• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

 
news img

Tennis Arena Kids Tour 2017 je unikátna séria turnajov, ktoré sú zaradené do oficiálnych termínových listín tenisových zväzov v jednotlivých štátoch (Slovensko, Česko a Rakúsko) a je pre hráčov a hráčky do 12 rokov. Rozsahom, propagáciou a úrovňou cien ide o najväčší a najprestížnejší projekt tohto typu u nás v tjto kategórii. Víťazný tím z daného štátu získa týždenný pobyt v známej Mouratoglou Tennis Academy blízko francúzskeho Nice, v ktorej sa hráči môžu zdokonaľovať pod vedením špičkových trénerov.

V roku 2017 sa k Českej republike a Slovensku pripojilo tiež Rakúsko „Týmto projektom sa snažíme vytvoriť pevné základy pre budúcich tenistov a profesionálnym prístupom im priblížiť svet veľkého tenisu,“ hovorí riaditeľ Tour Martin Holiš.

Ambasádorom Dominik Hrbatý

Ambasádorom slovenskej časti túry, ktorá počas svojho 2. ročníka postupne navštívi Púchov (jún), Žilinu (júl), Spišskú Novú Ves (júl-august), Banskú Bystricu a Bratislavu (september) a Masters sa odohrá v klube FORTUNA Trnava, je bývalý slovenský tenista a veľký daviscupový bojovník Dominik Hrbatý. „Na Kids Tour ma hlavne zaujalo to, že je to projekt, ktorý je aj mimo Slovenska. Naši najlepší tenisti do 12 rokov sa môžu porovnávať s českou a rakúskou špičkou, zistia, ako sú na tom. Keď som bol mladý, rád som hrával na turnajoch Masters, ktoré boli niečím exkluzívnym. Na deti to má pozitívny vplyv, môžu vycestovať, niekam sa dostať, vyhrať zaujímavé ceny a získajú pocit, že môžu dokázať niečo viac,“ povedal Hrbatý.

Partnerom Tennis Arena Kids Tour 2017 bude prostredníctvom svojho Nadačného fondu aj dlhoročná česká tenisová jednotka a bývalá svetová štvorka Tomáš Berdych. Viac informácií o túre nájdete na webe www.kidstour.cz.

Štruktúra Tennis Arena Kids Tour 2017 je rozdelená do troch úrovní:

TURNAJE – kategórie turnajov pod pôsobnosťou českého, slovenského a rakúskeho tenisového zväzu

MASTERS – najlepší hráči z regionálnych turnajov Česka, Slovenska a Rakúska sa zúčastnia finálových Masters o atraktívne ceny (na Slovensku v klube Fortuna Trnava)

KIDS FINAL CUP – víťazi národných turnajov Masters si zahrajú na miniturnaji zmiešaných družstiev založeného na systéme Hopman Cupu

SLOVENSKO: TURNAJE ZARADENÉ DO TENNIS ARENA KIDS TOUR 2017

DIEVČATÁ/CHLAPCI

20.6.-23.6. STC Tennis Academy Púchov (B)

11.7.-15.7. TK Žilina (A)

29.7.-2.8. TC 92 Levoča (hrá sa v Sp. N. Vsi) (A)

1.9-3.9. TC BASELINE Banská Bystrica (C)

9.9.-13.9. TK Slovan Bratislava (A)

23.9.-25.9. FORTUNA TRNAVA (MASTERS)

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 26. 05. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Ferona Slovan Open U14 2020

Druhá nasadená Karolína Krajmer (na snímke) sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji TEJT U14 s názvom Ferona Slovan Open 2020. V súboji o titul nestačila na osmičku žrebu Marii Slameníkovú z Česka a podľahla jej 5:7, 2:6. Vo štvorhre tvorila Krajmer spolu s Poľkou Martynou Mackiewiczovou najvyššie nasadený pár. Vo vyrovnanom finále tesne zvíťazili nad domácou dvojicou Lucia Hradecká, Emma Karasová 3:6, 7:6(7), 10-8.

08. 03. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Zelníčková s titulom z EMPIRE Cup U18

Radka Zelníčková získala titul vo dvojhre na juniorskom turnaji ITF s názvom EMPIRE Cup U18. Vo finále zvíťazila nad Češkou Lindou Klimovičovou 6:4, 6:7, 6:4. Zverenka trénera Róberta Gašparetza v trnavskej EMPIRE Tennis Academy získala vďaka finálovému víťazstvu 100 bodov do kombinovaného juniorského rebríčka ITF.

08. 03. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Na Slávii medzi mladšími žiakmi Chren a Farkašová

Na dvorcoch TK Slávia STU Bratislava sa počas minulého víkendu odohral turnaj kategórie C mladších žiakov. Medzi chlapcami sa z víťazstva tešil domáci hráč Lukáš Chren, ktorý zdolal tímového spoluhráča Martina Srpoňa 6:7(5), 6:0, 6:3. Chren získal titul aj vo štvorhre, po boku Maxyma Ivaška zdolali Samuela Alexandra Krajčíra (TK Jednotka Bratislava) s Martinom Bobošíkom (TC Topoľčany) hladko 6:1, 6:2. Medzi dievčatami sa z titulu radovala  Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík Banská Bytrica) po víťazstve nad Petrou Adamcovou (TA M. Ryšavého Bojnice) 6:0, 6:4. Štvorhru vyhrali Deana Tatierska s Kristínou Kubalovou (TK Sparta Považská Bystrica/TK Žilina) nad Dianou Petrášovou s Petrou Adamcovou (TA M. Ryšavého Bojnice) 6:4, 6:2.

17. 02. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Mladších žiakov na HM SR vyhral Sloboda

Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica) zvíťazil vo finále HM SR mladších žiakov nad Dylanom Bairom (TC EMPIRE Trnava) 6:4, 6:4. Bairovi sa podarilo získať titul vo štvorhre, keď po boku Radovana Kriška (TC BASELINE Banská Bystrica) zvíťazili nad Slobodom s Matúšom Petráškom (TK Žilina) 6:3, 4:6, 10-7.

15. 01. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Vargová víťazkou HM SR mladších dorasteniek vo dvojhre i štvorhre

Nina Vargová (TK Slovan Bratislava) sa stala víťazkou halových majstrovstiev Slovenska mladších dorasteniek. Vo finále dvojhry zdolala Salmu Drugdovú (Fresh Club Zvolen) 6:4, 6:2. Vo štvorhre spolu s Nikolou Daubnerovou (TK Slovan Bratislava) zvíťazili v súboji o titul nad Petrou Janigovou (OZ ŠK Odema Púchov) s Ninou Kyseľovou (TC Topoľčany) hladko 6:1, 6:1.

14. 01. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

HM SR mladších žiačok vyhrala Kročková

Natália Kročková (TC EMPIRE Trnava) získala titul na halových majstrovstvách Slovenska mladších žiačok v Bratislave. Vo finále zdolala Soňu Depešovú (TK Kúpele Piešťany) 1:6, 6:1, 6:2. Obe dievčatá spolu tvorili najvyššie nasadený pár vo štvorhre a vo finále zvíťazili nad Leou Belanskou (TC Topoľčany) s Terezkou Gálikovou (TK LOVE 4 tennis Bratislava) hladko 6:2, 6:0. FOTO: Dušan Barbuš

14. 01. 2020
Tenis doma Více zde