• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Pohár prezidenta STZ - Ohlasy ZsTZ po prvej kategórii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Pohár prezidenta STZ - Ohlasy ZsTZ po prvej kategórii

 
news img

Nový projekt súťaže družstiev Pohár prezidenta STZ 2023 má za sebou súžaže v prvej vekovej kategórii a stretol sa s veľmi pozitívnym ohlasom. Kategória mladšieho žiactva sa odohrala na dvorcoch TK Kúpele Piešťany a zvíťazili v nej chlapci a dievčatá reprezentujúce Východoslovenský tenisový zväz (VsTZ). Na druhom mieste skončil Západoslovenský tenisový zväz (ZsTZ), tretiu priečku obsadil Stredoslovenský tenisový zväz (SsTZ). 

Jednotlivé stretnutia pozostávali z 3 dvojhier chlapcov, 3 dvojhier dievčat, štvorhry chlapcov, štvorhry dievčat a štvorhry zmiešaných párov. V polovičke septembra si v rovnakom formáte zasúťažia aj výbery staršieho žiactva (17. - 18. 9.) a mladšieho dorastu (14. - 15. 9.).

Hodnotenie predsedu ZsTZ Milana Kyseľa po úvodnej kategórii mladšieho žiactva: "Výborná myšlienka, novinka v programe slovenských tenistov. Verím, že si táto súťaž nájde trvalé miesto v srdciach detí aj funkcionárov, má našu absolútnu podporu. Deti boli skvelé, správali na sa na jednotku, rešpektovali sa navzájom, na kurte bojovali tvrdo, ale férovo. Hostitelia v Piešťanoch urobili všetko pre to, aby sa premiéra vydarila na výbornú, ale už máme v hlavách viacero nápadov, ako ju spestriť, vylepšiť a urobiť ešte atraktívnejšou. Tešíme sa na kategórie staršieho žiactva a mladšieho dorastu."

Kristián Stevič, kapitán ZsTZ mladšieho žiactva: "V prvom rade sa chcem poďakovať vedeniu ZsTZ za dôveru viesť náš mládežnícky výber. Podľa môjho názoru je to nádherná akcia, plná úsmevu, radosti, priateľstiev a čo je najhlavnejšie - decká získali množstvo nových skúseností a odohrali veľa vynikajúcich zápasov. Veľká vďaka patrí otcovi tejto myšlienky, pánovi Tiborovi Mackovi a ľuďom, ktorí ju podporili a dokázali zrealizovať. Toto sú dni, na ktoré kapitáni družstiev a aj rodičia budú pamätať dlho a verím, že na ne budú spomínať aj po skončení svojich tenisových kariér. Dúfam, že prvý ročník odštartoval dlhoročnú tradíciu a my sa budeme každoročne stretávať s tými najlepšími zo všetkých našich regiónov."

Filip Urbánek, kapitán ZsTZ mladšieho žiactva: "Som veľmi rád, že sa zrealizovala myšlienka tejto medziregionálne súťaže. Je to výborný formát, pri ktorom deti môžu hrať proti top-výberu ostatných regiónov, získajú nové skúsenosti, zážitky."
 

 

Vložené: 11. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Detský DC a FC - konečné poradie a fotogaléria

V nedeľu vyvrcholil 19. ročník Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nádiou SPP. Víťazmi chlapčenskej kategórie sa stali hráči TK Petržalka, medzi dievčatami si titul vybojoval TK Mladosť Košice A. Prinášame celkové poradie družstiev a fotografie všetkých zúčastnených tímov, ktoré zachytil na záverečnom ceremoniáli fotograf Dušan Barbuš.

02. 10. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Víťazi Detského DC a FC 2023

V celoslovenskom finále 19. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v NTC aréne chlapci TK Petržalka a dievčatá TK Mladosť Košice A. Chlapci vo finále zdolali TK Ratufa Levice 3:2, dievčatá si rovnakým skóre poradili s Play Tennis Malinovo. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Alex Brejka (MŠK Poprad-Tatry) a Bianca Mattei (TJ Sokol Prešov). O najbojovnejšom hráčovi a hráčke rozhodoval počet vyhratých gemov.

01. 10. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Miloš Mečíř: Držím deťom palce

Sprievodnej akcie Peugeot Tennis Day v rámci devätnásteho ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu sa zúčastnil aj súčaný prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Na autogramiáde rozdal množstvo podpisov, na kurte si s deťmi zahral exhibičné výmeny a neodmietol žiadnu prosbu o spoločnú fotografiu. Podujatie plné detí patrí medzi jeho obľúbené.

30. 09. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Peugeot Tennis Day 2023

Sobota v bratislavskom Národnom tenisovom centre patrila deťom, tenisu a Peugeotu. Dlhoročný partner Slovenského tenisového zväzu, spoločnosť Peugeot, okrem svojich áut, ktoré si mohli záujemcovia vyskúšať, pripravil pod strechou NTC množstvo atrakcií. Dominoval im však tenis. Na ôsmom ročníku akcie Peugeot Tennis Day si deti mohli zahrať s hviezdami slovenského tenisu na čele s olympijským víťazom a aktuálnym prezidentom STZ Miloslavom Mečířom a slovenskou singlovou jednotkou Annou Karolínou Schmiedlovou.

30. 09. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský DC a FC - fotogaléria druhého dňa

Celoslovenské finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu pokračovalo v piatok ďalšími stretnutiami chlapčenských a dievčenských družstiev do 10 rokov. Zápasy fotoobjektívom sledoval Dušan Barbuš.

29. 09. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský DC a FC odštartoval!

Celoslovenské finále 19. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP sa v NTC vo štvrtok popoludní začalo súbojmi predkola. Na podujatí štartuje stovka detí do 10 rokov, ako každoročne po 12 družstiev chlapcov a dievčat, ktoré sa prebojovali postupne z oblastných a regionálnych kôl.

Turnaj trvá štyri dni, v sobotu si deti môžu v rámci Peugeot Tennis Day (10.00 - 14.00) zahrať exhibične aj s hviezdami slovenského tenisu. Aj verejnosť pozývame na príťažlivý program, v NTC sú všetci vítaní!

28. 09. 2023
Tenis doma Více zde