• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Peugeot Tennis Day 2023

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Peugeot Tennis Day 2023

 
news img

Sobota v bratislavskom Národnom tenisovom centre patrila deťom, tenisu a Peugeotu. Dlhoročný partner Slovenského tenisového zväzu, spoločnosť Peugeot, okrem svojich áut, ktoré si mohli záujemcovia vyskúšať, pripravil pod strechou NTC množstvo atrakcií. Dominoval im však tenis. Na ôsmom ročníku akcie Peugeot Tennis Day si deti mohli zahrať s hviezdami slovenského tenisu na čele s olympijským víťazom a aktuálnym prezidentom STZ Miloslavom Mečířom a slovenskou singlovou jednotkou Annou Karolínou Schmiedlovou.

Exhibičným zápasom predchádzala autogramiáda popredných slovenských hráčov. Pre účastníkov celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP to bola príležitosť stretnuť viacerých známych hráčov z minulosti i súčasnosti. Autogramy okrem Mečířa a Schmiedlovej rozdávali aj Janette Husárová, Filip Polášek, Igor Zelenay, Marián Vajda a Karol Kučera. Sobotňajší Peugeot Tennis Day moderoval Slávo Jurko. Medzi deti prišli aj ambasádori značky Peugeot na Slovensku Emma Drobná a Filip Tůma.

Azda najväčším lákadlom pre deti bola hráčka Národného tenisového centra Anna Karolína Schmiedlová. "Vždy som veľmi rada, keď môžem stráviť čas s deťmi a vidieť, ako sa im darí. Počas aktívnej kariéry nemám veľa voľna, tak aspoň raz za rok, keď som doma v Bratislave, sa na tejto akcii vždy rada zúčastním. V detskom veku som sa ešte na tomto podujatí nemohla zúčastniť, lebo projekt vznikol neskôr. Pamätám si však, že moja sestra ho už zažila. Bola v tíme spolu s Viki Hrunčákovou a ja som im v NTC bola fandiť," zaspomínala si Kajka.

Pre množstvo mladých hráčov je Schmiedlová vzorom a jej výkony pozorne sledujú. Pre ňu ako tenistku je však táto akcia rovnako potešením a teší sa priazni malých fanúšikov. "Takéto akcie a stretnutia s deťmi mi veľmi veľa dávajú. Pomáha to mojej hre a kariére, aby mi tenis dával zmysel. Teším sa keď vidím, že malé deti športujú a majú z toho radosť. Je milé, že sem prídu kvôli nám a chcú sa s nami stretnúť," doplnila slovenská singlová jednotka a aktuálne 57. hráčka svetového rebríčka WTA.

 

Vložené: 30. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Dvojhra v Trnave bez Sloveniek

Držiteľky voľnej karty Natália Kročková (na snímke) ani Sára Šarinová nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Kročková nestačila na ôsmu nasadenú Nemku Monu Barthelovú a podľahla jej 1:6, 4:6. Šarinová prehrala s Alexandrou Cadantovou-Ignatikovou z Rumunska 2:6, 3:6. Keďže Katarína Kužmová sa z turnaja musela odhlásiť kvôli chorobe, pavúk dvojhry je už bez slovenského zastúpenia.

29. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Jamrichová po boji vypadla

Renáta Jamrichová (na snímke) nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Šestnásťročná držiteľka voľnej karty nestačila v prvom kole na Rumunku Cristinu-Andreeu Mitovú (226. WTA) a vo vyrovnanom zápase jej podľahla 3:6, 6:4, 4:6 za 129 minút. Zverenka trénera Jána Matúša sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Kataríny Kužmovej.

28. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí: Je to veľká motivácia

Ocenenie Junior roka 2023 získal v tradičnej koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom Michal Krajčí. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra mal veľkú radosť, že ho hlasy tenisových odborníkov vyniesli v hlasovaní na prvé miesto. Ako v rozhovore povedal, aj takéto chvíle sú veľkou motiváciou do budúcnosti a verí, že v nasledujúcich rokoch potvrdí a zužitkuje skvelé juniorské skúsenosti aj v profesionálnom tenise.

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Fotogaléria Tenistu roka 2023

V stredu sme v Národnom tenisovom centre v Bratislave spoznali víťazov 30. ročníka ankety Tenista roka 2023. Na slávnostnom galavečere sa osobne zúčastnili všetci víťazi jednotlivých kategórií. Cenu si postupne prevzali Renáta Jamrichová a Michal Krajčí za najlepších juniorov, Leon Sloboda ako Talent roka, daviscupové družstvo Slovenska (na fotografii) bolo ocenené v kategórii Tím roka. Hlavné ceny večera patrili Alexovi Molčanovi a Anne Karolíne Schmiedlovej. Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Júliusa Bacsóa a Martinu Suchú. Hudobným hosťom bola Katarína Knechtová, hostí počas celého večera sprevádzal moderátor Slávo Jurko.

FOTO: Dušan Barbuš

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

TR 2023: Molčan a Schmiedlová

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Obaja obhájili vlaňajšie prvenstvo. Molčan zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) druhýkrát, Schmiedlová získala ocenenie po piaty raz. Juniorom roka sa stal Michal Krajčí, titul Juniorka roka patrí Renáte Jamrichovej, šampiónke v juniorskej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. Cenu pre Talent do 15 rokov si odniesol Leon Sloboda.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Moška o tenisovej sezóne 2023

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku v roku 2023 potešili výkony reprezentačných tímov i jednotlivcov. Družstvá v Davisovom pohári aj Pohári Billie Jean Kingovej sa udržali v I. svetovej skupine a v roku 2024 budú bojovať v kvalifikácii o postup na finálové turnaje. Z profesionálov vyzdvihol postup Anny Karolíny Schmiedlovej do štvrtého kola na Roland Garros a medzi juniormi výsledky Renáty Jamrichovej, ktorej sa výborne darilo na všetkých štyroch grandslamoch.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde