• PEUGEOT
 • J&T BANKA
 • COOP JEDNOTA
 • ADIFEX

Víťazi Detského DC a FC 2023

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Víťazi Detského DC a FC 2023

 
news img

V celoslovenskom finále 19. ročníka Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP zvíťazili v NTC aréne chlapci TK Petržalka a dievčatá TK Mladosť Košice A. Chlapci vo finále zdolali TK Ratufa Levice 3:2, dievčatá si rovnakým skóre poradili s Play Tennis Malinovo. Najbojovnejšími hráčmi v celoslovenskom finále boli Alex Brejka (MŠK Poprad-Tatry) a Bianca Mattei (TJ Sokol Prešov). O najbojovnejšom hráčovi a hráčke rozhodoval počet vyhratých gemov.

Slovenský olympijsky a športový výbor spolu so Slovenským tenisovým zväzom udelili na tomto podujatí aj ceny Ceny fair play. Získali ich dievčatá TK 77 Skalica a chlapci TK Petržalka. Za Klub fair play SOŠV ich odovzdala jeho predsedníčka Katarína Lokšová Ráczová.

Medailisti - chlapci: 1. TK Petržalka, 2. TK Ratufa Levice, 3. TK Tennis Classic Bratislava , dievčatá: 1. TK Mladosť Košice A, 2. Play Tennis Malinovo, 3. TK LOVE 4 TENNIS Bratislava

Kapitána chlapcov z TK Petžalka Jána Lörinčíka okrem titulu veľmi potešila aj udelená Cena fair play: „Som veľmi prekvapený, lebo obaja naši hlavní singlisti mávali v minulosti trošku problém so správaním na kurte. Preto ma potešilo, že dokázali zvládnuť aj ťažšie momenty a práve v nich im pomohlo, že zostali pokojní a koncentrovaní. Všetky deti sa mi zdali nervózne, aj keď ich dokážem pochopiť, vnímali, koľko ľudí sa na zápasy pozeralo. Celkovo som na chlapcov veľmi hrdý a teší ma, že sme opäť dokázali zvíťaziť.“

Kapitán košických dievčat Martin Jedinák neskrýval spokojnosť: „Do Bratislavy sme išli s cieľom zúčastniť sa a odohrať čo najlepšie zápasy. Víťazstvo nás veľmi potešilo. Dievčatá sú šikovné a talentované, som na ne veľmi hrdý. Detský Davis Cup a Fed Cup je dobrá akcia, pravidelne sa jej zúčastňujeme a vždy sa na ňu tešíme.“

Riaditeľom Detského Davis Cupu a Fed Cupu je Rudolf Horváth, ktorý si pochvaľoval bezchybný priebeh akcie a ukážkové tenisové nasadenie: „Na úvod by som sa rád poďakoval všetkým, ktorí sa na podujatí zúčastnili a boli jeho súčasťou. Ďakujem trénerom za hladký priebeh zápasov, rodičom a hráčom za súťaživé nasadenie a priateľské správanie. Verím, že v takomto duchu budeme pokračovať aj v ďalších ročníkoch. Teším sa, že tento projekt má silnú tradíciu a veľkú obľubu medzi hráčmi a klubmi, ktoré sa ho každoročne zúčastňujú vo vysokom počte.“

FOTO: Dušan Barbuš

 

Fotogaléria

 • TK Mladosť Košice A

   TK Mladosť Košice A

 • TK Petržalka

   TK Petržalka

 • TK Mladosť Košice A

   TK Mladosť Košice A

 • TK Petržalka

   TK Petržalka

 • Najbojovnejšia hráčka Bianca Mattei

   Najbojovnejšia hráčka Bianca Mattei

 • Najbojovnejší hráč Alex Brejka

   Najbojovnejší hráč Alex Brejka

 
 
Vložené: 01. 10. 2023       Kategória: Tenis doma
 
news img

Dvojhra v Trnave bez Sloveniek

Držiteľky voľnej karty Natália Kročková (na snímke) ani Sára Šarinová nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Kročková nestačila na ôsmu nasadenú Nemku Monu Barthelovú a podľahla jej 1:6, 4:6. Šarinová prehrala s Alexandrou Cadantovou-Ignatikovou z Rumunska 2:6, 3:6. Keďže Katarína Kužmová sa z turnaja musela odhlásiť kvôli chorobe, pavúk dvojhry je už bez slovenského zastúpenia.

29. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Jamrichová po boji vypadla

Renáta Jamrichová (na snímke) nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W60 v Trnave (60 000 USD, tvrdý povrch hala). Šestnásťročná držiteľka voľnej karty nestačila v prvom kole na Rumunku Cristinu-Andreeu Mitovú (226. WTA) a vo vyrovnanom zápase jej podľahla 3:6, 6:4, 4:6 za 129 minút. Zverenka trénera Jána Matúša sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre po boku Kataríny Kužmovej.

28. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Krajčí: Je to veľká motivácia

Ocenenie Junior roka 2023 získal v tradičnej koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom Michal Krajčí. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra mal veľkú radosť, že ho hlasy tenisových odborníkov vyniesli v hlasovaní na prvé miesto. Ako v rozhovore povedal, aj takéto chvíle sú veľkou motiváciou do budúcnosti a verí, že v nasledujúcich rokoch potvrdí a zužitkuje skvelé juniorské skúsenosti aj v profesionálnom tenise.

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Fotogaléria Tenistu roka 2023

V stredu sme v Národnom tenisovom centre v Bratislave spoznali víťazov 30. ročníka ankety Tenista roka 2023. Na slávnostnom galavečere sa osobne zúčastnili všetci víťazi jednotlivých kategórií. Cenu si postupne prevzali Renáta Jamrichová a Michal Krajčí za najlepších juniorov, Leon Sloboda ako Talent roka, daviscupové družstvo Slovenska (na fotografii) bolo ocenené v kategórii Tím roka. Hlavné ceny večera patrili Alexovi Molčanovi a Anne Karolíne Schmiedlovej. Do Siene slávy slovenského tenisu uviedli Júliusa Bacsóa a Martinu Suchú. Hudobným hosťom bola Katarína Knechtová, hostí počas celého večera sprevádzal moderátor Slávo Jurko.

FOTO: Dušan Barbuš

16. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

TR 2023: Molčan a Schmiedlová

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Obaja obhájili vlaňajšie prvenstvo. Molčan zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) druhýkrát, Schmiedlová získala ocenenie po piaty raz. Juniorom roka sa stal Michal Krajčí, titul Juniorka roka patrí Renáte Jamrichovej, šampiónke v juniorskej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. Cenu pre Talent do 15 rokov si odniesol Leon Sloboda.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde
 
news img

Moška o tenisovej sezóne 2023

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku v roku 2023 potešili výkony reprezentačných tímov i jednotlivcov. Družstvá v Davisovom pohári aj Pohári Billie Jean Kingovej sa udržali v I. svetovej skupine a v roku 2024 budú bojovať v kvalifikácii o postup na finálové turnaje. Z profesionálov vyzdvihol postup Anny Karolíny Schmiedlovej do štvrtého kola na Roland Garros a medzi juniormi výsledky Renáty Jamrichovej, ktorej sa výborne darilo na všetkých štyroch grandslamoch.

15. 11. 2023
Tenis doma Více zde