• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

NTC tím pre rok 2018

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » NTC tím pre rok 2018

 
news img

NTC tím bude tvoriť v roku 2018 celkom 14 hráčov - 8 v mužskej zložke a 6 v ženskej. O ich výkonnostný rast sa bude starať 10 tenisových trénerov a 2 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú 17-ročný Humenčan Samuel Puškár, člen Slovana Bratislava a 16-ročná Košičanka Katarína Kužmová. Novým trénerom v NTC je Peter Hrunčák.

Zaujímavosťou je, že po sestrách Karolíne a Kristíne Schmiedlových bude v NTC trénovať ďalšia sesterská dvojica z Košíc Viktória a Katarína Kužmové. Významná trénerská zmena: Ján Sabovčík, donedávna tréner Viktórie Kužmovej, je trénerom Kristíny Schmiedlovej. Trénerom Viktórie Kužmovej sa stal Michal Mertiňák. Kondičnými trénermi NTC zostali otec a syn Ladislav a David Olaszovci.
Individuálnu podporu STZ, okrem členov NTC tímu, dostanú aj: Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková, Viktória Morvayová, Nina Stankovská, Lukáš Palovič.
Tím Národného tenisového centra 2018
Mužská zložka

Norbert Gombos - tréner Ladislav Simon
Jozef Kovalík - tréner Boris Borgula
Alex Molčan, Patrik Néma, Lukáš Klein, Tomáš Líška - tréneri Ľubomír Kurhajec, Karol Kučera
Jakub Kaťuch, Samuel Puškár - tréner Peter Hrunčák

Ženská zložka
Jana Čepelová - tréner Martin Zathurecký
Viktória Kužmová - tréner Michal Mertiňák
Karolína Schmiedlová - tréner Milan Martinec
Krístína Schmiedlová - tréner Ján Sabovčík
Romana Čisovská, Katarína Kužmová - tréner Pavol Krta

Individuálna podpora STZ

Rebecca Šramková
Tereza Mihalíková
Viktória Morvayová
Nina Stankovská
Lukáš Palovič

 

Vložené: 07. 12. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Aj šestnásťroční ukončili sústredenie

Slovenskí tenisti do 16 rokov absolvovali v minulých dňoch na dvorcoch TK Kúpele Piešťany sústredenie, ktoré nadväzovalo na sústredenie hráčov do 14 rokov. Pod vedením trénerov Rastislava Nakládala a Rudolfa Horvátha absolvovalo sústredenie po 5 chlapcov a dievčat.

23. 04. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Na čele STZ opäť T. Macko

V Národnom tenisovom centre 14. apríla zasadala Rada STZ. Správu o činnosti za roky 2014 - 2017 predniesol prezident zväzu Tibor Macko, ktorého vo voľbe orgánov STZ opätovne jednomyselne zvolili na čelo zväzu pre nasledujúce štvorročné obdobie. Novým predsedom Rady STZ sa stal Milan Baláž. Z 33 pozvaných sa na zasadnutí zúčastnilo 31 delegátov.

14. 04. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Filipková vyhrala Pepas Cup 2018

Emma Filipková (vpravo) sa stala víťazkou Pepas Cupu 2018 v Slovenskej Ľupči. Vo finále turnaja A starších žiačok zdolala Salmu Drugdovú 6:3, 6:1.

20. 03. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Dvojhru aj štvorhru na turnaji v Bratislave vyhral Vlčko

Karol Vlčko vyhral dvojhru a s Norbertom Marošíkom aj štvorhru na turnaji triedy A starších žiakov, ktorého usporiadateľom bola Slávia STU Bratislava. Vo finále dvojhry zvíťazil Vlčko nad Petrom Naďom 6:3, 6:2 a vo štvorhre zdolala víťazná dvojica pár Matej Muránsky, Markus Lazarčík 6:3, 6:2. Foto: Mário Popovič

20. 03. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Z Púchova oba tituly TC Empire Trnava zásluhou Starej a Zelníčkovej

Na halových majstrovstvách Slovenska dorasteniek v Púchove zvíťazila vo finále hráčok TC Empire Trnava Lenka Stará nad Kiarou Petrovickou 7:6(4), 6:3. Aj štvorhru vyhrala Lenka Stará po boku klubovej spoluhráčky Radky Zelníčkovej.

13. 02. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Puškár získal titul dorasteneckého majstra SR v hale

Samuel Puškár (Slovan Bratislava), v NTC zverenec Petra Hrunčáka, sa stal halovým majstrom Slovenska 2018 v kategórii dorastencov. Vo finále zdolal Samuela Paulovčáka (TC Empire Trnava) 6:3, 6:1. Štvorhru chlapcov v Slovenskej Ľupči vyhrali János Fekete a Krištof Minárik (TC Empire Trmava/TK Jednotka).

13. 02. 2018
Tenis doma Více zde