Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

Markovič víťazom HMR starších žiakov na strednom Slovensku

Matej Markovič (OZ ŠK Odema Púchov) vyhral HMR starších žiakov na strednom Slovensku. Vo finále si poradil s Michaelom Jankechom (TK Sparta Považská Bystrica) 6:2, 6:2. Tretie miesto obsadili Lukáš Hanušovský (TK Sparta Považská Bystrica) a Maroš Medveď (TC BASELINE Banská Bystrica).

15. 12. 2020
Tenis doma Více zde

Zimenová vyhrala HMR mladších žiačok na strednom Slovensku

Lujza Zimenová (TK Žilina) vyhrala HMR mladších žiačok na strednom Slovensku. Vo finále si poradila s Nikolou Farkašovou (TA Edmund Pavlík Banská Bystrica) 6:2, 7:6(3). Tretie miesto obsadili Michaela Lalíková (TK Hriňová) a Deana Tatierska (TK Sparta Považská Bystrica).

08. 12. 2020

Kyjaci s víťazstvom z HMR dorastencov na západe

Samuel Kyjaci (TC EMPIRE Trnava) si odniesol prvenstvo z HMR dorastencov v Západoslovenskom regióne. Vo finále zdolal klubového spoluhráča Mareka Naňa 6:4, 6:4. Na treťom mieste skončili ďalší dvaja hráči TC EMPIRE Trnava - Jakub Ševčík a Matúš Barcaj.

Marošík víťazom HMR dorastencov na strednom Slovensku

Norbert Marošík (Lieskovský tenisový klub-LTC) sa stal víťazom halových majstrovstiev Stredoslovenského regiónu medzi dorastencami. Vo finále si poradil s Pavlom Keľom (TA Rimavská Sobota), ktorý mu za stavu 6:1, 5:0 zápas skrečoval. Tretie miesto obsadili Pavel Gula (OZ ŠK Odema Púchov) a Ivo Verčík (TK Žilina).

Vajgel a Marušinová víťazmi HMR v Bratislave medzi dorastencami

Hugo Vajgel (TK Slovan Bratislava) a Martina Marušinová (TK Zohor)sa stali víťazmi halových majstrovstiev Bratislavského regiónu. Vajgel si vo finále poradil s klubovým spoluhráčom Simonom Norrmanom hladko 6:3, 6:2. Tretie miesto obsadili rovnako hráči Slovana Bratislava Juraj Obtulovič a Marko Hajduch. Medzi dievčatami získala prvenstvo Marušinová po finálovej výhre 6:0, 6:3 nad Adelou Gemzickou (TK Slovan Bratislava). Tretie miesto patrí Tamare Šramkovej (TK Jednotka Bratislava) a Laure Cílekovej (TK Slovan Bratislava).

Bobošík s titulom mladších žiakov na západe

Martin Bobošík (TC Topoľčany) zvíťazil na halových majstrovstvách Západoslovenského regiónu v kategórii mladších žiakov. Vo finále si poradil s Dominikom Mačejom (TK Kúpele Piešťany) 6:2, 6:2. Tretie miesto si odniesli Artur Bartovic (TK Kúpele Piešťany) a Adam Andel (TK Slávia SPU Nitra).

Na východe sa medzi mladšími žiačkami radovala Herdická

Suverénnou víťazkou halových majstrovstiev Východoslovenského regiónu mladších žiačok sa stala Nicole Emma Herdická (TJ Sokol Prešov). Vo finálovom zápase si hladko poradila s Katarínou Martinkovou (TK Mladosť Košice) 6:1 6:0. Tretie miesto si vybojovali Nikola Fedorová (TJ Sokol Prešov) a Nina Vargová (Tenisová akadémia Prešov).

Šupová víťazkou mladších žiačok na západe

Kali Šupová (TK HSC Piešťany) sa stala víťazkou halových majstrovstiev Západoslovenského regiónu mladších žiačok. Vo finále si poradila so Sofiou Barháčovou (TC EMPIRE Trnava) vo vyrovnanom zápase 6:2, 5:7, 6:1. Tretie miesto obsadili Viktória Nováková (TC EMPIRE Trnava) a Flóra Rablánska (Tenis team Nové Zámky). Štvorhra sa pre prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia spôsobené pandémiou koronavírusu tento rok nehrá.

Pokračovanie NTC Košice

Na zasadnutí najvyššieho orgánu - Rady STZ - dňa 26. 9. 2020 odznela v rámci schváleného programu aj informácia o projekte NTC Košice. Rada v rámci svojho uznesenia skonštatovala, že návrh nového modelu realizácie optimalizovaného projektu výstavby športoviska NTC Košice, ktoré bude slúžiť na športovú prípravu talentovanej mládeže a ako tenisové a športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia, je naďalej v zmysle schválenej Koncepcie rozvoja tenisu na roky 2018-2022 investičnou prioritou STZ. Rada STZ je za pokračovanie jeho realizácie, vrátane prípravy ďalších právnych krokov a prípravy návrhu finančného krytia.

29. 09. 2020

Detský DC a FC: Víťazom BA regiónu do 8 rokov TK Slovan

Víťazmi Detského Davis Cupu a Fed Cupu do 8 rokov v Bratislavskom regióne sa stali hráči TK Slovan Bratislava. Dievčatá si vo finále poradili s tímom ŠK TC Dúbravka Bratislava 4:1, chlapci zdolali tím TK Tennis Classic Bratislava 3:2. Medailistov zachytil objektív fotografa Dušana Barbuša.

28. 09. 2020

Víťazmi áčka mladších žiakov Sloboda a Pohánková

Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica) a Mia Pohánková (TK Slávia SPU Nitra) sa stali víťazmi turnaja mladších žiakov kategórie A na Slovane. Sloboda si vo finále dvojhry poradil s Matúšom Petráškom (TK Žilina) 7:6(3), 7:5. Obaja chlapci spolu získali prvenstvo vo štvorhre, v záverečnom dueli si poradili s párom Alex Čech, Samuel Sýkora (TK Slovan Bratislava, TK Slávia STU Bratislava) 6:2, 6:3.

18. 09. 2020

Michalik a Balus víťazmi dorasteneckého áčka v Prievidzi

Radovan Michalik (TK Mladosť Košice) a Irina Balus (TC BASELINE Banská Bystrica) sa stali víťazmi dorasteneckého turnaja kategórie A v Prievidzi. Najvyššie nasadený Michalik si po dobrom výkone vo finále poradil s klubovým spoluhráčom Jakubom Kaťuchom 6:3, 6:3. Kaťuch sa prebojoval aj do finále štvorhry, v ktorom po boku Michala Krajčího (TK Mladosť Košice) tesne podľahol páru Tomáš Lánik, Anton Magdolen (TC EMPIRE Trnava/TC Topoľčany) 6:3, 6:7(2), 5-10.