V Topoľčanoch vyhrali Králik a Kyseľová

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » V Topoľčanoch vyhrali Králik a Kyseľová

Počas uplynulého víkendu bojovalo na kurtoch Tennis Clubu Topoľčany 18 chlapcov a 26 dievčat na turnaji detí do 10 rokov. Víťazmi sa stali Jakub Králik a Nina Kyseľová.

V súťaži chlapcov Jakub Králik z TK TENEM Nemšová vo finále zdolal Jakuba Chovanca z OZ ŠK Odema Púchov, na 3. mieste sa umiestnili Rastislav Kubovič z TK Raketa a Matúš Kido z TK ASICS Trenčín. Medzi dievčatami zaslúžene obhájila svoj vlaňajší titul 9-ročná domáca Nina Kyseľová, ktorá vo veľmi kvalitnom finále zdolala Adelu Gemzickú z TC EMPIRE Trnava, na 3. mieste skončili Katrin Slotíková z TK Nová Dubnica a Janine Supeková TK ASICS Trenčín.
Počas náročných zápasov v úmornej horúčave potešila hráčov aj ich rodičov iniciatíva spoločnosti KOMPAVA, ktorá nezištne poskytla všetkým účastníkom a ich sprievodu pitný režim a pre víťazov zabezpečila aj vecné ceny.

(mk)

Fotogaléria

• Slotíková, Gemzická, Kyseľová, Supeková

Slotíková, Gemzická, Kyseľová, Supeková

Vložené: 08. 06. 2015       Kategória: Tenis doma

V Humennom budú hostiť turnaj TEJT 1 do 12 rokov

Na dvorcoch TK Humenné sa v júni uskutoční medzinárodný turnaj pre deti do 12 rokov pod hlavičkou Tennis Europe Junior Tour. Bude niesť názov Alibaba Cup U12 2024 (3. - 9. 6. 2024). Prihlásiť na turnaj sa možno do 7. mája 2024. Všetky informácie o turnaji nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

23. 04. 2024
Tenis doma Více zde

Na extraligu už tento týždeň

Extraliga, najvyššia slovenská tenisová súťaž družstiev, sa začína v nedeľu 28. apríla úvodným kolom. Prvenstvo obhajujú hráči TK LOVE 4 TENNIS Bratislava a hráčky TK Slávia STU Bratislava. Na súpiskách tímov figuruje viacero zvučných mien domáceho tenisu. Z daviscupového tímu SR sú to Lukáš Klein, Jozef Kovalík, Alex Molčan, Lukáš Pokorný, Norbert Gombos aj Igor Zelenay, spomedzi reprezentantiek v Pohári Billie Jean Kingovej Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková či Renáta Jamrichová.

Kováčik a Masaryková víťazmi turnaja TEJT 2 do 14 rokov v Trnave

Juraj Kováčik a Laura Masaryková získali titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji Tennis Europe hráčov do 14 rokov v Trnave. Kováčik v pozícii nasadenej osmičky zvíťazil vo finále nad nasadenou trojkou Antonom Kahlingom z Rakúska a zdolal ho presvedčivo 6:1, 6:1. Pre trinásťročného Slováka je to prvý titul na okruhu TE v kategórii U14.

21. 04. 2024

Žabková s titulom vo štvorhre na ITF J200 v Piešťanoch

Kiara Žabková (na fotografii vpravo) získala deblový titul na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF WTT J200 v Piešťanoch. Spolu s Češkou Nelou Charvátovou si vo finále hladko poradili so šiestym nasadeným slovenským párom Soňa Depešová, Ema Mravcová a zdolali ho 6:2, 6:1 za 48 minút. Pre šestnásťročnú Žabkovú je to druhý titul vo štvorhre na juniorskom okruhu ITF, oba získala v tomto roku.

20. 04. 2024

V sobotu zasadala Rada STZ

Rada Slovenského tenisového zväzu (STZ) - najvyšší orgán zväzu - zasadala v Národnom tenisovom centre dňa 20. apríla 2024. Zasadnutie otvoril predseda Rady STZ Milan Baláž. Prezident zväzu Miloslav Mečíř predniesol správu o činnosti a podrobne hodnotil všetky oblasti činnosti STZ za posledných 12 mesiacov.

V rámci zasadnutia bola udelená Cena za rozvoj tenisu nasledovným dlhoročným tenisovým činovníkom: Ján Cerovský, Miloslav Mečíř, Peter Pavličko st., Ing. Milan Skonc.

19. 04. 2024

Sledujte LIVE - juniorský turnaj ITF WTT J200 v Piešťanoch

V týždni od 15. apríla 2024 sa na dvorcoch TK Kúpele Piešťany hrá medzinárodný juniorský turnaj kategórie ITF J200 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Dianie môžete sledovať aj prostredníctvom LIVESCORE a LIVESTREAM.