víťazmi áčka staršieho žiactva v Levoči

Filip Čierny (ŠK Pepas Slovenská Ľupča) a Kristína Kužilová (Tenis Komplex Košice) sa stali víťazmi áčkového turnaja staršieho žiactva v Levoči. Čierny vo finále dvojhry zdolal Tomáša Maruščáka (TK Mladosť Košice) 7:6(2), 2:6, 6:2. Maruščák získal titul vo štvorhre, po boku Lukáša Švarca (TK Petržalka) vyhrali nad párom Filip Čierny, Marek Konopka (TK HSC Piešťany) 6:3, 6:3.

23. 07. 2024

Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 14 rokov v Žiline

V týždni od 15. júla 2024 sa na dvorcoch TK Žilina koná medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

18. 07. 2024

Adamča a Bartáková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Žiline

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Ella Bartáková (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Žiline. Adamča si vo finále poradil s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) a zvíťazil hladko 6:1, 6:1. Chlapci sa spolu tešili z deblového titulu, vo finále zdolali pár Michal Krnáč s Mariánom Kurhajcom (obaja TK Slovan Bratislava) 6:2, 6:0.