Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Nový impulz pre Tenis do škôl

Do projektu Slovenského tenisového zväzu Tenis do škôl vstúpila spoločnosť COOP Jednota Slovensko ako generálny partner. Z nového partnerstva STZ a COOP Jednota Slovensko by mali mať osoh deti v základných školách, ktoré sa do projektu zapojili alebo sa ešte zapoja.

Zväz v týchto dňoch oslovil školy na celom Slovensku, aby využili príležitosť. Projekt STZ spustil v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a doteraz sa do neho zapojilo už 400 škôl. Tenis do škôl podporili v minulosti viacerí partneri STZ a teraz sa zväzu podarilo získať generálneho partnera COOP Jednota Slovensko.

Aj vďaka nemu ponúka zväz každej základnej škole, ktorá sa do projektu prihlási, zadarmo tenisový balíček. V jeho obsahu je 30 plastových rakiet, 60 penových lôpt, 15 detských rakiet, 30 detských lôpt, 1 raketa pre učiteľa, 1 šesťmetrová sieť na minitenis a metodický materiál.

Zástupcovia základných škôl so záujmom o zapojenie sa do projektu Tenis do škôl sa môžu kontaktovať na zväzového koordinátora projektu: Rudolf.Horvath@stz.sk

Vložené: 20. 02. 2019       Kategória: Tenis doma

Pavel Gula vyhral GRAFOBAL JUNIOR CUP

Pavel Gula (OZ ŠK Odema Púchov) vyhral dorastenecký turnaj triedy C GRAFOBAL JUNIOR CUP na dvorcoch AŠK Skalica. Vo finále zdolal Patrika Palenčára (TK Slávia STU Bratislava) 6:1, 6:2. Gula vyhral aj štvorhru po boku Filipa Semančíka (TK Slovan Bratislava).

20. 03. 2019
Tenis doma Více zde

V Petržalke vyhral domáci Max Lörinčík

Max Lörinčík (TŠP) vyhral turnaj detí do 8 rokov, ktorý sa minulý týždeň uskutočnil v športovom areáli TŠP - tenisovej školy Petržalka na Nobelovom námestí 6. Drhý skončil skončil Martin Adamča (TK ESO Piešťany),  tretie miesta obsadili Andrej Adamović (TŠP) a Adam Taha (Tenis – Bedminton klub Dunajská Lužná). Na turnaji sa zúčastnilo 32 chlapcov a dievčat, ktorí vzhľadom na počet detí hrali spolu.

18. 03. 2019

V Trenčianskych Tepliciach 8 Slovákov vo štvrťfinále

V Trenčianskych Tepliciach na turnaji TEJT U16 School Lobik U16 2019 postúpilo vo dvojhre osem slovenských hráčov do štvrťfinále - 3 chlapci, vrátane najvyššie nasadeného Petra Benjamina Privaru, a 5 dievćat. Výsledky.

14. 03. 2019

Janigovej víťazstvo v Slovenskej Ľupči

Petra Janigová ( OZ ŠK Odema Púchov) vyhrala v Slovenskej Ľupči turnaj starších žiačok triedy B. Vo finále zdolala Katarínu Pavlechovú (LTC Leopoldov) 6:1, 6:2.

12. 03. 2019

Guzoň vyhral turnaj staršieho žiactva na Slávii STU

Samuel Guzoň (TC Empire Trnava) vyhral na dvorcoch Slávie STU v Bratislave turnaj staršieho žiactva triedy B, keď vo finále zdolal Bence Tótha (TKM Betliar) 6:3, 6:2.

Stanovisko STZ k príprave podujatia EYOF 2021

Národné tenisové centrum Košice je spoločným projektom Mesta Košice a Slovenského tenisového zväzu. Oba subjekty sú akcionármi pre tento účel založenej spoločnosti NTC Košice, a.s. NTC ako športovisko má slúžiť aj v rámci organizácie podujatia Európsky olympijský festival mládeže EYOF 2021 na usporiadanie tenisových súťaží a zároveň by bolo možné využiť 2 tréningové haly aj pre organizáciu súťaží v gymnastike a džude.