Vyhrali Kližan a Schmiedlová

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Vyhrali Kližan a Schmiedlová

V 22. ročníku ankety Slovenského tenistového zväzu, ktorej výsledky slávnostne vyhlásili v piatok večer v NTC, získali v hlavných kategóriách prvenstvo Martin Kližan a Karolína Schmiedlová. Pre Kližana je to v poradí štvrté víťazstvo v ankete, 21-ročná Košičanka Schmiedlová vyhrala prvý raz. Hráčka NTC získala suverénne prvenstvo aj v internetovom hlasovaní o najpopulárnejšieho slovenského tenistu.

,,Bola to pre mňa úžasná sezóna, veľmi si vážim toto ocenenie. Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi Milanovi Martincovi, ktorý prežil so mnou úspechy i ťažšie obdobia. Ďakujem aj mojej mame. Bola so mnou na oboch turnajoch, ktoré som vyhrala a priniesla mi šťastie," povedala vo svojom príhovore Schmiedlová, ktorú príjemne prekvapilo fanúšikovské ocenenie. "Toto som naozaj nečakala. Ani ma nenapadlo, že dostanem cenu pre najpopulárnejšiu tenistku. Ďakujem všetkým ľudom, ktorí mi dali hlas. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí ma podporujú na sociálnych sieťach i osobne."
Kližan zvíťazil v ankete so ziskom 226 bodov pred ďalšími daviscupovými reprezentantmi Norbertom Gombosom a Lukášom Lackom. Na turnaji ATP v Casablance získal titul vo dvojhre, v Riu de Janeiro vo štvorhre. V Barcelone i Métach si zahral semifinále. Skvelé výkony podával v Davisovom pohári, kde vyhral všetky zápasy, pričom nestratil ani jediný set. Vo svetovom rebríčku ATP Entry mu patrí 43. priečka. "Veľmi ďakujem za toto ocenenie. Ďakujem môjmu kondičnému trénerovi Ivanovi Trebatickému, dlhoročnému psychológovi Martinovi Babíkovi a bývaíému tenisovému koučovi Martinovi Dammovi za skvelú dvojročnú robotu. Chcem oznámiť, že mojim novým trénerom pre novú sezónu bude Martin Hromec. Verím, že táto kombinácia môže viesť k výborným výsledkom." (stz, tasr)

4. Soisbault Cup -dievčatá 18 r.    17

(Do ankety prispelo: spolu 57 hlasujúcich (zaslaných 107, z toho funkcionári-48, sieň slávy-9, tréneri-18, novinári-14, ostatní-18). Za prvé miesto 4 body, za druhé miesto 2, za tretie miesto 1 bod)

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ

Za každý hlas bol pridelený 1 bod. Hodnotených bolo 26 slovenských tenistov. Schmiedlová zvíťazila suverénne - z 594 hlasov dostala 296 hlasov. V 11-ročnej histórii tejto ankety vyhrala prvý raz.

VOZIČKÁR ROKA
Marek Gergely

PLÁŽOVÝ TENISTA Adam Kakula

PLÁŽOVÁ TENISTKA Zuzana Chrenková

(Vozičkára roka určuje Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a plážových tenistov Slovenská asociácia plážových športov)

CENY ZA ROZVOJ TENISU
Ing. Imrich Baron, člen Slovana Bratislava, bol v klube vedúcim družstiev od mládeže po dospelých. Ako člen výkonného výboru Bratislavského tenisového zväzu viedol komisiu výstavby, registračnú a prestupovú. S súčasnosti je podpredseda Bratislavského tenisového zväzu.
Ing. Pavel Matuščín je v tenisovom hnutí známy ako rozhodca domácich i medzinárodných súťaží. Bývalý hádzanár, a neskôr rekreačný tenista, je aktívny dopisovateľ slovenských médií. V súčasnosti je prezidentom TK Nitra
Ivan Lyach, odchovanec prešovského tenisu, strávil roky detstva i dospelosti na dvorcoch Tatrana. Niekoľkonásobný majster Slovenska ako muž reprezentoval Tatran Prešov v extralige, I. lige a SNL. Tajomník TK Tatran 2007 Prešov je aktívny aj ako rozhodca a tréner.
Viliam Herman, rodák z Čadce pracuje v miestnom tenisovom klube 37 rokov. V rokoch 1991 až 2008 bol predseda klubu. Aktívnou činnosťou sa zaslúžil o rozvoj tenisu v meste. Aj vďaka nemu sa hrá už 14. ročník Kysuckej amatérskej ligy. Angažuje sa aj v seniorskom tenise.

Vložené: 20. 11. 2015       Kategória: Tenis doma

Méri v Trnave do hlavnej súťaže

Eszter Méri (na snímke) sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Štrnásta nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s krajankou Adelou Polakovičovou, ktorú hladko zdolala 6:0, 6:1 za 81 minút. Zverenka trénera Ivana Košeca stratila v dvoch eliminačných kolách dovedna iba tri gemy. Pre dvadsaťjedenročnú hráčku Národného tenisového centra je to prvá tohtoročná účasť v hlavnej súťaži na podujatí W75.

06. 05. 2024
Tenis doma Více zde

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

05. 05. 2024

Šestica Sloveniek v Trnave o hlavnú

Zo štrnástich slovenských hráčok, ktoré zasiahli do kvalifikácie na ženskom turnaji ITF WTT W75 v Trnave, zabojuje o hlavnú súťaž šestica z nich - Eszter Méri (na snímke), Salma Drugdová, Nina Vargová, Adela Polakovičová, Timea Jarušková a Katarína Strešnáková. Naopak, prvé eliminačné kolo bolo konečnou stanicou pre Lauru Cílekovú, Irinu Balus, Ingrid Vojčinákovú, Karolínu Mrázikovú, Sofiu Milatovú, Lauru Svatíkovú a Gabrielu Naňovú. Tamara Šramková na svoj zápas nenastúpila. Finále kvalifikácie je v Trnave na programe v pondelok 6. mája.

FOTO finálového stretnutia žien

V sobotu vyvrcholil tridsiaty ročník slovenskej extraligy, najvyššej súťaže družstiev mužov a žien v tenise. Medzi ženami sa z titulu tešil už po pätnásty raz TK Slovan Bratislava, ktorý bol v tomto ročníku vedený kapitánom Martinom Zathureckým. Vo finále zdolal TK Kúpele Piešťany 5:2, o víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných štvorhrách. Na titulnej fotografii sú zľava Viktória Hrunčáková, Mia Pohánková, Nina Vargová, Martin Zathurecký, Anika Jašková, Anastasia Sobolievová a Nikola Daubnerová.

Fotogaléria stretnutia o bronz medzi Sláviou STU a Trnavou

TK Slávia STU Bratislava obsadil v tridsiatom ročníku ženskej extraligy tretie miesto. Vlaňajší víťaz zvíťazil v súboji o bronz nad TC EMPIRE Trnava 5:2. Body pre víťaza získali vo dvojhrách Irina Balus, Sofia Milatová a Eszter Méri, vo štvorhrách Jarušková s Katarínou Strešnákovou a Balus s Méri. Za Trnavu bodovali Kali Šupová a Lucie Havlíčková. Súboj bol opakovaním vlaňajšieho finále, v ktorom taktiež zvíťazil bratislavský klub.

04. 05. 2024

Ženská extraliga pre TK Slovan BA

Hráčky TK Slovan Bratislava získali titul v slovenskej extralige v ročníku 2024. Tím pod vedením kapitána Martina Zathureckého zdolal vo finále TK Kúpele Piešťany 5:2. Body pre víťaza postupne získali Anika Jašková, Nina Vargová, Anastasia Sobolievová a vo štvorhre páry Sobolievová s Viktóriou Hrunčákovou a Jašková s Vargovou. Za domáci tím bodovali Terézia Mĺkva a Julie Štruplová. Slovan sa zo zisku majstrovského titulu tešil už po pätnásty raz a v ženskej extralige je suverénne najúspešnejším tímom. V jeho tridsaťročnej histórii získal polovicu všetkých titulov.