• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Peugeot Tennis Day 2023

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Peugeot Tennis Day 2023

 
news img

Sobota v bratislavskom Národnom tenisovom centre patrila deťom, tenisu a Peugeotu. Dlhoročný partner Slovenského tenisového zväzu, spoločnosť Peugeot, okrem svojich áut, ktoré si mohli záujemcovia vyskúšať, pripravil pod strechou NTC množstvo atrakcií. Dominoval im však tenis. Na ôsmom ročníku akcie Peugeot Tennis Day si deti mohli zahrať s hviezdami slovenského tenisu na čele s olympijským víťazom a aktuálnym prezidentom STZ Miloslavom Mečířom a slovenskou singlovou jednotkou Annou Karolínou Schmiedlovou.

Exhibičným zápasom predchádzala autogramiáda popredných slovenských hráčov. Pre účastníkov celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP to bola príležitosť stretnuť viacerých známych hráčov z minulosti i súčasnosti. Autogramy okrem Mečířa a Schmiedlovej rozdávali aj Janette Husárová, Filip Polášek, Igor Zelenay, Marián Vajda a Karol Kučera. Sobotňajší Peugeot Tennis Day moderoval Slávo Jurko. Medzi deti prišli aj ambasádori značky Peugeot na Slovensku Emma Drobná a Filip Tůma.

Azda najväčším lákadlom pre deti bola hráčka Národného tenisového centra Anna Karolína Schmiedlová. "Vždy som veľmi rada, keď môžem stráviť čas s deťmi a vidieť, ako sa im darí. Počas aktívnej kariéry nemám veľa voľna, tak aspoň raz za rok, keď som doma v Bratislave, sa na tejto akcii vždy rada zúčastním. V detskom veku som sa ešte na tomto podujatí nemohla zúčastniť, lebo projekt vznikol neskôr. Pamätám si však, že moja sestra ho už zažila. Bola v tíme spolu s Viki Hrunčákovou a ja som im v NTC bola fandiť," zaspomínala si Kajka.

Pre množstvo mladých hráčov je Schmiedlová vzorom a jej výkony pozorne sledujú. Pre ňu ako tenistku je však táto akcia rovnako potešením a teší sa priazni malých fanúšikov. "Takéto akcie a stretnutia s deťmi mi veľmi veľa dávajú. Pomáha to mojej hre a kariére, aby mi tenis dával zmysel. Teším sa keď vidím, že malé deti športujú a majú z toho radosť. Je milé, že sem prídu kvôli nám a chcú sa s nami stretnúť," doplnila slovenská singlová jednotka a aktuálne 57. hráčka svetového rebríčka WTA.

 

Vložené: 30. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Adamča a Bartáková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Žiline

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Ella Bartáková (TK Slávia STU Bratislava) sa stali víťazmi dvojhry na áčkovom turnaji mladšieho žiactva v Žiline. Adamča si vo finále poradil s Maximilianom Kimakom (TJT Michalovce) a zvíťazil hladko 6:1, 6:1. Chlapci sa spolu tešili z deblového titulu, vo finále zdolali pár Michal Krnáč s Mariánom Kurhajcom (obaja TK Slovan Bratislava) 6:2, 6:0.

08. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Víťazi MSR seniorov v jednotlivých kategóriách

Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany sa v termíne 5. a 6. júla konali majstrovstvá Slovenska seniorov. Medzi mužmi sa víťazmi jednotlivých kategórií vo dvojhre stali: 35+ Lukáš Jeleník, 45+ Peter Ondrej, 50+ Vladimír Jaškovič, 55+ Patrik Drozd, 60+ Ján Župa, 65+ Marián Schwarzbacher, 70+ Tomáš Makovický, 75+ Jordán Žufka. Vo štvorhre si titul vybojovali: 35+ Lukáš Jeleník, Juraj Kramár, 45+ Patrik Drozd, Vladimír Jaškovič, 55+ Marián Schwarzbacher, Jaroslav Čierny, 65+ Tomáš Makovický, Vladimír Taraba.

06. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Baranec a Baraniaková víťazmi áčka dospelých v Piešťanoch

Dušan Baranec a Ema Baraniaková (obaja TK Kúpele Piešťany) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dospelých v Piešťanoch. Baranec si vo finále mužov poradil so Samuelom Stolárikom (MŠK Poprad-Tatry) a zdolal ho 6:4, 6:1. Stolárik sa z titulu tešil vo štvorhre, po boku Pavla Keľa (TKM Betliar) vyhrali vo finále nad domácou dvojicou Dušan Baranec, Dominik Mačej 6:3, 6:4.

05. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

TEJT 3 U14 Zvolen Green Grass aj so slovenskými víťazmi

V týždni od 24. júna 2024 sa uskutočnil medzinárodný turnaj kategérie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov pod názvom Zvolen Green Grass 2024. V dievčenskom finále zvíťazila tretia nasadená Riana Rusnačková nad Sophiou Riszdorferovou hladko 6:1, 6:0. Po boku Vivien Čemanovej pridala Rusnačková titul aj vo štvorhre, v čisto slovenskom finále zdolali pár Lara Lenártová, Viktória Neštická 6:1, 6:3. 

01. 07. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Melaga a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Humennom

Samuel Melaga (Lieskovský tenisový klub-LTC) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Humennom. Melaga si vo finále poradil s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava) 6:4, 6:4. Paulovič si vybojoval titul vo štvorhre, spolu so Sebastiánom Paulovčákom (TJT Michalovce) zdolali vo finále pár Samuel Melaga, Xavier Jakubovič (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 4:6, 10-4.

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Adamča a Janošková víťazmi áčka mladšieho žiactva v Piešťanoch

Martin Adamča (TK Kúpele Piešťany) a Alexandra Janošková (TK Sparta Považská Bystrica) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji mlašieho žiactva na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. Adamča si vo finále poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:3, 6:2. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre po hladkom finálovom víťazstve 6:0, 6:1 nad párom Matúš Piroha (TK Slovan Bratislava), Samuel Zuberec (TK Petržalka).

21. 06. 2024
Tenis doma Více zde