• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Na tenis do Peugeot arény

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Na tenis do Peugeot arény

 
news img

Od roku 2024 ponesie najvýznamnejší tenisový stánok na Slovensku nový názov - Peugeot aréna. Pomenovanie reprezentačnej arény po známej automobilovej značke je výsledkom dlhodobého partnerstva Slovenského tenisového zväzu a spoločnosti Peugeot, ktoré teraz rozšírili aj na názov centrálnej haly NTC. Najbližším veľkým podujatím v Peugeot aréne v Bratislave bude reprezentačný súboj v Pohári Billie Jean Kingovej Slovensko – Slovinsko, ktoré je naplánované na 12. a 13. apríla 2024.

Prinášame tlačovú správu spoločnosti Peugeot k premenovaniu centrálnej haly NTC na Peugeot arénu v plnom znení:

Tenis je jeden z najelegantnejších a najpopulárnejších individuálnych športov a dlhodobo sa pýši širokou základňou priaznivcov a fanúšikov nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Slovenský tenis dosiahol veľa športových úspechov, dodal Slovensku množstvo športových osobností, ktoré sú dodnes vzorom pre našu mládež i celú našu spoločnosť. Tento šport priniesol prostredníctvom víťazstiev i prehier množstvo emócií, dynamiku a eleganciu, čo je rovnako základ komunikačných princípov značky s levom.

Na Slovensku partnerstvo PEUGEOT & STZ trvá už úctyhodných 22 rokov (od roku 2002). Za toto obdobie vzniklo množstvo aktivít a podujatí ako napríklad PEUGEOT Rencontres Roland GARROS – turnaj zmiešaných dvojíc, ktorého sa počas jeho 10-ročnej histórie zúčastnilo až 1 500 amatérskych hráčov. V roku 2014 vzniklo, s cieľom podporiť detský tenis, celoslovenské podujatie pre širokú verejnosť s názvom PEUGEOT Tennis Day, ktoré trvá dodnes.

Oblasti spolupráce značky PEUGEOT a tenisu na Slovensku sú veľmi rôznorodé a dynamicky sa vyvíjajúce. PEUGEOT je hlavným partnerom ženského tenisového turnaja Pohár Billie Jean Kingovej, taktiež jeden z hlavných sponzorov ATP Challenger Slovak Open, je oficiálnym prepravcom počas všetkých tenisových turnajov v NTC a využíva marketingovú a komunikačnú platformu týchto turnajov na svoju špecifickú prezentáciu a komunikáciu.

Na druhej strane sú to aj samotní tenisti: či už v minulosti na medzinárodnej úrovni svetová jednotka Novak Djokovič alebo na slovenskej úrovni najmä členky tímu v Pohári Billie Jean Kingovej, ktoré sú oficiálne ambasádorky značky PEUGEOT a prezentujú svojim fanúšikom a followerom spojenie so značkou PEUGEOT jeho základné posolstvá.

Slovenskými ambasádormi značky PEUGEOT za celé doterajšie obdobie spolupráce boli Dominik Hrbatý, Dominika Cibulková, Martin Kližan či Norbert Gombos. Každoročne sú nimi aj členky tímu Pohára Billie Jean Kingovej v zložení tých najúspešnejších slovenských hráčok  od Daniely Hantuchovej, Janette Husárovej, Magdalény Rybárikovej, Jany Čepelovej až po Annu Karolínu Schmiedlovú či Viktóriu Hrunčákovú a v súčasnosti aj našu vychádzajúcu juniorskú hviezdu Renátu Jamrichovú.

Viditeľnosť partnerstva formou premenovania centrálnej haly Národného tenisového centra na PEUGEOT arénu len podčiarkuje význam dlhodobej spolupráce značky PEUGEOT a Slovenského tenisového zväzu na Slovensku, ktorá sa týmto rozširuje aj na množstvo kultúrnych a spoločenských podujatí každoročne sa konajúcich v tejto multifunkčnej modernej aréne.

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 21. 02. 2024       Kategória: Tenis doma
 
news img

Štvordňové reprezentačné sústredenie juniorov

V termíne od 8. - 11. apríla sa v TK Kúpele Piešťany uskutočnilo juniorské reprezentačné sústredenie. Sedem chlapcov (Marko Bekéni, Peter Zavacký, Dominik Mačej, Šimon Dióssy, Filip Dráb, Samuel Sýkora, Jozef Karas) a sedem dievčat (Lea Belanská, Nikola Farkašová, Sofia Barháčová, Stella Cinkaničová, Timea Gross, Flóra Rablánska, Lujza Zimenová) ho absolvovalo pod vedením reprezentačných trénerov mládeže J. Balaša a M. Mečířa ml. a trénerov J. Sabovčíka, M. Grolmusa, M. Ďurovca a kondičného H. Fučíka.

Cieľom sústredenia bolo získať herný rytmus na antuke, pripraviť sa na juniorský turnaj ITF v Piešťanoch a na ďalšie antukové turnaje.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte LIVE - juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Kvalifikačné boje sú na programe 13. a 14. apríla. LIVESCORE  LIVESTREAM

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Trojdňové reprezentačné sústredenie mladých hráčov

V dňoch 10. - 12. apríla sa uskutočnilo trojdňové reprezentačné sústredenie hráčov narodených v rokoch 2010 - 2012. Osem chlapcov a osem dievčat ho absolvovalo pod vedením skúseného trénerského tímu na čele s prezidentom Slovenského tenisového zväzu Miloslavom Mečířom a reprezentačným trénerom mládeže Martinom Zathureckým. Cieľom sústredenia bolo získať dobrý herný rytmus pred letnou sezónou a pripraviť sa na nadchádzajúci turnaj Tennis Europe hráčov do 14 rokov v Trnave (16. - 21. apríl).

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Nové stanovy regionálnych zväzov schválené

V marci a v apríli sa uskutočnili výročné konferencie regionálnych tenisových zväzov, ktoré hodnotili svoju činnosť za uplynulý rok. Na programe bolo taktiež schvaľovanie nových stanov regionálnych zväzov. Vo všetkých štyroch regiónoch boli stanovy prijaté.

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí v Trnave prehral v 2. kole

Michal Krajčí (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Držiteľ voľnej karty nestačil v druhom kole na štvrtého nasadeného Jakuba Nicoda z Českej republiky a podľahol mu 3:6, 2:6 za 73 minút. Devätnásťročný zverenec trénera Mareka Semjana v NTC bol posledným slovenským zástupcom v dvojhre na trnavskom turnaji.

FOTO: Milan Hutera

28. 03. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Štvorica Slovákov v Trnave končí

V stredu sa na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) predstavili v dvojhre štyria domáci hráči. Lukáš Pokorný (na snímke), Tomáš Lánik, Samuel Puškár ani Miloš Karol však nestačili na svojich súperov a so singlovým pavúkom sa rozlúčili. V dvojhre tak zo Slovákov pokračuje iba Michal Krajčí, ktorý sa do druhého kola prebojoval ešte v utorok.

Bližšie informácie o turnaji spolu so všetkými výsledkami nájdete na stránke www.itftennis.com.

27. 03. 2024
Tenis doma Více zde