• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Pohár prezidenta STZ - Ohlasy ZsTZ po prvej kategórii

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Pohár prezidenta STZ - Ohlasy ZsTZ po prvej kategórii

 
news img

Nový projekt súťaže družstiev Pohár prezidenta STZ 2023 má za sebou súžaže v prvej vekovej kategórii a stretol sa s veľmi pozitívnym ohlasom. Kategória mladšieho žiactva sa odohrala na dvorcoch TK Kúpele Piešťany a zvíťazili v nej chlapci a dievčatá reprezentujúce Východoslovenský tenisový zväz (VsTZ). Na druhom mieste skončil Západoslovenský tenisový zväz (ZsTZ), tretiu priečku obsadil Stredoslovenský tenisový zväz (SsTZ). 

Jednotlivé stretnutia pozostávali z 3 dvojhier chlapcov, 3 dvojhier dievčat, štvorhry chlapcov, štvorhry dievčat a štvorhry zmiešaných párov. V polovičke septembra si v rovnakom formáte zasúťažia aj výbery staršieho žiactva (17. - 18. 9.) a mladšieho dorastu (14. - 15. 9.).

Hodnotenie predsedu ZsTZ Milana Kyseľa po úvodnej kategórii mladšieho žiactva: "Výborná myšlienka, novinka v programe slovenských tenistov. Verím, že si táto súťaž nájde trvalé miesto v srdciach detí aj funkcionárov, má našu absolútnu podporu. Deti boli skvelé, správali na sa na jednotku, rešpektovali sa navzájom, na kurte bojovali tvrdo, ale férovo. Hostitelia v Piešťanoch urobili všetko pre to, aby sa premiéra vydarila na výbornú, ale už máme v hlavách viacero nápadov, ako ju spestriť, vylepšiť a urobiť ešte atraktívnejšou. Tešíme sa na kategórie staršieho žiactva a mladšieho dorastu."

Kristián Stevič, kapitán ZsTZ mladšieho žiactva: "V prvom rade sa chcem poďakovať vedeniu ZsTZ za dôveru viesť náš mládežnícky výber. Podľa môjho názoru je to nádherná akcia, plná úsmevu, radosti, priateľstiev a čo je najhlavnejšie - decká získali množstvo nových skúseností a odohrali veľa vynikajúcich zápasov. Veľká vďaka patrí otcovi tejto myšlienky, pánovi Tiborovi Mackovi a ľuďom, ktorí ju podporili a dokázali zrealizovať. Toto sú dni, na ktoré kapitáni družstiev a aj rodičia budú pamätať dlho a verím, že na ne budú spomínať aj po skončení svojich tenisových kariér. Dúfam, že prvý ročník odštartoval dlhoročnú tradíciu a my sa budeme každoročne stretávať s tými najlepšími zo všetkých našich regiónov."

Filip Urbánek, kapitán ZsTZ mladšieho žiactva: "Som veľmi rád, že sa zrealizovala myšlienka tejto medziregionálne súťaže. Je to výborný formát, pri ktorom deti môžu hrať proti top-výberu ostatných regiónov, získajú nové skúsenosti, zážitky."
 

 

Vložené: 11. 09. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Štvordňové reprezentačné sústredenie juniorov

V termíne od 8. - 11. apríla sa v TK Kúpele Piešťany uskutočnilo juniorské reprezentačné sústredenie. Sedem chlapcov (Marko Bekéni, Peter Zavacký, Dominik Mačej, Šimon Dióssy, Filip Dráb, Samuel Sýkora, Jozef Karas) a sedem dievčat (Lea Belanská, Nikola Farkašová, Sofia Barháčová, Stella Cinkaničová, Timea Gross, Flóra Rablánska, Lujza Zimenová) ho absolvovalo pod vedením reprezentačných trénerov mládeže J. Balaša a M. Mečířa ml. a trénerov J. Sabovčíka, M. Grolmusa, M. Ďurovca a kondičného H. Fučíka.

Cieľom sústredenia bolo získať herný rytmus na antuke, pripraviť sa na juniorský turnaj ITF v Piešťanoch a na ďalšie antukové turnaje.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Sledujte LIVE - juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutoční medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Kvalifikačné boje sú na programe 13. a 14. apríla. LIVESCORE  LIVESTREAM

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.

13. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Trojdňové reprezentačné sústredenie mladých hráčov

V dňoch 10. - 12. apríla sa uskutočnilo trojdňové reprezentačné sústredenie hráčov narodených v rokoch 2010 - 2012. Osem chlapcov a osem dievčat ho absolvovalo pod vedením skúseného trénerského tímu na čele s prezidentom Slovenského tenisového zväzu Miloslavom Mečířom a reprezentačným trénerom mládeže Martinom Zathureckým. Cieľom sústredenia bolo získať dobrý herný rytmus pred letnou sezónou a pripraviť sa na nadchádzajúci turnaj Tennis Europe hráčov do 14 rokov v Trnave (16. - 21. apríl).

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Nové stanovy regionálnych zväzov schválené

V marci a v apríli sa uskutočnili výročné konferencie regionálnych tenisových zväzov, ktoré hodnotili svoju činnosť za uplynulý rok. Na programe bolo taktiež schvaľovanie nových stanov regionálnych zväzov. Vo všetkých štyroch regiónoch boli stanovy prijaté.

12. 04. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí v Trnave prehral v 2. kole

Michal Krajčí (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale). Držiteľ voľnej karty nestačil v druhom kole na štvrtého nasadeného Jakuba Nicoda z Českej republiky a podľahol mu 3:6, 2:6 za 73 minút. Devätnásťročný zverenec trénera Mareka Semjana v NTC bol posledným slovenským zástupcom v dvojhre na trnavskom turnaji.

FOTO: Milan Hutera

28. 03. 2024
Tenis doma Více zde
 
news img

Štvorica Slovákov v Trnave končí

V stredu sa na turnaji ITF WTT M25 v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) predstavili v dvojhre štyria domáci hráči. Lukáš Pokorný (na snímke), Tomáš Lánik, Samuel Puškár ani Miloš Karol však nestačili na svojich súperov a so singlovým pavúkom sa rozlúčili. V dvojhre tak zo Slovákov pokračuje iba Michal Krajčí, ktorý sa do druhého kola prebojoval ešte v utorok.

Bližšie informácie o turnaji spolu so všetkými výsledkami nájdete na stránke www.itftennis.com.

27. 03. 2024
Tenis doma Více zde