• PEUGEOT
  • NADACIA SPP
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Semifinalisti extraligy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Semifinalisti extraligy

 
news img

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

Aj medzi ženami postúpili ďalej obhajkyne titulu. Hráčky TC EMPIRE Trnava zdolali v prvom kole TK Žilina 5:2 a v semifinále sa stretnú s TK Slávia SPU Nitra. Z bratislavského derby postúpil ďalej Slovan, ktorého hráčky predviedli dokonalý obrat zo stavu 0:3 a zdolali Sláviu STU najtesnejším rozdielom 4:3. Benčičová i Kužmová vyhrali svoje dvojhry a s deblovými partnerkami uspeli aj v záverečných dvoch štvorhrách. Kužmová s Janou Jablonovskou síce prehrali úvodný set duelu s párom Sofia Milátová, Marcela Palcátová 1:6, no ďalšie dva vyhrali 7:5 a 10:6. "My sme stále verili, že to môžeme otočiť. Podarilo sa nám to, sme šťastné. Bol to dlhý deň, ale zvládli sme to ako tím. Tešíme sa na semifinále proti Piešťanom," povedala pre TASR Kužmová.

Výsledky 1. kola extraligy MUŽOV:
Lieskovský tenisový klub - TK Slávia STU Bratislava 0:5
TK Pro Set Bratislava - MŠK Poprad-Tatry 1:4
TC DRACI Matúškovo - TK Slovan Bratislava 4:3
TK LOVE 4 tennis Bratislava - TC BASELINE Banská Bystrica 5:2

Semifinálový program (10. júna):
MŠK Poprad-Tatry - TK Slávia STU Bratislava
TC DRACI Matúškovo - TK LOVE 4 tennis Bratislava

Výsledky 1. kola extraligy ŽIEN:
TC EMPIRE Trnava - TK Žilina 5:2
Lieskovský tenisový klub-LTC - TK Slávia SPU Nitra 2:5
TK Kúpele Piešťany - TK Ružomberok 4:1
TK Slávia STU Bratislava - TK Slovan Bratislava 3:4

Semifinálový program (10. júna):
TK Kúpele Piešťany - TK Slovan Bratislava
TC EMPIRE Trnava - TK Slávia SPU Nitra
    
 

 

Vložené: 08. 06. 2020       Kategória: Tenis doma
 
news img

Hrbatý si zahral v extralige

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

07. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR starších žiakov: Víťazmi Poklemba a Žabková

Filip Poklemba (TK Slávia STU Bratislava) a Kiara Žabková (TC EMPIRE Trnava) sa stali víťazmi letných majstrovstiev Slovenska starších žiakov. Na dvorcoch TK Kúpele Piešťany zdolala vo finále Žabková domácu hráčku Soňu Depešovú 6:3, 6:3. U chlapcov sa z titulu tešil Poklemba po víťazstve 6:3, 6:4 nad Matejom Markovičom (OZ ŠK Odema Púchov). Vo štvorhre sa presadili Daniel Balaščák s Filipom Drábom (obaja Tenisová akadémia Prešov), ktorí zvíťazili nad Michaelom Jankechom s Lukášom Hanušovským (obaja TK Sparta Považská Bystrica) hladko 6:1, 6:3.

30. 05. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Borguľová vyhrala staršie žiačky na strednom Slovensku

Sandra Borguľová (TC BASELINE Banská Bystrica) sa stala víťazkou starších žiačok na letných majstrovstvách stredoslovenského regiónu. Vo finálovom zápase na dvorcoch v Lieskovskom tenisovom klube zvíťazila nad Dominikou Petríkovou (ŠKT Kremnica) 6:2, 7:5. Borguľová sa z víťazstva tešila aj vo štvorhre. Po boku Kristíny Kucbelovej (TK TENNis FUN B. Bystrica) zdolali Timeu Trebuľovú s Larou Košútovou (Lieskovský tenisový klub-LTC/TK Hriňová) 4:1, 4:2.

21. 05. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Peugeot extraliga 2021 - celkové poradie súťaže

Víťazmi Peugeot extraligy 2021 sa stali muži MŠK Poprad-Tatry a ženy TK Slovan Bratislava. Kým pre Popradčanov to bol prvý titul v najvyššej slovenskej súťaži družstiev, Bratislavčanky sa z celkového víťazstva radujú už trinásty raz. Prinášame celkové poradie extraligových tímov v tohtoročnej súťaži.

21. 05. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Slovanistky obhájili titul

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej Peugeot extralige v ročníku 2021. Vo finále zdolali TC EMPIRE Trnava 4:1 a obhájili vlaňajšie prvenstvo. Pre slovanistky je to celkovo trinásty extraligový titul. O všetkom bolo rozhodnuté už po dvojhrách. Body domácich získali postupne Nina Vargová, Anika Jašková, Belinda Benčičová a Miriam Kolodziejová. Jediný bod Trnavy pripísala Linda Nosková. Za rozhodnutého stavu sa štvorhry nehrali.

21. 05. 2021
Tenis doma Více zde