• PEUGOT
  • AEGON
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • FORTUNA
  • J&T BANKA

NTC tím pre rok 2018

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » NTC tím pre rok 2018

 
news img

NTC tím bude tvoriť v roku 2018 celkom 14 hráčov - 8 v mužskej zložke a 6 v ženskej. O ich výkonnostný rast sa bude starať 10 tenisových trénerov a 2 kondiční. Novými členmi NTC tímu sú 17-ročný Humenčan Samuel Puškár, člen Slovana Bratislava a 16-ročná Košičanka Katarína Kužmová. Novým trénerom v NTC je Peter Hrunčák.

Zaujímavosťou je, že po sestrách Karolíne a Kristíne Schmiedlových bude v NTC trénovať ďalšia sesterská dvojica z Košíc Viktória a Katarína Kužmové. Významná trénerská zmena: Ján Sabovčík, donedávna tréner Viktórie Kužmovej, je trénerom Kristíny Schmiedlovej. Trénerom Viktórie Kužmovej sa stal Michal Mertiňák. Kondičnými trénermi NTC zostali otec a syn Ladislav a David Olaszovci.
Individuálnu podporu STZ, okrem členov NTC tímu, dostanú aj: Rebecca Šramková, Tereza Mihalíková, Viktória Morvayová, Nina Stankovská, Lukáš Palovič.
Tím Národného tenisového centra 2018
Mužská zložka

Norbert Gombos - tréner Ladislav Simon
Jozef Kovalík - tréner Boris Borgula
Alex Molčan, Patrik Néma, Lukáš Klein, Tomáš Líška - tréneri Ľubomír Kurhajec, Karol Kučera
Jakub Kaťuch, Samuel Puškár - tréner Peter Hrunčák

Ženská zložka
Jana Čepelová - tréner Martin Zathurecký
Viktória Kužmová - tréner Michal Mertiňák
Karolína Schmiedlová - tréner Milan Martinec
Krístína Schmiedlová - tréner Ján Sabovčík
Romana Čisovská, Katarína Kužmová - tréner Pavol Krta

Individuálna podpora STZ

Rebecca Šramková
Tereza Mihalíková
Viktória Morvayová
Nina Stankovská
Lukáš Palovič

 

Vložené: 07. 12. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Koppová a Melaga získali halové tituly v mladších žiakoch

Na halových majstrovstvách Slovenska mladších žiačok na dvorcoch TC Empire Trnava zvíťazila vo dvojhre Natália Koppová (TK TENNis FUN B. Bystrica) a vo štvorhre Saša Félixová, Nina Kyseľová (TC Empire Trnava/TC Topoľčany). V turnaji H MSR chlapcov, ktorý usporiadal TK HSC Piešťany, získal titul Samuel Melaga (Fresh club Zvolen). Vyhral aj štvorhru  s Tomášom Talajkom z usporiadateľského klubu.

16. 01. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Kučera šéftrénerom NTC

Slovenský tenisový zväz poveril od nového roku Karola Kučeru funkciou šétrénera NTC. Bývalý úspešný profesionál a daviscupový reprezentant bude koordinovať prácu trénerov a naďalej sa bude v NTC venovať v tandeme s Ľubomírom Kurhajcom trénovaniu štvorice mladíkov - Molčan, Klein, Néma, Líška.

09. 01. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Halovými majstrami SR Tóthová a Privara

Tituly halových majstrov Slovenska v kategórii starších žiakov získali Emma Tóthová (TK LOVE 4 tennis) a Peter Benjamín Privara (TK Slovan Bratislava). Šampionáty sa uskutočnili v halách Slovana Bratislava a Slávie STU Bratislava. Foto: Dušan Barbuš

09. 01. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

V bratislavských halách odštartovali boje o zimné tituly

Úvod roka patrí v domácom tenise halovým majstrovstvám Slovenska. Ako prví začínajú chlapci a dievčatá v kategórii staršieho žiactva. Oba turnaje sú v Bratislave na dvorcoch Slovana a Slávie STU. Šampionáty vyvrcholia v utorok. Aktéri na snímkach nášho fotografa Dušana Barbuša.

07. 01. 2018
Tenis doma Více zde
 
news img

Dajte svoj hlas Magde

V internetovom hlasovaní tenisových fanúšikov na stránke stz.sk o najpopulárnejšieho hráča/hráčku na Slovensku v tomto roku zvíťazila Magdaléna Rybáriková. Jej priaznivci jej môžu pomôcť aj v hlasovaní o najpopulárnejšieho športovca Slovenska. HlasujteTU!

07. 12. 2017
Tenis doma Více zde
 
news img

Naberanie kondície v Tatrách

Hráči NTC začínajú prípravu na novú sezónu už tradične každoročne vo Vysokých Tatrách. Kondičné sústredenie aj tohto roku vedú otec a syn Ladislav a David Olaszovci, tréneri NTC. Jeho centrom je hotel FIS, v ktorom tenisti bývajú a využívajú aj posilňovňu. Na tatranské sústredenie hneď nadväzuje herné už na domácich dvorcoch v NTC.

05. 12. 2017
Tenis doma Více zde