Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Pevné zdravie, jubilant Július Bacsó!

Príjemným bodom odštartovalo piatkové zasadnutie výkonného výboru STZ. Prezident zväzu Tibor Macko ho otvoril vinšom jubilantovi. Desiateho októbra 2018 sa dožil Doc. Ing. Július Bacsó, CSc., dlhoročný športovec a funkcionár v tenisovom hnutí 75. narodenín. Tenisová rodina mu želá pevné zdravie do ďalších rokov!
Už od mladosti sa oslávenec venoval viacerým športom - futbalu, stolnému tenisu, tenisu. V stolnom tenise aj tenise bol hráčom vo viacerých košických kluboch. Tenisu sa venoval v Lokomotíve Košice, VSS Košice, VSŽ Košice, TK Anička Košice, Akademik Košice. V tenisovom klube VSS Košice popri hráčskej kariére už od mladosti pracoval aj ako funkcionár. Bol dlhoročným podpredsedom a potom predsedom klubu. Roky bol v organizačnom výbore významného medzinárodného tenisového podujatia známeho pod názvom Štít mesta Košice a v osemdesiatych rokoch sa spolupodieľal na modernizácii tenisového areálu. Má veľký podiel na výstavbe nádherného areálu známeho pod menom Anička Košice, ktorý bol budovaný od polovice sedemdesiatych rokov a prevádzku odštartoval v roku 1980.
Od začiatku deväťdesiatych rokov bol predsedom TK VSŽ a neskôr TK Anička Košice. V tomto období klub dosiahol viac významných výsledkov a patril k najlepším klubom na Slovensku. Vedľa veľkej skupiny hráčov hrajúcich extraligu, organizoval TK ako prvý v novodobej histórii Slovenska profesionálny tenisový turnaj challengerovej série. Jubilant šéfoval podujatiu. Turnaj sa uskutočnil v rokoch 1993 – 1999, na to obdobie s vysokou dotáciou, vrátane hospitality. Následne v rokoch 2000 - 2003 klub organizoval aj ďalšie medzinárodné mládežnícke podujatia. Aj vo VSS, a neskôr aj vo všetkých ostatných kluboch, kde Július Bacsó pôsobil, organizovali významné mládežnícke podujatia. Šestnásť rokov bol predseda Mestského tenisového zväzu Košice. Od roku 1998 je predseda Východoslovenského tenisového zväzu. Vo výkonnom výbore STZ zastáva funkciu viceprezidenta zväzu.
Fotogaléria

Fotogaléria stretnutia TK Slávia STU BA - TK Kúpele Piešťany
Druhé kolo ženskej extraligy zviedlo v skupine B proti sebe TK Slávia STU Bratislava a TK Kúpele Piešťany. Víťazstvo si vybojovali Piešťany v pomere 7:0, keď body postupne získali Soňa Depešová, Kiara Žabková, Karolína Mráziková, Laura Svatíková, Julie Štruplová a vo štvorhrách Štruplová s Leou Belanskou a Depešová so Žabkovou. Tretie kolo ženskej extraligy je na programe vo štvrtok 1. mája.
FOTO: Dušan Barbuš

Fotogaléria stretnutia TK Slávia STU BA - TC BASELINE BB
Druhé kolo mužskej extraligy zviedlo v skupine B proti sebe TK Slávia STU Bratislava a TC BASELINE Banská Bystrica. Víťazstvo si vybojovali Bystričania v pomere 4:3. Za víťazný klub body vo dvojhrách získali Filip Dráb, Oliver Pivník a Petr Michnev, vo štvorhre rozhodnutie zabezpečili Michnev s Jakubom Medveďom. Za Sláviu bodovali Alex Molčan, Tomáš Líška a vo štvorhre Molčan s Marekom Semjanom. Stretnutie zachytil objektív fotografa Dušana Barbuša.
Tretie kolo mužskej extraligy je na programe vo štvrtok 1. mája.

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 12 rokov v Humennom
V týždni od 2. júna 2025 sa na dvorcoch 1. TC Humenné uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 12 rokov. Prihlásiť na turnaj sa dá do utorka 6. mája. Viac informácií o podujatí nájdete na oficiálnej stránke www.tenniseurope.org.

V utorok pokračovala extraliga
Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, pokračovala v utorok 29. apríla druhým kolom. Formát súťaže zostal rovnaký ako vlani. Osem tímov je rozdelených do dvoch skupín. V rámci každej skupiny si zmerajú sily všetky tímy (každý tím teda v skupine odohrá 3 stretnutia). Víťaz skupiny A potom vo finále nastúpi proti víťazovi skupiny B.

Lörinčík finalistom turnaja TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch
Max Lörinčík (na snímke) sa prebojoval do finále dvojhry na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Druhý nasadený hráč prešiel pavúkom bez straty setu, v súboji o titul však nestačil na jednotku pavúka Rafaela Pagonisa z Grécka a podľahol mu 3:6, 3:6. V semifinále dvojhry bol zo Slovákov aj Andrej Adamović.
FOTO: Instagram Maxa Lörinčíka

Fotogaléria extraligového stretnutia TK Slovan BA - TK Jednotka BA
Prvé kolo ženskej extraligy zviedlo v skupine A proti sebe TK Slovan Bratislava a TK Jednotka Bratislava. Víťazstvo si vybojoval Slovan v pomere 5:2. O víťazstve rozhodli domáce hráčky už vo dvojhrách, body postupne získali Anastasia Sobolievová, Nina Vargová, Anika Jašková, Martina Marušinová a Zuzana Kučová. Stretnutie zachytil objektív fotografa Dušana Barbuša.
Druhé kolo ženskej extraligy je na programe v utorok 29. apríla.