• PEUGEOT
  • COOP JEDNOTA
  • J&T BANKA
  • JANDL

Semifinalisti extraligy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Semifinalisti extraligy

 
news img

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

Aj medzi ženami postúpili ďalej obhajkyne titulu. Hráčky TC EMPIRE Trnava zdolali v prvom kole TK Žilina 5:2 a v semifinále sa stretnú s TK Slávia SPU Nitra. Z bratislavského derby postúpil ďalej Slovan, ktorého hráčky predviedli dokonalý obrat zo stavu 0:3 a zdolali Sláviu STU najtesnejším rozdielom 4:3. Benčičová i Kužmová vyhrali svoje dvojhry a s deblovými partnerkami uspeli aj v záverečných dvoch štvorhrách. Kužmová s Janou Jablonovskou síce prehrali úvodný set duelu s párom Sofia Milátová, Marcela Palcátová 1:6, no ďalšie dva vyhrali 7:5 a 10:6. "My sme stále verili, že to môžeme otočiť. Podarilo sa nám to, sme šťastné. Bol to dlhý deň, ale zvládli sme to ako tím. Tešíme sa na semifinále proti Piešťanom," povedala pre TASR Kužmová.

Výsledky 1. kola extraligy MUŽOV:
Lieskovský tenisový klub - TK Slávia STU Bratislava 0:5
TK Pro Set Bratislava - MŠK Poprad-Tatry 1:4
TC DRACI Matúškovo - TK Slovan Bratislava 4:3
TK LOVE 4 tennis Bratislava - TC BASELINE Banská Bystrica 5:2

Semifinálový program (10. júna):
MŠK Poprad-Tatry - TK Slávia STU Bratislava
TC DRACI Matúškovo - TK LOVE 4 tennis Bratislava

Výsledky 1. kola extraligy ŽIEN:
TC EMPIRE Trnava - TK Žilina 5:2
Lieskovský tenisový klub-LTC - TK Slávia SPU Nitra 2:5
TK Kúpele Piešťany - TK Ružomberok 4:1
TK Slávia STU Bratislava - TK Slovan Bratislava 3:4

Semifinálový program (10. júna):
TK Kúpele Piešťany - TK Slovan Bratislava
TC EMPIRE Trnava - TK Slávia SPU Nitra
    
 

 

Vložené: 08. 06. 2020       Kategória: Tenis doma
 
news img

Na M SR aj s prezidentom STZ

Slovenský tenisový zväz pozýva všetkých rodičov, trénerov a fanúšikov, aby sa prišli pozrieť a podporiť súťažiace deti na majstrovstvá Slovenska. Už od pondelka 23. mája sú na programe prvé dve kategórie. Na dvorcoch TK Žilina budú medzi sebou súťažiť starší dorastenci, TK Kúpele Piešťany budú hostiť mladších žiakov.

23. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Livestream a livescore z M SR

Majstrovstvá Slovenska môžete aj tento rok sledovať naživo. Prinášame vám livestream zo štyroch kurtov v kategórii STARŠIEHO DORASTU, ktorá sa hrá na dvorcoch TK Žilina a rovnako zo štyroch kurtov kategórie MLADŠIEHO ŽIACTVA z TK Kúpele Piešťany. Zároveň môžete sledovať livescore zo všetkých kurtov v oboch kategóriách - STARŠÍ DORAST aj MLADŠIE ŽIACTVO. Obe kategórie sa odohrajú v týždni od 23. mája, finále je na programe v piatok 27. mája.

21. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Titul na LMR staršieho žiactva v Bratislave pre Križana a Kočišovú

Richard Križan (TK LOVE 4 tennis Bratislava) sa stal víťazom letných regionálnych majstrovstiev starších žiakov v Bratislave. Vo finále zdolal Lukáša Chrena (TK Slávia STU Bratislava) 7:5, 6:3. Chren spolu s klubovým spoluhráčom Petrom Dankom vybojovali titul vo štvorhre, keď vo finále hladko zdolali Andreja Adamovića s Maxom Lörinčíka (obaja TK Petržalka) 6:0, 6:1.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Zavacký a Cinkaničová víťazmi LMR staršieho žiactva na východe

Peter Zavacký (Tenis Komplex Košice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiakov na východe. Vo finále si poradil so Šimonom Dióssym (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:4. Dióssy sa z prvenstva tešil vo štvorhre spolu s Martinom Šuchterom (TK DRANaM Košice). Vo finále zdolali Zavackého s Tomášom Maruščákom (TK Mladosť Košice) 6:3, 4:6, 10-8.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Farkašová zvíťazila medzi staršími žiačkami na strednom Slovensku

Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík Banská Bystrica) získala titul na letných regionálnych majstrovstvách starších žiačok na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Žilina zdolala vo finále Deanu Tatiersku (TK Sparta Považská Bystrica) 6:2, 7:5. Vo štvorhre sa z titulu tešili Sofia Pauková (TK Rajec) s Kristínou Kubalovou (TK Žilina), ktoré vo vyrovnanom súboji o titul zdolali Nikolu Farkašovú s Dominikou Petríkovou (TC BASELINE Banská Bystrica) 2:6, 6:4, 10-8.

17. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

TEJT 1 U14 v Piešťanoch: Titul pre Pohánkovú

Mia Pohánková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Tretia nasadená hráčka si v slovenskom finále poradila s dvojkou pavúka Soňou Depešovou a zdolala ju 6:4, 6:4. Pohánková si okrem singlového titulu pripísala na dvorcoch TK Kúpele v sobotu aj deblový titul.

VIAC INFORMÁCIÍ O TURNAJI

15. 05. 2022
Tenis doma Více zde