• TIPOS
  • FORTUNA

Prvenstvá do B. Bystrice a Trnavy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Prvenstvá do B. Bystrice a Trnavy

V celoslovenskom finále 14. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v NTC chlapci TC BASELINE Banská Bystrica a dievčatá TC EMPIRE Trnava B. Po prvý raz na tomto podujatí udelili trom družstvám  Ceny fair play SOV. Získali ich dievčatá Slovana Bratislava A a Mladosti Košice a chlapci TK Banská Bystrica.

Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Marko Bekéni (TC Nové Zámky) a Soňa Depešová (TK Kúpele Piešťany).

V tímovej súťaži tenistov do 10 rokov hrá každoročne 1500 detí. Za 14 rokov štartovalo v súťaži do 20-tisíc hráčov.

Medailisti - chlapci: 1. TC BASELINE Banská Bystrica, 2. TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom, 3. TK Slávia STU Bratislava, dievčatá: 1. TC EMPIRE Trnava B, 2. TK Slávia STU Bratislava, 3. TK Kúpele Piešťany

Ceny odovzdávali olympijský víťaz Miloslav Mečíř a predsedníčka Klubu fair play SOV Katarína Ráczová.

Mladšia dorastenka Zelníčková získala oba tituly halovej majsterky SR

Radka Zelníčková (TC EMPIRE Trnava) zdolala vo finále halových majstrovstiev Slovenska v Žiline Saru Suchánkovú (MŠK Poprad-Tatry)  4:6, 6:0, 6:3 a získala titul  v kategórii mladších dorasteniek. Aj vo štvorhre vyhrala Zelníčková s Biancou Behúlovou (TK Slávia SPU Nitra).

15. 01. 2019
Tenis doma Více zde

Halové M SR ml. žiakov v Piešťanoch vyhral Matej Markovič

Matej Markovič (OZ ŠK Odema Púchov) sa stal víťazom dvojhry na halových majstrovstvách mladších žiakov v HS centre v Piešťanoch po finálovej výhre nad Danielom Balaščákom  (Tenisová akadémia Prešov). Strieborný z dvojhry Balaščák po boku kolegu z prešovskej akadémie Filipa Drába vyhral zlato vo štvorhre.

Halové M SR ml. dorastu: V Trnave vyhral Almási

Alfréd Almási (TC EMPIRE Trnava) získal na domácich dvorcoch titul halového majstra Slovenska v kategórii mladších dorastencov. Vo finále zdolal Radovana Michalika (TK Mladosť Košice) 7:5, 5:7, 6:1. Štvorhru vyhral pár Peter Kučera, Ivo Verčík (ŠK Blava 1928 J.Bohunice/TK Žilina).

Halové M SR ml. žiačok: Jamrichová po štvorhre vyhrala aj dvojhru

Renáta Jamrichová (OZ Slávia Trnava) získala oba tituly na halových majstrovstvách mladších žiačok na dvorcoch TK Slovan Bratislava. Vo finále dvojhry zdolala Luciu Hradeckú (TK Slávia SPU Nitra), s ktorou v pondelok vyhrala štvorhru.

Emma Tóthová so zlatom z halových M SR starších žiačok

V Slovenskej Ľupči získala prvenstvo vo dvojhre halových majstrovstiev Slovenska starších žiačok Emma Tóthová (TK LOVE 4 tennis Bratislava). Vo finále zdolala Nikolu Daubnerovú (TK Slovan Bratislava) 6:2, 5:7, 6:2.

08. 01. 2019

Halové M SR starších žiakov vyhral Krajčí

Michal Krajčí (TK Mladosť Košice) získal na dvorcoch Slávie STU v Bratislave titul halového majstra Slovenska v kategórii starších žiakov, keď vo finále zdolal Davida Schwarca (TC EMPIRE Trnava) 6:1, 6:2. Víťazmi štvorhry sa stali Simon Norrman a David Schwarc (Slovan Bratislava/TC EMPIRE Trnava).