Slovenská extraliga 2020

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

Prvé kolo v ženskej časti sľubuje pútavé bratislavské derby. Za Slovan totiž nastúpi Viktória Kužmová a Švajčiarka Belinda Benčičová, aktuálne ôsma hráčka sveta, Sláviu bude reprezentovať Anna Karolína Schmiedlová.

Medzi mužmi si za Slovan zahrá Dominik Hrbatý, pre ktorého to bude návrat na súťažné pole po siedmich rokoch. "Som doma a okrem športovania s dcérkou a pár povinností toho veľa nenarobím. Súťaženie a tenis je niečo, čo som mal vždy rád. Od marcového Davis Cupu som si zahral možno tri razy, takže je to takpovediac bez tréningu. Skôr ide o to, aby som si zahral súťažný zápas, užil si ho, nezranil sa a prežil to v zdraví," povedal pre RTVS daviscupový kapitán Slovenska. Na otázku, či sa predstaví vo dvojhre alebo vo štvorhre, odpovedal Hrbatý s úsmevom: "Nastúpim skôr v singli, na debla by som potreboval okuliare, lebo na sieti nevidím."

Méri v Trnave do hlavnej súťaže

Eszter Méri (na snímke) sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Štrnásta nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s krajankou Adelou Polakovičovou, ktorú hladko zdolala 6:0, 6:1 za 81 minút. Zverenka trénera Ivana Košeca stratila v dvoch eliminačných kolách dovedna iba tri gemy. Pre dvadsaťjedenročnú hráčku Národného tenisového centra je to prvá tohtoročná účasť v hlavnej súťaži na podujatí W75.

06. 05. 2024
Tenis doma Více zde

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

05. 05. 2024

Šestica Sloveniek v Trnave o hlavnú

Zo štrnástich slovenských hráčok, ktoré zasiahli do kvalifikácie na ženskom turnaji ITF WTT W75 v Trnave, zabojuje o hlavnú súťaž šestica z nich - Eszter Méri (na snímke), Salma Drugdová, Nina Vargová, Adela Polakovičová, Timea Jarušková a Katarína Strešnáková. Naopak, prvé eliminačné kolo bolo konečnou stanicou pre Lauru Cílekovú, Irinu Balus, Ingrid Vojčinákovú, Karolínu Mrázikovú, Sofiu Milatovú, Lauru Svatíkovú a Gabrielu Naňovú. Tamara Šramková na svoj zápas nenastúpila. Finále kvalifikácie je v Trnave na programe v pondelok 6. mája.

FOTO finálového stretnutia žien

V sobotu vyvrcholil tridsiaty ročník slovenskej extraligy, najvyššej súťaže družstiev mužov a žien v tenise. Medzi ženami sa z titulu tešil už po pätnásty raz TK Slovan Bratislava, ktorý bol v tomto ročníku vedený kapitánom Martinom Zathureckým. Vo finále zdolal TK Kúpele Piešťany 5:2, o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných štvorhrách. Na titulnej fotografii sú zľava Viktória Hrunčáková, Mia Pohánková, Nina Vargová, Martin Zathurecký, Anika Jašková, Anastasia Sobolievová a Nikola Daubnerová.

Fotogaléria stretnutia o bronz medzi Sláviou STU a Trnavou

TK Slávia STU Bratislava obsadil v tridsiatom ročníku ženskej extraligy tretie miesto. Vlaňajší víťaz zvíťazil v súboji o bronz nad TC EMPIRE Trnava 5:2. Body pre víťaza získali vo dvojhrách Irina Balus, Sofia Milatová a Eszter Méri, vo štvorhrách Jarušková s Katarínou Strešnákovou a Balus s Méri. Za Trnavu bodovali Kali Šupová a Lucie Havlíčková. Súboj bol opakovaním vlaňajšieho finále, v ktorom taktiež zvíťazil bratislavský klub.

04. 05. 2024

Ženská extraliga pre TK Slovan BA

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej extralige v ročníku 2024. Tím pod vedením kapitána Martina Zathureckého zdolal vo finále TK Kúpele Piešťany 5:2. Body pre víťaza postupne získali Anika Jašková, Nina Vargová, Anastasia Sobolievová a vo štvorhre páry Sobolievová s Viktóriou Hrunčákovou a Jašková s Vargovou. Za domáci tím bodovali Terézia Mĺkva a Julie Štruplová. Slovan sa zo zisku majstrovského titulu tešil už po pätnásty raz a v ženskej extralige je suverénne najúspešnejším tímom. V jeho tridsaťročnej histórii získal polovicu všetkých titulov.