Tenis doma

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma

Krajčí dvakrát zlatý na M SR starších žiakov

Michal Krajčí získal na majstrovstvách Slovenska starších žiakov v Piešťanoch titul vo dvojhre a s Rastislavom Kubovičom (TK Raketa Nedožery-Brezany) aj vo štvorhre.

07. 06. 2019
Tenis doma Více zde

Daubnerová vyhrala v Piešťanoch dvojhru aj štvorhru

Nikola Daubnerová z TK Slovan Bratislava získala titul majsterky Slovenska v kategórii starších žiačok. Po boku Sáry Šarinovej (TA Prešov) vyhrala aj štvorhru. Šampionát sa uskutočnil na dvorcoch TK Kúpele Piešťany.

Minárik dvakrát zlatý, medzi dorastenkami majsterka Žuffová

Na dvorcoch TK Žilina získal Krištof  Minárik (Slávia STU Bratislava) oba tituly majstra Slovenka v kategórii dorastu - vo dvojhre a po boku Jánosa Feketeho (Empire Trnava) aj vo štvorhre. Majsterkou SR vo dvojhre dievčat sa stala Yvonna Žuffová (TA Prešov).

31. 05. 2019

Tituly na M SR ml. žiactva v Piešťanoch získali Balaščák a Jamrichová

Daniel Balaščák (Tenisová akadémia Prešov) a Renáta Jamrichová (OZ Slávia Trnava) sa stali majstrami Slovenska v kategórii mladších žiakov. Šampionát sa uskutočnil na dvorcoch TK Kúpele Piešťany.

Potrestanie disciplinárneho priestupku Norberta Gombosa

Trénerský úsek STZ, zastúpený športovým riaditeľom Ing. Vladimírom Habasom, rozhodol v zmysle čl.33, bodu 3. Disciplinárneho poriadku STZ udeliť športovcovi Norbertovi Gombosovi pokutu vo výške 67 eur za urážky a zosmiešňovanie súpera. Norbert Gombos ako reprezentant SR a člen NTC tímu v priebehu extraligového stretnutia mužov medzi družstvami TK Slávia STU Bratislava a TC Empire Trnava, ktoré sa odohralo dňa 3. 5. 2019, zdieľal na sociálnej sieti Instagram vulgárne označenie súpera a to zdieľaním statusu tretej osoby. Takéto konanie je v rozpore s Článkom II., bodom 11. Štatútu reprezentanta SR v tenise v tímoch pre Davis Cup a Fed Cup, s Článkom VI., bodom 1. Štatútu zväzového centra prípravy mládeže NTC a so zásadami slušného a profesionálneho správania sa športovca pri vystupovaní na verejnosti. Trénerský úsek STZ vo svojom rozhodnutí vzal do úvahy skutočnosť, že Norbert Gombos si doteraz vzorne plnil svoje reprezentačné povinnosti, nebol nikdy disciplinárne potrestaný, uvedený status vymazal a za svoje konanie sa ospravedlnil zástupcovi klubu TC Empire Trnava p. Hlavnovi. Disciplinárny priestupok bol so športovcom osobne prerokovaný dňa 16. 5. 2019.
Slovenský tenisový zväz dôrazne odsudzuje všetky formy hanlivého znevažovania súperov.

17. 05. 2019

Tituly v Bratislave získali mladší žiaci Poklemba a Flimelová

Letné majstrovstvá Bratislavy v kategórii mladšieho žiactva vyhrali Filip Poklemba (TK Tennis Classic Bratislava) a Kristína Flimelová (TK Slovan Bratislava).  Na šampionáte, ktorý usporiadala  TŠP-tenisová škola Petržalka, sa účastnilo 34 dievčat a 28 chlapcov.

15. 05. 2019

V Bratislave vyhrali Pokorný a Kerdíková

Na dvorcoch Slávie STU Bratislava sa uskutočnili letné regionálne majstrovstvá Bratislavy v kategórii dorastu, z ktorých nám poslal fotografie riaditeľ podujatia Mário Popovič. Víťazom dvojhry sa stal Lukáš Pokorný (TK LOVE 4 tennis Bratislava), keď vo finále zdolal domáceho Sebastiána Pjonteka. Štvorhru vyhrali Sebastián Pjontek, Samuel Peško (TK Slávia STU Bratislava), štvorhru dorasteniek Kristína Lacová, Sandra Mária Kerdíková (TK Jednotka Bratislava). Vo finále dvojhry dievčat bola úspešná Sandra Mária Kerdíková.

O turnaji detí v Banskej Bystrici

Počas víkendu sa na kurtoch TK Banská Bystrica uskutočnil  turnaj chlapcov a dievčat do 10 rokov, o ktorom nás informoval Peter Mazúch. Veľkú pochvalu si zaslúžia deti za predvedenú hru, bojovnosť a fair play. Spomeniem aj rodičov, ktorí vytvorili priateľskú atmosféru a tým pomohli k vydarenej akcii. Víťazmi sa stali Nikola Farkašová z TK Banská Bystrica a Jozef Karas zo Šport Park Lúčky. Za najbojovnejších hráčov turnaja boli vyhlásení Lea Véghová z Lučenca a Michal Ondík z Banskej Bystrice.

14. 05. 2019

Gombosa bude STZ riešiť podľa predpisov

Slovenský tenisový zväz opakovane zdôrazňuje, že odsudzuje všetky formy nešportového správania. V prípade udalostí po skončení finále extraligy mužov vyvodí STZ dôsledky za porušenie štatútu reprezentanta voči Norbertovi Gombosovi v zmysle platného Disciplinárneho poriadku STZ. V prípade nenastúpenia TC Empire Trnava v súťažiach družstiev bude postupovať STZ podľa platných predpisov.

09. 05. 2019

Stanovisko STZ k extraligovému finále mužov

Slovenský tenisový zväz odsudzuje hanlivé znevažovanie súperov, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach počas extraligového finále mužov TK Slávia STU Bratislava - TC Empire Trnava 3. mája 2019. Reakciu TC Empire Trnava, stiahnuť všetky druzstvá zo súťaží STZ, považuje zväz za neprimeranú.

04. 05. 2019

Extraliga: Slávia a Empire

Muži Slávie STU Bratislava a ženy TC Empire Trnava sa stali víťazmi extraligového ročníka 2019. O oboch tituloch sa rozhodovalo na bratislavských dvorcoch. Slávia STU obhájila titul po výhre nad TC Empire Trnava 4:3. Získala 10. prvenstvo v najvyššej súťaži. Vo finále žien boli úspešné Trnavčanky, ktoré sú už päťnásobnými extraligovými šampiónkami. Zdolali domáci Slovan Bratislava 4:3.

03. 05. 2019

Turnaje v Petržalke a Dunajskej Lužnej

Počas uplynulých víkendov odohrali tenisový turnaj dorasteniek a dorastencov kategórie D v športovom areáli TŠP - tenisovej školy Petržalka na Dudovej 2. Zúčastnilo sa na ňom 82 tenistov z celého Slovenska. Víťazstvá si vybojovali F. Semančík a  Z. Stanová. Na turnaji staršieho žiactva kategórie D v areáli Tenis – Bedminton klubu Dunajská Lužná prvé miesta vybojovali hráči z domácich klubov TB klub Dunajská Lužná a TŠP – tenisová škola Petržalka. Vo dvojhre Michal Sabol, v štvorhre Michal Sabol, Šimon Jeník, vo dvojhre dievčat Hana Šimová, vo štvorhre Hana Šimová, Nella Petrovičová.