• PEUGEOT
 • NADACIA SPP
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA

Víťazi Detského DC a FC

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Víťazi Detského DC a FC

 
news img

V celoslovenskom finále 16. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v Národnom tenisovom centre chlapci TK Petržalka a dievčatá TK Žilina A. Petržalka zdolala v chlapčenskom finále TK Slávia STU Bratislava 4:1, rovnakým skóre si dievčatá zo Žiliny poradili s TK Slovan Bratislava. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Richard Paluga a Nina Čaplovičová (obaja TK Žilina). O najbojovnejšom hráčovi a hráčke rozhodoval počet vyhratých gemov. V prípade rovnosti u viacerých hráčov potom rozhodoval počet stratených gemov.

Kapitán TK Petržalka Ján Lörinčík po finálovom víťazstve povedal: "Chlapci sa už rok tešili na toto finále. Je to výborná akcia, ktorá sa zväzu podarila a ktorá je pre deti najväčšou motiváciou, aká môže v kategórii do 10 rokov byť. Sme radi, že to takto vyšlo, aj keď škoda, že sa nemohol konať aj Peugeot Tennis Day, aby sa deti mohli stretnúť so slovenskými hviezdami. Celá akcia bola zorganizovaná na vysokej úrovni. Ďakujeme!"

Kapitánka TK Žilina A Magdaléna Garguláková: "Naše družstvo hralo krásne celý turnaj. Rada by som vyzdvihla jednotku Ninku Čaplovičovú, ktorá hrala skvele vo všetkých troch zápasoch, finále jej vyšlo naozaj brilantne. Pochváliť však chcem všetky dievčatá, tento rok sme mali veľmi dobrý tím. Boli sme radi, že sa tento rok akcia zorganizovala, že sme sa jej mohli zúčastniť a nakoniec sme vyhrali. Dievčatá si to veľmi užili."

Medailisti - chlapci: 1. TK Petržalka, 2. TK Slávia STU Bratislava, 3. TJT Michalovce, dievčatá: 1. TK Žilina A, 2. TK Slovan Bratislava, 3. TC Topoľčany.

Celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu sa každoročne zúčastňuje 12 tímov chlapcov a 12 tímov dievčat. Celkovo sa do oblastných, regionálnych a celoslovenských bojov zapojilo 1500 detí, projektu sa už za 16 rokov existencie zúčastnilo vyše 21 000 detí.

FOTO: Dušan Barbuš

 

Fotogaléria

 • TK Slovan Bratislava

   TK Slovan Bratislava

 • TK Slávia STU Bratislava

   TK Slávia STU Bratislava

 • TK Petržalka

   TK Petržalka

 
 
Vložené: 02. 10. 2021       Kategória: Tenis doma
 
news img

Semifinalisti extraligy

V pondelok sme spoznali semifinalistov mužskej aj ženskej tenisovej extraligy. Medzi mužmi postúpil ďalej obhajca vlaňajšieho titulu TK Slávia STU Bratislava, ktorý na pôde Lieskovského tenisového klubu-LTC zvíťazil jednoznačne 5:0. Na semifinálový duel pocestuje do Popradu, kde si zmeria sily s domácim MŠK Poprad-Tatry. Druhým semifinalistom z Bratislavy je TK LOVE 4 tennis po víťazstve nad TC BASELINE Banská Bystrica 5:2. Po siedmich rokoch sa v extralige predstavil Dominik Hrbatý. V zápase vo farbách TK Slovan Bratislava ťahal za kratší koniec a jeho klub napokon prehral na kurtoch TC Draci Matúškovo 3:4.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Hrbatý si zahral v extralige

Dominik Hrbatý sa v pondelok po siedmich rokoch predstavil v súťažnom zápase. V pondelňajšom dueli 1. kola tenisovej extraligy družstiev nestačil na Argentínčana Gabriela Federica a podľahol mu 6:3, 3:6, 5:7. Bývalý charizmatický slovenský reprezentant ohlásil návrat na kurty iba v jednom zápase. K svojmu klubu TK Slovan Bratislava sa aktívne pripojil na kurtoch TC Draci Matúškovo.

08. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Slovenská extraliga 2020

Už dnes sa prvým kolom začína slovenská extraliga mužov a žien, ktorej finále sa uskutoční 12. júna. Prvenstvo obhajujú muži Slávie STU Bratislava. Tí vlani získali už 10. titul v najvyššej súťaži a sú tak najúspešnejším tímom. Medzi ženami sa z prvenstva tešili hráčky TC EMPIRE Trnava, dovedna to bol už ich piaty titul. Najúspešnejším klubom v počte prvenstiev je medzi ženami Slovan Bratislava. V tomto roku zo súťaže nezostúpi žiadne družstvo.

07. 06. 2020
Tenis doma Více zde
 
news img

Začal sa Detský DC a FC

Celoslovenské finále 16. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP sa začalo v Národnom tenisovom centre vo štvrtok ráno súbojmi predkola. Na podujatí štartuje stovka detí do 10 rokov, ako každoročne po 12 družstiev chlapcov a dievčat, ktoré sa na finálový turnaj prebojovali postupne z oblastných a regionálnych kôl.

Tento rok trvá turnaj tri dni, vyvrcholenie je na programe v sobotu. Žiaľ, kvôli pandémii Covid-19 sa neuskutoční tradičná populárna akcia Peugeot Tennis Day.

FOTO: Dušan Barbuš

30. 09. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

Detský DC a FC do 8 rokov - regionálne kolá objektívom

Cez víkend (25. - 26. septembra) sa uskutočnilo regionálne kolo Detského Davis Cupu a Fed Cupu do 8 rokov. Prinášame vám fotografie z jednotlivých dejísk, ktoré nám zaslali organizátori. SÚPISKY A VÝSLEDKY

27. 09. 2021
Tenis doma Více zde
 
news img

M SR družstiev: Kategóriu 45+ ovládli Kúpele Piešťany

V kategórii 45+ sa z majstrovského titulu družstiev tešil TK Kúpele Piešťany. Vo finále si poradil s domácim TK Elite Team Nové Zámky 3:2. Víťazný tím nastúpil vo finále v zložení Patrik Drozd, Milan Kyseľ, Michael Valek, Richard Nebyla a Andrej Bartovic. Na treťom mieste skončil TK Slávia STU Bratislava, na štvrtom TK Slovan Bratislava.

21. 09. 2021
Tenis doma Více zde