• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

 
news img

Tennis Arena Kids Tour 2017 je unikátna séria turnajov, ktoré sú zaradené do oficiálnych termínových listín tenisových zväzov v jednotlivých štátoch (Slovensko, Česko a Rakúsko) a je pre hráčov a hráčky do 12 rokov. Rozsahom, propagáciou a úrovňou cien ide o najväčší a najprestížnejší projekt tohto typu u nás v tjto kategórii. Víťazný tím z daného štátu získa týždenný pobyt v známej Mouratoglou Tennis Academy blízko francúzskeho Nice, v ktorej sa hráči môžu zdokonaľovať pod vedením špičkových trénerov.

V roku 2017 sa k Českej republike a Slovensku pripojilo tiež Rakúsko „Týmto projektom sa snažíme vytvoriť pevné základy pre budúcich tenistov a profesionálnym prístupom im priblížiť svet veľkého tenisu,“ hovorí riaditeľ Tour Martin Holiš.

Ambasádorom Dominik Hrbatý

Ambasádorom slovenskej časti túry, ktorá počas svojho 2. ročníka postupne navštívi Púchov (jún), Žilinu (júl), Spišskú Novú Ves (júl-august), Banskú Bystricu a Bratislavu (september) a Masters sa odohrá v klube FORTUNA Trnava, je bývalý slovenský tenista a veľký daviscupový bojovník Dominik Hrbatý. „Na Kids Tour ma hlavne zaujalo to, že je to projekt, ktorý je aj mimo Slovenska. Naši najlepší tenisti do 12 rokov sa môžu porovnávať s českou a rakúskou špičkou, zistia, ako sú na tom. Keď som bol mladý, rád som hrával na turnajoch Masters, ktoré boli niečím exkluzívnym. Na deti to má pozitívny vplyv, môžu vycestovať, niekam sa dostať, vyhrať zaujímavé ceny a získajú pocit, že môžu dokázať niečo viac,“ povedal Hrbatý.

Partnerom Tennis Arena Kids Tour 2017 bude prostredníctvom svojho Nadačného fondu aj dlhoročná česká tenisová jednotka a bývalá svetová štvorka Tomáš Berdych. Viac informácií o túre nájdete na webe www.kidstour.cz.

Štruktúra Tennis Arena Kids Tour 2017 je rozdelená do troch úrovní:

TURNAJE – kategórie turnajov pod pôsobnosťou českého, slovenského a rakúskeho tenisového zväzu

MASTERS – najlepší hráči z regionálnych turnajov Česka, Slovenska a Rakúska sa zúčastnia finálových Masters o atraktívne ceny (na Slovensku v klube Fortuna Trnava)

KIDS FINAL CUP – víťazi národných turnajov Masters si zahrajú na miniturnaji zmiešaných družstiev založeného na systéme Hopman Cupu

SLOVENSKO: TURNAJE ZARADENÉ DO TENNIS ARENA KIDS TOUR 2017

DIEVČATÁ/CHLAPCI

20.6.-23.6. STC Tennis Academy Púchov (B)

11.7.-15.7. TK Žilina (A)

29.7.-2.8. TC 92 Levoča (hrá sa v Sp. N. Vsi) (A)

1.9-3.9. TC BASELINE Banská Bystrica (C)

9.9.-13.9. TK Slovan Bratislava (A)

23.9.-25.9. FORTUNA TRNAVA (MASTERS)

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 26. 05. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Hlasujte o Tenistu roka

Aj v tomto roku sa môžu slovenskí tenisoví priaznivci zapojiť do hlasovania v koncoročnej ankete. Opäť môžu zvoliť najpopulárnejšieho slovenského tenistu alebo tenistku. Výsledky hlasovania budú známe 22. novembra na slávnosti Tenista roka 2019. Hlasujte do 18. novembra 2019.
TU SA ZAPOJTE DO HLASOVANIA!

07. 11. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Víťazmi B. Bystrica a Piešťany

V celoslovenskom finále jubilejného 15. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v AXA aréne NTC chlapci TC BASELINE Banská Bysrica a diečatá TK HSC Piešťany. Po druhý raz na tomto podujatí udelil Slovenský olympijský a športový výbor spolu so Slovenským tenisovým zväzom Ceny fair play. Získali ich dievčatá TC Play Tennis Malinovo a TK Mladosť Košice a chlapci TK Banská Bystrica. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Timotej Turóci (1. TC Humenné) a Lujza Zimenová (TK Žilina). Ceny odovzdával prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko a predsedníčka Klubu fair play SOV Katarína Ráczová.

06. 10. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Vo finále tri bystrické kluby

Na 15. ročníku celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu sa zúčastnilo 12 chlapčenských a 12 dievčenských tímov. Do finále sa prebojovali až tri z Banskej Bystrice. V oboch kategóriách má zastúpenie klub TK Banská Bystrica, pričom v Davis Cupe bude ich súperom mestský rival TC BASELINE. Vo Fed Cupe zabojujú o prvenstvo s TK HSC Piešťany.

06. 10. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Hviezdy sa venovali deťom

Šiesty ročník akcie Peugeot Tennis Day bol plný hviezd. Deti mohli na autogramiáde získať podpisy svojich tenisových idolov – Norberta Gombosa, Igora Zelenaya, ich daviscupového kapitána Dominika Hrbatého, slovenskej ženskej jednotky Viktórie Kužmovej  spolu s jej trénerom Michalom Mertiňákom, Karolíny Schmiedlovej, Magdalény Rybárikovej, nádejného hráča NTC Lukáša Kleina ale i bývalých vynikajúcich tenistiek Kariny Cílekovej-Habšudovej a Henriety Nagyovej.

05. 10. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

NTC opäť plné detí

Aj v piatok sa v AXA aréne NTC zvádzali tuhé boje deti štartujúcich na celoslovenskom finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu. Pätnásty ročník podujatia vstupuje do svojej druhej polovice, v sobotu doobeda je na programe Peugeot Tennis Day so svojimi atrakciami, poobede pokračujú stretnutia detí. Piatkové dianie takto zachytil Dušan Barbuš.

05. 10. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský DC a FC odštartoval

Jubilejný pätnásty ročník celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP odštartoval vo štvrtok v AXA aréne NTC. Po 12 najlepších družstiev dievčat a chlapcov do 10 rokov bude do nedele bojovať o medaily a trofeje. Takto dianie prvého dňa zaznamenal objektív Dušana Barbuša.
 

03. 10. 2019
Tenis doma Více zde