• PEUGEOT
 • COOP JEDNOTA
 • J&T BANKA
 • JANDL

Víťazi Detského DC a FC

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Víťazi Detského DC a FC

 
news img

V celoslovenskom finále 16. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v Národnom tenisovom centre chlapci TK Petržalka a dievčatá TK Žilina A. Petržalka zdolala v chlapčenskom finále TK Slávia STU Bratislava 4:1, rovnakým skóre si dievčatá zo Žiliny poradili s TK Slovan Bratislava. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Richard Paluga a Nina Čaplovičová (obaja TK Žilina). O najbojovnejšom hráčovi a hráčke rozhodoval počet vyhratých gemov. V prípade rovnosti u viacerých hráčov potom rozhodoval počet stratených gemov.

Kapitán TK Petržalka Ján Lörinčík po finálovom víťazstve povedal: "Chlapci sa už rok tešili na toto finále. Je to výborná akcia, ktorá sa zväzu podarila a ktorá je pre deti najväčšou motiváciou, aká môže v kategórii do 10 rokov byť. Sme radi, že to takto vyšlo, aj keď škoda, že sa nemohol konať aj Peugeot Tennis Day, aby sa deti mohli stretnúť so slovenskými hviezdami. Celá akcia bola zorganizovaná na vysokej úrovni. Ďakujeme!"

Kapitánka TK Žilina A Magdaléna Garguláková: "Naše družstvo hralo krásne celý turnaj. Rada by som vyzdvihla jednotku Ninku Čaplovičovú, ktorá hrala skvele vo všetkých troch zápasoch, finále jej vyšlo naozaj brilantne. Pochváliť však chcem všetky dievčatá, tento rok sme mali veľmi dobrý tím. Boli sme radi, že sa tento rok akcia zorganizovala, že sme sa jej mohli zúčastniť a nakoniec sme vyhrali. Dievčatá si to veľmi užili."

Medailisti - chlapci: 1. TK Petržalka, 2. TK Slávia STU Bratislava, 3. TJT Michalovce, dievčatá: 1. TK Žilina A, 2. TK Slovan Bratislava, 3. TC Topoľčany.

Celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu sa každoročne zúčastňuje 12 tímov chlapcov a 12 tímov dievčat. Celkovo sa do oblastných, regionálnych a celoslovenských bojov zapojilo 1500 detí, projektu sa už za 16 rokov existencie zúčastnilo vyše 21 000 detí.

FOTO: Dušan Barbuš

 

Fotogaléria

 • TK Slovan Bratislava

   TK Slovan Bratislava

 • TK Slávia STU Bratislava

   TK Slávia STU Bratislava

 • TK Petržalka

   TK Petržalka

 
 
Vložené: 02. 10. 2021       Kategória: Tenis doma
 
news img

Na M SR aj s prezidentom STZ

Slovenský tenisový zväz pozýva všetkých rodičov, trénerov a fanúšikov, aby sa prišli pozrieť a podporiť súťažiace deti na majstrovstvá Slovenska. Už od pondelka 23. mája sú na programe prvé dve kategórie. Na dvorcoch TK Žilina budú medzi sebou súťažiť starší dorastenci, TK Kúpele Piešťany budú hostiť mladších žiakov.

23. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Livestream a livescore z M SR

Majstrovstvá Slovenska môžete aj tento rok sledovať naživo. Prinášame vám livestream zo štyroch kurtov v kategórii STARŠIEHO DORASTU, ktorá sa hrá na dvorcoch TK Žilina a rovnako zo štyroch kurtov kategórie MLADŠIEHO ŽIACTVA z TK Kúpele Piešťany. Zároveň môžete sledovať livescore zo všetkých kurtov v oboch kategóriách - STARŠÍ DORAST aj MLADŠIE ŽIACTVO. Obe kategórie sa odohrajú v týždni od 23. mája, finále je na programe v piatok 27. mája.

21. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Titul na LMR staršieho žiactva v Bratislave pre Križana a Kočišovú

Richard Križan (TK LOVE 4 tennis Bratislava) sa stal víťazom letných regionálnych majstrovstiev starších žiakov v Bratislave. Vo finále zdolal Lukáša Chrena (TK Slávia STU Bratislava) 7:5, 6:3. Chren spolu s klubovým spoluhráčom Petrom Dankom vybojovali titul vo štvorhre, keď vo finále hladko zdolali Andreja Adamovića s Maxom Lörinčíka (obaja TK Petržalka) 6:0, 6:1.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Zavacký a Cinkaničová víťazmi LMR staršieho žiactva na východe

Peter Zavacký (Tenis Komplex Košice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiakov na východe. Vo finále si poradil so Šimonom Dióssym (Tenisová akadémia Prešov) 6:3, 6:4. Dióssy sa z prvenstva tešil vo štvorhre spolu s Martinom Šuchterom (TK DRANaM Košice). Vo finále zdolali Zavackého s Tomášom Maruščákom (TK Mladosť Košice) 6:3, 4:6, 10-8.

18. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Farkašová zvíťazila medzi staršími žiačkami na strednom Slovensku

Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík Banská Bystrica) získala titul na letných regionálnych majstrovstvách starších žiačok na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Žilina zdolala vo finále Deanu Tatiersku (TK Sparta Považská Bystrica) 6:2, 7:5. Vo štvorhre sa z titulu tešili Sofia Pauková (TK Rajec) s Kristínou Kubalovou (TK Žilina), ktoré vo vyrovnanom súboji o titul zdolali Nikolu Farkašovú s Dominikou Petríkovou (TC BASELINE Banská Bystrica) 2:6, 6:4, 10-8.

17. 05. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

TEJT 1 U14 v Piešťanoch: Titul pre Pohánkovú

Mia Pohánková získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Tretia nasadená hráčka si v slovenskom finále poradila s dvojkou pavúka Soňou Depešovou a zdolala ju 6:4, 6:4. Pohánková si okrem singlového titulu pripísala na dvorcoch TK Kúpele v sobotu aj deblový titul.

VIAC INFORMÁCIÍ O TURNAJI

15. 05. 2022
Tenis doma Více zde