Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

Mihalíková vo finále, titul však nezískala

Tereza Mihalíková sa po boku Češky Lindy Noskovej prebojovala do finále štvorhry na turnaji ITF WTT W25 v španielskom Manacore (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). V súboji o titul však podľahli mexicko-španielskej dvojici Fernanda Contrerasová Gómezová, Andrea Lazarová Garcíová 1:6, 4:6 za 65 minút.

30. 01. 2022

Lacko v Montpellieri prehral

Lukáš Lacko (na snímke) sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 250 vo francúzskom meste Montpellier (490 990 EUR, tvrdý povrch hala). Tridsaťštyriročný rodák z Piešťan nenašiel v úvodnom kole eliminácie recept na domáceho Antoina Hoanga a podľahol mu 6:7(6), 2:6 za 77 minút.

Priamo v hlavnej časti súťaže sa zo Slovákov predstaví Alex Molčan, ktorý ešte meno svojho súpera nepozná. Bude ním jeden z úspešných kvalifikantov.

AO: Nadal prepísal históriu, získal 21. grandslamový titul

Rafael Nadal sa stal druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Australian Open a získal rekordný 21. grandslamový titul. Vo vyše päťhodinovom päťsetovom finále zdolal v pozícii turnajovej šestky nasadenú dvojku Rusa Daniila Medvedeva po skvelom obrate 2:6, 6:7(5), 6:4, 6:4, 7:5. Španiel sa na čele historických tabuliek odpútal od Švajčiara Rogera Federera a Srba Novaka Djokoviča, ktorí majú na konte 20 grandslamových trofejí.

Martinovi tesne ušiel titul

Andrej Martin nedosiahol na challengeri 80 v Santa Cruz na svoj šestnásty deblový titul v kariére. Spolu s Rakúšanom Tristanom-Samuelom Weissbornom nestačili v pozícii tretieho nasadeného páru na ekvádorsko-kolumbijskú dvojicu Diego Hidalgo, Cristian Rodríguez a podľahli jej 6:4, 3:6, 8-10 za 89 minút. Tento  týždeň sa Martin predstaví na turnaji ATP 250 v argentínskej Cordobe, kde v prvom kole dvojhry narazí na šiesteho nasadeného Alberta Ramosa Vinolasa zo Španielska.