• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

NTC tím pre rok 2018

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » NTC tím pre rok 2018

 
news img

NTC tím bude tvoriť v roku 2018 celkom 14 hráčov - 8 v mužskej zložke a 6 v ženskej. O ich výkonnostný rast sa bude starať 10 tenisových trénerov a 2 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú 17-ročný Humenčan Samuel Puškár, člen Slovana Bratislava a 16-ročná Košičanka Katarína Kužmová. Novým trénerom v NTC je Peter Hrunčák.

Zaujímavosťou je, že po sestrách Karolíne a Kristíne Schmiedlových bude v NTC trénovať ďalšia sesterská dvojica z Košíc Viktória a Katarína Kužmové. Významná trénerská zmena: Ján Sabovčík, donedávna tréner Viktórie Kužmovej, je trénerom Kristíny Schmiedlovej. Trénerom Viktórie Kužmovej sa stal Michal Mertiňák. Kondičnými trénermi NTC zostali otec a syn Ladislav a David Olaszovci.
Individuálnu podporu STZ, okrem členov NTC tímu, dostanú aj: Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková, Viktória Morvayová, Nina Stankovská, Lukáš Palovič.
Tím Národného tenisového centra 2018
Mužská zložka

Norbert Gombos - tréner Ladislav Simon
Jozef Kovalík - tréner Boris Borgula
Alex Molčan, Patrik Néma, Lukáš Klein, Tomáš Líška - tréneri Ľubomír Kurhajec, Karol Kučera
Jakub Kaťuch, Samuel Puškár - tréner Peter Hrunčák

Ženská zložka
Jana Čepelová - tréner Martin Zathurecký
Viktória Kužmová - tréner Michal Mertiňák
Karolína Schmiedlová - tréner Milan Martinec
Krístína Schmiedlová - tréner Ján Sabovčík
Romana Čisovská, Katarína Kužmová - tréner Pavol Krta

Individuálna podpora STZ

Rebecca Šramková
Tereza Mihalíková
Viktória Morvayová
Nina Stankovská
Lukáš Palovič

 

Vložené: 07. 12. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Na Slávii STU vyhrali Behúň a Cibáková

Na dorasteneckom turnaji triedy A sa v sobotu rozhodlo o víťazoch vo dvojhre. Prvenstvo medzi dievčatami na antuke Slávie STU v Bratislave získala domáca hráčka arbora Cibáková, medzi chlapcami Adam Behúň (TK Love 4 tennis Bratislava). Foto Dušan Barbuš

07. 07. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

O zmenách v plážovom tenise

Po piatich rokoch existencie plážového tenisu na Slovensku sa od roku 2018 dostal pod krídla Slovenského tenisového zväzu. Zmena priniesla so sebou viacero noviniek, o ktorých sme hovorili s organizátormi turnajov v plážovom tenise Petrom Miklušičákom a Katarínou Páleníkovou. Rozhovor je aktuálny, lebo už túto sobotu 30. júna je v areáli BVC Draždiak v bratislavskej Petržalke na programe prvý turnaj.

28. 06. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Chcú byť ako Nadal a Federer

Vyhrať grand slam a byť ako Federer a Nadal. To je túžba tenistov do 10 rokov, ktorí na piešťanskom sústredení v minulých dňoch odpovedali na tucet otázok dotazníka. Zostavovatelia dotazníka sa ich pýtali okrem iného aj na to, čo by chceli v tenise dosiahnuť  a kto je ich tenisový vzor. Aj u dievčat – čo je prekvapujúce – prevažuje odpoveď, že za svoj vzor pokladajú Nadala a Federera. Ale aj Djokoviča, Thiema, Halepovú, Wozniacku, či Muguruzovú.

22. 06. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Sústredenie desaťročných

V Piešťanoch sa na dvorcoch TK Kúpele skončilo trojdňové sústredenie tenistov do 10 rokov. Pod vedením trénerov Rastislava Nakládala, Daniela Čálika, Moniky Martinkovej, Alexandry Grácovej, Mareka Hrehorčíka absolvovalo sústredenie po 12 chlapcov a dievčat. Tenisti (3 + 3 z každého regiónu) mali v rámci programu aj testy pod vedením kondičného trénera Rudolfa Pátka a metodika zväzu Juraja Nemčeka.

21. 06. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Kaťuch a Čisovská získali tituly vo dvojhre mladšieho dorastu

Jakub Kaťuch (TJ Mladosť Košice) a Romana Čisovská (TK Vysoké Tatry), hráči NTC, získali prvenstvá vo dvojhre na letných majstrovstvách Slovenska mladšieho dorastu. Šampionát sa uskutočnil na dvorcoch TV Empire Trnava. 

15. 06. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Vo štvorhre ml. dorastu s titulmi Gálik, Novanský a Behúlová, Vargová

Matej Gálik a Michal Novanský (TK LOVE 4 tennis Bratislava/OZ Slávia Trnava) získali na dvorcoch TC Empire Trnava deblový titul majstrov Slovenska v mladšom doraste. Medzi dievčatami zvíťazili vo štvorhre na letných M SR Bianca Behúlová a Vanda Vargová (TK Slávia SPU Nitra/TC Empire Trnava). Finále dvojrhry je v piatok.

14. 06. 2018
Tenis doma Více zde