• PEUGOT
  • NADACIA SPP
  • TIPOS
  • AXA
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA

Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Prihláste sa na Tennis Arena Kids Tour

 
news img

Tennis Arena Kids Tour 2017 je unikátna séria turnajov, ktoré sú zaradené do oficiálnych termínových listín tenisových zväzov v jednotlivých štátoch (Slovensko, Česko a Rakúsko) a je pre hráčov a hráčky do 12 rokov. Rozsahom, propagáciou a úrovňou cien ide o najväčší a najprestížnejší projekt tohto typu u nás v tjto kategórii. Víťazný tím z daného štátu získa týždenný pobyt v známej Mouratoglou Tennis Academy blízko francúzskeho Nice, v ktorej sa hráči môžu zdokonaľovať pod vedením špičkových trénerov.

V roku 2017 sa k Českej republike a Slovensku pripojilo tiež Rakúsko „Týmto projektom sa snažíme vytvoriť pevné základy pre budúcich tenistov a profesionálnym prístupom im priblížiť svet veľkého tenisu,“ hovorí riaditeľ Tour Martin Holiš.

Ambasádorom Dominik Hrbatý

Ambasádorom slovenskej časti túry, ktorá počas svojho 2. ročníka postupne navštívi Púchov (jún), Žilinu (júl), Spišskú Novú Ves (júl-august), Banskú Bystricu a Bratislavu (september) a Masters sa odohrá v klube FORTUNA Trnava, je bývalý slovenský tenista a veľký daviscupový bojovník Dominik Hrbatý. „Na Kids Tour ma hlavne zaujalo to, že je to projekt, ktorý je aj mimo Slovenska. Naši najlepší tenisti do 12 rokov sa môžu porovnávať s českou a rakúskou špičkou, zistia, ako sú na tom. Keď som bol mladý, rád som hrával na turnajoch Masters, ktoré boli niečím exkluzívnym. Na deti to má pozitívny vplyv, môžu vycestovať, niekam sa dostať, vyhrať zaujímavé ceny a získajú pocit, že môžu dokázať niečo viac,“ povedal Hrbatý.

Partnerom Tennis Arena Kids Tour 2017 bude prostredníctvom svojho Nadačného fondu aj dlhoročná česká tenisová jednotka a bývalá svetová štvorka Tomáš Berdych. Viac informácií o túre nájdete na webe www.kidstour.cz.

Štruktúra Tennis Arena Kids Tour 2017 je rozdelená do troch úrovní:

TURNAJE – kategórie turnajov pod pôsobnosťou českého, slovenského a rakúskeho tenisového zväzu

MASTERS – najlepší hráči z regionálnych turnajov Česka, Slovenska a Rakúska sa zúčastnia finálových Masters o atraktívne ceny (na Slovensku v klube Fortuna Trnava)

KIDS FINAL CUP – víťazi národných turnajov Masters si zahrajú na miniturnaji zmiešaných družstiev založeného na systéme Hopman Cupu

SLOVENSKO: TURNAJE ZARADENÉ DO TENNIS ARENA KIDS TOUR 2017

DIEVČATÁ/CHLAPCI

20.6.-23.6. STC Tennis Academy Púchov (B)

11.7.-15.7. TK Žilina (A)

29.7.-2.8. TC 92 Levoča (hrá sa v Sp. N. Vsi) (A)

1.9-3.9. TC BASELINE Banská Bystrica (C)

9.9.-13.9. TK Slovan Bratislava (A)

23.9.-25.9. FORTUNA TRNAVA (MASTERS)

 

Fotogaléria


  •  

 
 
Vložené: 26. 05. 2017       Kategória: Tenis doma
 
news img

Deti deťom už po desiaty raz

TK TENNis FUN Banská Bystrica usporiadal už desiaty ročník turnaja „DETI DEŤOM S NADÁCIOU JÁNA KORCA“. Turnaj st. žiactva triedy „C“ sa hral v Banskej Bystrici. Štartovné od detí v hodnote 368 eur + 500 eur od Nadácie Jána Korca bolo tento rok venovaných Boriskovi a Samkovi na rehabilitácie a liečbu. Deti pri prezentácii dostali tričko a podpísali sa na šek s finančným darom. 

22. 07. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Áčkový turnaj na Slávii STU vyhrali Pokorný a Méri

Eszter Méri vyhrala turnaj triedy A v kategórii dorastu, ktorý sa uskutočnil na dvorcoch Slávie STU Bratislava. Po boku Stelly Kovačičovej vyhrala aj štvorhru. Dvojhru chlapcov vyhral Lukáš Pokorný, štvorhru dvojica Radovan Michalik, Alfréd Almási.

06. 07. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

V Humennom vyhrali Novanský a Žuffová

Na turnaji A dorastu v Humennom vyhral vo finále Michal Novanský (OZ Slávia Trnava) nad Lukášom Bielikom (TC Empire Trnava) 6:3, 6:1. V dvojhre dievčat zvíťazila  Yvona Žuffová (TA Prešov), ktorá vo finále zdolala klubovú kolegyňu Lauru Berešovú 7:5, 6:4.

02. 07. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

NTC Košice – aktuálne informácie o projekte

Valné zhromaždenie spoločnosti NTC Košice: V piatok 21.6. 2019 sa konalo riadne valné zhromaždenie spoločnosti NTC Košice, a.s., ktoré prerokovalo Správu o podnikateľskej činnosti a stave majetku za rok 2018, schválilo riadnu individuálnu účtovnú závierku za rok 2018, obchodný plán spoločnosti na rok 2019 a zmeny zástupcov mesta Košice v orgánoch spoločnosti. Na stretnutí vládla konštruktívna atmosféra. Dodatočné informácie, ktoré si vyžiadal druhý akcionár mesto Košice, budú mestu poskytnuté v dohľadnom čase. Magistrát mesta Košice vydal informáciu o valnom zhromaždení spoločnosti NTC Košice,a.s. a o vývoji projektu prípravy a výstavby Národného tenisového centra v Košiciach. Čítajte TU.

25. 06. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

VV STZ potvrdil lokalitu Popradská pre NTC Košice

Výkonný výbor STZ sa na svojom zasadnutí dňa 21.6. 2019 opätovne zaoberal aj aktuálnou situáciou v súvislosti s výstavbou NTC v Košiciach. Primátor mesta Košice pán Jaroslav Polaček požiadal STZ v zmysle uznesenia Mestského zastupiteľstva v Košiciach zo dňa 19. 6. 2019 o prehodnotenie stanoviska k ponúkanej lokalite Myslavská cesta. VV STZ jednohlasne rozhodol, že trvá na výstavbe NTC na Popradskej ul. v Košiciach, ktorú naďalej považuje za najvhodnejšiu lokalitu pre umiestnenie stavby NTC. 

24. 06. 2019
Tenis doma Více zde
 
news img

Začala sa výstavba NTC Košice

Vo štvrtok sa začalo s výstavbou Národného tenisového centra v Košiciach. Multifunkčnú halu s kapacitou 5000 divákov na Popradskej ulici by mali dokončiť v roku 2022. V novom stánku sa bude pripravovať talentovaná mládež z východného Slovenska. Tenisoví fanúšikovia sa môžu tešiť na to, že uvidia fedcupové a daviscupové stretnutia.

20. 06. 2019
Tenis doma Více zde